כלות מקועקעות

19.02.11

 

קעקועים וכלות. כן, כן, צמד מילים שלא ממש מתחבר לו יחדיו בצורה טבעית, אך אם נקדיש לכך מעט מחשבה נמצא שבשילוב המעט הזוי הזה יש הרבה מאוד פוטנציאל. בעולם בו אנו חיים היום קצת קשה להיות אינדיבידואל אמיתי ואחת הדרכים הנפוצות ביותר לצאת קצת מהתבנית היא להביע את אותה ייחודיות באמצעות קעקועים. סקר קצרצר שעשינו חשף בפנינו את העובדה כי נשים רבות שהחליטו להתהדר בקעקועים מתייחסות אליהם כאל אקססוריז לכל דבר. אותנו עניין במיוחד לשמוע מה עשו אותן כלות מקועקעות ביום החתונה שלהן. האם הן בחרו להסתיר את הקעקועים או דווקא לשלב אותם במראה הכללי? פנינו למספר כלות מקועקעות, הכי מדליקות שרק מצאנו, ושמענו מפיהן מה עומד מאחורי יצירות האמנות הקטנות שבחרו להנציח על גופן וכיצד הן שילבו את הקעקוע בתור כלות. היה מעניין, והסיפורים כאן לפניכן...

 

★★★

רומי

ההשראה לקעקוע של רומי לקוחה מן הטבע. אהבה לציפורים תמיד היתה לה ולכן השתוקקה היא למוטיב של ג'ונגל על אחת מרגליה. בנוסף, התאים הקעקוע לקעקוע נוסף שהיה לה, קעקוע החתולים על גבה. רומי מספרת שהקעקועים השתלבו בצורה מושלמת ביום החתונה בעיקר מבחינת הצבעים עצמם והאווירה שהם משדרים (בדומה לגן הפתוח והטבעי בו התחתנו). הצבע הסגול, אחד הצבעים האהובים עליה, הופיע בשמלה שלה אותה עיצבה בעצמה (רומי מעצבת אופנה סופר מוכשרת), בבגדים של אדם החתן ובעיצוב הכללי של המקום. מחשבה על הפרטים הקטנים בדיוק כמו שאנו כל-כך אוהבות!

 

צילום: שחר צילום

 

 

 

ענת

הכלה הבאה שלנו מעידה על עצמה שהיא סוג של "גארפילד" ולכן גם החליטה לקעקע אותו על השכמה השמאלית שלה. הקעקוע השני מעטר את כתפה הימנית ומשלב בתוכו יונק דבש וליליות מקסימות, עיטור גוף מקסים בעיניה ומעבר לכך מסמל עבורה ברמה האישית שחרור ממשהו שהייתה בעבר. אל מן ההתחלה רצתה ענת שמלת סטרפלס שתחשוף את הקעקועים במלוא הדרם ולאחר מחשבה רבה נמצאה השמלה המושלמת מבחינתה שהחמיאה הן למקועקעת והן לקעקועים ואיפשרה לצבעוניות שלהם לבלוט. זר הפרחים של ענת היה זר של ליליות מקסימות, הפרח האהוב עליה.

 

צילום: פוטוסינתזה, רונן טלקר

 

 

אושרת וירדן

שתי הכלות המקסימות בחרו לשלב את הקעקועים כחלק מן המראה ביום החתונה. זה הרגיש להן חלק מהן ולכן גם לא חשבו לרגע שיש סיבה כלשהי להסתיר אותם. קעקוע המראה של אושרת מקושט באלמנטים ופיתוחים גותיים, סגנון שהיא מאוד אוהבת ובהחלט ניכר בבחירת השמלה בעלת המראה ויקטוריאני. המראה מסמלת את ראי הנפש, סמל חזק עבורה. את הקעקוע שמעטר את כתפה של ירדן ראתה לראשונה בסרט "ג'יה". בתורה הסינית משמעותו של הקעקוע "מוות", כאשר מוות פירושו התחלה חדשה ושינויים. הקעקוע השני בו היא מתהדרת הינו קעקוע של דרקון ומה יותר טבעי מלצוות לקעקוע שכזה שמלה בעלת צווארון סיני וגב פתוח?!? מדהימות, כבר אמרנו?

