כלה במשקפיים: הגיק והשיק

05.02.13

 

הפעם נעסוק בנושא מאוד מיוחד שלא נראה לעיתים קרובות במחוזותינו: כלות במשקפיים. האם זו אמת לאמיתה או שמא מדובר באגדה אורבנית? ובכן, כלות שבוחרות להינשא במשקפיהן אכן קיימות, אך כפי שכבר רמזנו - מדובר במחזה נדיר יחסית.

 

צילום: אסף ורועי צלמים

 

מדוע הפכו משקפי הראייה למעין טאבו בעולם החתונות? ישנה נטייה טבעית לחשוב שמשקפיים, המייצגים את החיים היומיומיים, לא מתאימים לשמלת הכלה החגיגית. בנוסף, כלות רבות נרתעות מהאפשרות הזו מאחר שהן משקיעות מאמצים רבים באיפור ורוצות שהוא ייראה בבירור ולא מבעד לזגוגיות המשקפיים. למרות שמדובר בשיקולים מובנים למדי, הפעם דווקא החלטנו לנפץ מיתוסים ולציין כי אנו מעודדות את הכלות אשר בוחרות לאמץ את משקפי הראייה לטוטאל לוק!

 

צילום: גלעד ומזל צלמים

 

ללכת על כל הקופה

אם משקיעים מספיק מחשבה בכל הפרטים הקטנים המרכיבים את הלוק, משקפי הראייה לא יבלטו לרעה, אלא אפילו יצליחו להתמזג עם המראה החגיגי בצורה הרמונית. אם קצת עייפתן מהמסגרת הרגילה שלכן ואתן לא מרגישות שהיא חגיגית מספיק עבור המעמד, זוהי בהחלט הזדמנות מושלמת לנצל את האירוע בתור תירוץ ולהתחדש במסגרת מרעננת ומרגשת יותר.

 

צילום: מאמא צלמים

 

אנחנו מאמינות בגישת ה"אם כבר - אז כבר", ולכן אם בחרתן בלוק שמורכב ממשקפי ראייה, אנחנו אומרות - לכו עם זה עד הסוף ורכשו משקפי ראייה עם אמירה, אפילו כזו שנחשבת לבלתי שגרתית. אל תבחרו במסגרת עדינה שתגרום לכן להיראות כאילו אתן מתביישות בה. המסגרת הנכונה תוכל להפוך לסטייטמנט פיס של ההופעה כולה ולייחד אתכן, אז חבל להתחבא מאחורי מסגרת בנאלית.

 

צילום: מורן מעין

 

הזוג המושלם

כדי למצוא את הזוג המתאים, ייתכן שתצטרכו לכתת את רגליכן בין חנויות רבות. כדאי לא לפסול על הסף גם חנויות אונליין (בהנחה ואתן כבר יודעות איזו מסגרת תרצו) ושווקי פשפשים. וודאו שאתן מקציבות לצורך המשימה מספיק זמן מראש, על מנת שתוכלו לבחור את הזוג המיועד לכן ברוגע ובנעימות, אחרי הכול - מדובר באביזר שיעטר את פניכן ביום האירוע.

 

צילום: מורן מעין

 

בחרתן את המסגרת המתאימה? אולי תוסיפו לה זריקת צבע? כלות רבות מחפשות להוסיף צבע להופעתן בדרכים לא שגרתיות והרי משקפי ראייה הם הבמה המושלמת לכך. במקום הצבע הסטדנרטי, אתן יכולות לבחור דווקא בצבע בוהק ועליז. את הגוון של משקפי הראייה תוכלו בהמשך להתאים לבוטונייר של החתן, לחגורת המותן בשמלה, לזר הפרחים שלכן ואפילו לנעליים - כל זאת במטרה ליצור טוטאל לוק מרהיב שיש בו נגיעות של צבעים עליזים.

 

צילום: מאמא צלמים

 

ואם כבר בטוטאל לוק עסקינן, ייתכן שאת ההופעה כולה תחליטו לבנות סביב משקפי הראייה. אם בחרתן במסגרת שמעניקה לכן לוק וינטג'י משובח, הרי יהיה זה רק מתבקש להשלים את ההופעה עד הסוף, למשל באמצעות בחירה בהינומה קצרה בסגנון ה-Birdcage או עם נעלי רטרו מדליקות.

 

אם אכן בחרתן בזוג בולט ודומיננטי, חשוב מאוד לאזן את הלוק באמצעות הבחירה בתכשיטים עדינים. שרשראות מאסיביות או עגילים בעלי נוכחות לצד משקפי הראייה עשויים ליצור עומס לא נחוץ. קחו בחשבון שגם עיצוב השיער והאיפור יצטרך לעבור מספר התאמות בכדי להשתלב כראוי עם המראה הממושקף. חשוב לבחור במעצבים שישמחו לקחת על עצמם את האתגר. אחרי הכול - אין טעם להשקיע מאמצים רבים באיפור עיניים באיזורים שלא יבלטו מבעד לזגוגיות, ולכן כל החשיבה צריכה להיות מותאמת למשקפיים. כמו כן, המטרה היא לא להעמיס וליצור התנגשויות, אלא להעניק למשקפיים את הפוקוס הראוי.

 

צילום: אסף ורועי צלמים

 

אקססורי שיק

גם אם בן הזוג שלכן אינו מרכיב משקפיים, תמיד תוכלו לרכוש עבורו משקפי דמה לצורך הצילומים. חתן וכלה העונדים משקפיים תואמים ייצרו את סט הצילומים המתוק והייחודי ביותר שניתן להעלות על הדעת. הרי כולם יודעים שהגיק שיק כבר כאן ולכן כל השנים מאחורי הזגוגיות בהחלט משתלמות כעת. יחד עם המשקפיים, תוכלו להשתולל כיד הדימיון הטובה ולשלב שפמים, מגבעות או כל אלמנט משעשע אחר שיתבל קצת את סט הצילומים.

 

צילום: מאמא צלמים

 

כלות אורבניות יקרות - אז מה אתן אומרות, האם משקפי ראייה הן אופציה או שאתן בעצם מעדיפות עדשות? סקרניות לשמוע מה אתן חושבות... מוזמנות לשתף אותנו, כי אנחנו ממש כאן!

 

*ומכאן, נשלח תודה מיוחדת ל: גלעד ומזל צלמים, הצלם מורן מעיין וקים ביולו, מעצבת האירועים - על שעזרו לנו למצוא את הכלות במשקפיים, הכי הכי שיש.

מאת:כלות אורבניות ולובה שרגא