כמה פשוט, ככה יפה

15.09.09

 

המסורת היהודית התוותה לנו באופן ברור את המבנה שישמש לטקס הנישואין עצמו, היא החופה היהודית כמובן. אותה קורת גג ארעית, פורשת את כנפיה במשמעות הפיזית על משתתפי הטקס כולו ומקבצת תחתיה רב אחד, חתן אחד, כלה אחת, הורים, אחים ואחיות, סבים וסבתות. מעבר לכך, יש לה משמעות סימבולית עצומה. תחילה היא מציגה קבל עם ועדה את שרשרת הדורות שהביאה למעמד החופה, ולאחר-מכן היא מסמלת את הבית לתוכו נכנסים החתן והכלה.

 

שנים ארוכות שימשה החופה המסורתית כברירת מחדל בכל הקשור לעיצוב חופות, ואילו היום היא מתחילה לחזור אל נופינו ואנו מאושרות מאוד מן העניין!

 

אז מה כל-כך מיוחד בחופה המסורתית? מעבר לזה שהיא משאירה לנו כמה שקלים בארנק (לעומת עיצובי החופה הגרנדיוזיים שניתן לראות) וזה תמיד דבר טוב כשמתכננים חתונה, מדובר בחופה עם נגיעה מאוד כנה ואמיתית במסורת היהודית. הלוק של חופה שכזאת הוא פשוט ויפה, ארבעה מוטות שמוחזקים ע"י קומץ אנשים היקרים לזוג וביניהם מתוח בד כלשהו. בנוסף, טקס חופה שכזה מצליח ליצור יש מאין וזה הקסם האמיתי בעיננו. הקהל מתקבץ לו אט אט לכיוון אזור החופה, מבנה החופה שלא היה שם קודם לכן מוקם בשניות ולפתע נוצר מעין חלל שהוא מרכז הטקס וכל שאר הדברים עוטפים אותו ומהווים את התפאורה המושלמת. אז תאמרו לנו, מה יכול להיות יותר מקסים מזה?

 

בקיצור ולעניין, אנחנו לגמרי בעד החופה המסורתית הישנה והטובה! לפעמים, באמת לא צריך להתפרע ורק ללכת עם המסורת, הפשטות והיופי.

 

ומה דעתכן בנושא? תחת איזו חופה אתן מדמיינות את עצמכן? נשמח לשמוע!!!

 

צילום: שחר רובין

 

 

צילום: zoom18

 

 

צילום: שחר רובין

 

* הפוסט הנ"ל פורסם גם בפורום חתונות בתפוז.

מאת:כלות אורבניות