 

צילום: מורן מעיין

 

 

תמר

תמר התייחסה מאז ומעולם לקעקועים שלה בתור אקססוריז לכל דבר ועניין. ההשראה של רובם מגיעה בעיקר מן העולם היפני אליו היא נמשכה כבר מאז שהיתה ילדה קטנה. הדמויות הצבעוניות, הכוח והעוצמה שבהן פשוט הצליחו לשבות את ליבה וכמובן שבתור כלה לא היססה לרגע לשלבם במראה. בעיננו, הקעקועים הדומיננטיים של תמר מעטרים את גופה בהצלחה רבה והעניקו לה את הלוק המיוחד והאישי שלה גם ביום החתונה.

 

צילום: ARTTAMIR, תמיר ברגיג

 

עדי

הקעקוע של עדי מציג שועלה כחולה מכונפת. זה כינוי שהולך איתה תקופה ארוכה ויש לה סנטימנטים עמוקים אליו. היה ברור לה מלכתחילה שהקעקוע לא יוסתר ביום האירוע ואפילו הייתה מחשבה להוסיף לו תאום בכתף השניה לפני החתונה, רעיון שנגנז בגלל חוסר זמן ותקציב וימומש בעתיד הקרוב.

 

צילום: רפאל בן משה

 

 

שרון נוי

את גופה של שרון נוי מעטרים חמישה קעקועים שונים בלוקיישנים מגוונים (רגל, גב תחתון, כתף, עורף ויד ימין), כאשר מאחורי כל אחד מהם מסתתר לו סיפור ומשמעות ומכאן גם הקשר העמוק בינה ובין קעקועיה. נספר לכן עליהם בקצרה: הקעקוע הראשון הינו קעקוע של שתי פנים המביטות האחת בשנייה, ניסיון לסמל את הגיוון האישיותי הרב של שרון. הקעקוע השני התחיל כפיה מתוקה והפך לעיצוב גותי ואפל למדי, אשר מחכות לו כבר תוכניות שדרוג רציניות. קעקוע שלישי יושב על ידה של שרון וכאן מדובר בקעקוע דרקון. מבחינתה, הדרקון הוא יצור נעלה וחזק וממנו היא גם שואבת את כוחותיה. קעקוע רביעי, "אמא", נעשה כמחווה לאמה היקרה שנפטרה לפני מספר חודשים (עוד לפני שחלתה) והפך לחלק חשוב ממנה. הקעקוע האחרון, יושב על העורף ולו היא קוראת "קעקוע האהבה". הוא מקועקע על עורפם שלה ושל בעלה ומלווה אותם בכל יום ויום.

ומה שרון חושבת על כלה עם קעקועים? אז ככה, בתחילה היתה דילמה כלשהי האם להסתיר אותם בחופה או להצניעם בדרך כלשהי, אך מהר מאוד החליטה שרון שלא לעשות זאת. לדבריה, הקעקועים הללו הם חלק בלתי נפרד ממנה, מהגאווה שלה וממי שהיא. את שמלת החתונה שלה עיצבה בעצמה תוך שימת דגש על כך שהקעקועים ישארו חשופים - הדרקון, "אמא" והסמל המשפחתי, ואין גאה ממנה על התוצר המוגמר. שרון, בהחלט יש לך במה להתגאות!

 

צילום: שחף טובול

 

 

 

אז לקראת סיום, נודה לכל הכלות המקועקעות הכי מדליקות שיש: אושרת, ירדן, ענת, רומי, תמר ושרון. תודה ענקית ששיתפתן אותנו בקעקועים הפרטיים שלכן, אנחנו בטוחות ששימשתן כהשראה נפלאה ללא מעט כלות מקועקעות שבדרך.

ולכל הכלות האורבניות שלנו, אנחנו מאוד מקוות שנהנתן מהפוסט הצבעוני הזה ואל תאשימו אותנו אם פתאום יתחשק גם לכן לעשות איזה קעקוע קטן בשביל הכיף. כי גם בתור כלות, אתן יכולות ואפילו מוזמנות לשמור על האני האמיתי שלכן, הרי זה חלק מהעניין. לא? אז אם גם אתן הייתן כלות מקועקעות ומקסימות, אתן יודעות שאנחנו מחכות לכן ממש כאן...

 

★★★

 

ובינתיים שיהיה שבוע צבעוני לכולנו,

טל והדר

 

*הפוסט נכתב בשיתוף פעולה כיפי עם עדי לוי-אלאלוף המדהימה!

מאת:כלות אורבניות