"כלניות, כלניות..."

17.02.12

 

"כלניות, כלניות,

כלניות אדמדמות אדמוניות

כלניות, כלניות,

כלניות מטוללות חינניות"

(מילים: נתן אלתרמן, לחן: משה וילנסקי)

 

לא באמת חשבתן שניתן לחורף לחמוק, מבלי להזכיר את אחד הפרחים הכי הכי של העונה המטפטפת הזאת, הכלנית. ומה יותר מתאים מלדבר על הפרח הענוג הזה, גם בהקשר של שבוע האהבה בכלות אורבניות. השילוב בין אהבה ופרחים זה לגמרי האלף בית של כל התורה הזאת. זה הולך ביחד מאז ומעולם, צמד זוגי מנצח.

 

 

הכלניות, נכנסות אצלינו אוטומטית לרשימת הפרחים המנצחים. הן מהפנטות בצבעיהן האדומים, הסגולים, הורודים, הלבנים, הכחולים... ואם עוד לא הבחנתן, אנחנו לגמרי מעריצות שרופות! בין היתר, השם "כלנית" נגזר מהמילה "כלה" שכן כמו שכבר תיארנו, הכלנית יפיפייה ומלכותית ממש כמו כלה ביום חתונתה.

אזהרה קטנה רגע לפני שאנו ממשיכות. אם אתן עדיין לא גרופיות של הכלנית, סיכוי גדול שעד סוף הפוסט זה יקרה. שלא תתפלאו שנפלתן עמוק בקסמה.

 

 

כלנית לכל כלה

אז מי תיזכנה להנות מן הפרח המקסים הזה? לצערינו הרב, מדובר לרוב בכלות החורף בלבד, שכן פריחת הכלניות משתרעת על פני החודשים נובמבר-אפריל. ואם הצליח לכן בזה, עכשיו מגיע החלק הקל באמת.

 

 

הדרך הברורה מאליה היא כמובן להשתמש בכלניות בזר הכלה עצמו. הכלניות יאפשרו לך לחלום על זרים בשלל מראות וסגנונות, זה אחד מסודות הקסם שלהן. במידה ואת בוחרת במראה קלאסי ואלגנטי, כלניות לבנות ישתלבו בצורה נפלאה. אם את מחפשת דווקא את הזר הצבעוני, בחרי כלניות בשלל צבעי הקשת.

 

 

ובאותה נשימה נאמר, כי לא רק זר הכלה יכול להנות מנוכחותן של הכלניות. אם את אוהבת כלניות כמונו, את לגמרי יכולה לבחור בכלנית יפה שתעטר את תסרוקתך. תהיי בטוחה שאף אחד לא יצפה למצוא אותה דווקא שם. מפתיע ומרענן.

 

 

כלנית בגזרה החתנית

גם אם בחרת בזר כלניות מהפנט, המלאכה עוד לא הושלמה. הלוק הזוגי יושלם באמת רק ברגע בו החתן שצלידך יתקשט גם הוא בסיכת דש על הג'קט. כל שצריך הוא להצטייד בסיכת דש חתנית עדינה, שתחשוף כלנית יפה לצד כמה עלעלים ירוקים. זה פשוט וקל, לחלוטין בלתי מתאמץ ומשדרג. אחח, כמה שזה משדרג.

 

 

הכלנית המעוצבת

מעבר לתפקודן של הכלניות על תקן אקססורי כלתי וחתני, אנחנו כל כך אוהבות את הדרך שבה הפרחים החינניים הללו באים לידי ביטוי כשמדובר בעיצוב חתונה. הם יכולים להשתלב בכל סגנון עיצובי שרק תעלו על דעתיכן, החל מחתונה מודרנית ועד לחתונה הרומנטית ביותר.

 

 

 

אם תרצו, הכלניות ילוו את העיצוב ממש אל מן ההתחלה, עוד בשלב קבלת הפנים. השולחן המסורתי של פתקיות ההושבה יכול להיות כולו משובץ בפרחים, כוסות המשקה גם הן יקושטו עימם ומשם לחופה, וכמובן לסידורי הפרחים שיחכו על השולחנות הערוכים. אפילו עוגת החתונה שלכן יכולה להתהדר בשלל כלניות אמיתיות או כאלה מלאכותיות ומתוקות. הראש שלנו כבר רץ הרבה קדימה, וים של כלניות בתוכו!

 

 

 

 

אז לכל כלות החורף האחרונות לשנה זו, ולאלה הרבות שעוד יגיעו אחריהן, קנו זר כלניות לשבת ותראו איך ממש במהרה גם אתן מתאהבות בהן. עמוקות.

 

Tha images are taken from: Green wedding shoes, Style me pretty, The wedding chicks

מאת:כלות אורבניות