כלבלבים עם סטייל

01.08.11

 

 

חג שלישי שמח כלות אורבניות יקרות! את לובה, יקירת הבלוג, כבר יצא לכן לפגוש בפוסט הקניות "נפלאות אסוס" שעלה לאוויר לפני מספר שבועות. היום, אנו מארחות אותה פעם נוספת עם פוסט שמאוד מאוד קרוב לליבה... ואנחנו חייבות להודות, שגם לליבנו.

לובה, מעבר להיותה בלוגרית במיל' וכתבת אופנה מוכשרת ידועה באהבתה העזה לבע"ח. היא דואגת לקדם בכל דרך אפשרית את האג'נדה המבורכת הזאת ולנו רק נותר להעריץ אותה על כך. התחלנו. לובה יקרה, הבמה כל כולה שלך...

 

♦ ♦ ♦

 

בפוסט הקודם, שבו עסקנו בשילוב החברים הפרוותיים שלנו ביום הנישואין, נגענו על קצה המזלג גם בסוגיית אבזור הכלבלב והכנתו לקראת האירוע. כמובן שלא היינו מסוגלות להשאיר את הנושא כפי שהוא, ולכן חיש מהר פנינו לאתר החביב עלינו-Etsy וגילינו עולם שלם של תלבושות ואקססוריז המיועדים כולם לבעלי הזנב.

 

חוץ מההתמוגגות לנוכח התמונות המקסימות של הכלבלבים לובשי הטוקסידו, הרכבנו גם רשימת טיפים שתסייע לכן להלביש בכבוד את השושבין המהלך על ארבע. אנחנו מזהירות! הפוסט הזה יהיה חמוד במיוחד, ולא מיועד לבעלות לב חלש.

 

 

 

1. בדיוק כפי שבפוסט הקודם שמנו דגש חשוב על סוגיית הנוחות, גם הפעם אנחנו חושבות שבכל הנוגע לתחום אבזור או הלבשת הכלבים - נוחות היא העיקר. ישנם כלבים שלא מפריע להם ללבוש בגד או אקססורי, בין אם בגלל שהם אדישים יותר ביחס לכלבים אחרים או נחושים יותר לרצות את בעליהם. כלבים כאלה אפשר להלביש בבגד מיוחד ליום האירוע ללא חשש. לעומת זאת, ישנם כלבים שיתמרדו ולא יסכימו ללבוש את הבגד שהזמנתם במיוחד עבורם, גם אם הוא יפה במיוחד. חוסר ההסכמה עלול להתבטא כבר בשלב של מדידת הבגד ו/או בנסיון להוריד אותו לאחר שהולבש. כלבים שמנסים להוריד מעצמם פריט שגורם להם לתחושת אי נוחות, עשויים לגרד את עצמם אפילו עד לכדי פגיעה, ולכן כדאי לשים לב לעניין. כלב שמהסס לגבי לבישת הבגד, עשוי להתפתות ולהסכים במידה ותפתו אותו באמצעות חטיפים טעימים. תמיד כדאי לתרגל את לבישת הבגד באמצעות התנייה חיובית כדי לא לגרום לכלב לחשוש מהבגד.

 

 

 

2. פרמטר חשוב שמגדיר האם בגד הוא נוח או לא, הוא עניין המידות. חלק מהדגמים המוצעים למכירה באטסי מאפשרים התאמה אישית לפי מפרט מידות שתימסרו למוכר/ת, ולעתים תצטרכו להתאים בין מידת הבגד לבין המידה של הכלבלב שלכן. בשני המקרים חשוב שתשימו לב לאזורי המדידות, ואם קיים ספק מומלץ ליצור קשר עם המוכר/ת כדי לוודא את הנושא. כמובן שאסור להזמין פריט לבוש הדוק מדי או קטן, שעשוי להקשות על תנועתו החופשית של החבר הפרוותי שלכן ביום האירוע.

 

 

 

 

 

3. מאחר ואנו נמצאים בישראל (עם טמפ' גבוהות באופן יחסי במהלך השנה כולה), כדאי מאוד להתחשב בתנאי מזג האוויר בעת הזמנת פריט הלבוש עבור הכלבלב. תחשבו כמה חם ירגיש הכלב אם תעטפו אותו בשכבה נוספת של בד בנוסף לשכבה הפרוותית שכבר יש לו. אמנם אין דבר חמוד יותר מכלבלב שלבוש בטוקסידו, אבל באותה מידה גם עניבת פפיון או קולר מהודר יכולים לעשות את העבודה, מבלי לגרום לכלב לסבול.

 

 

 

 

 

4. Less is more - למרות הרצון להתאים את הכלבלב לאווירה של האירוע, חשוב מאוד לא לאבזר אותו יתר על המידה. גם אקססורי קטן יכול להותיר רושם גדול כל עוד בוחרים אותו בקפידה, ולכן מומלץ לבחור באביזר בצבע שיחמיא לפרוותו של הכלבלב (למשל, קולר כהה על כלב בהיר פרווה יראה נפלא!).

 

 

 

5. אקססוריז, יפים ככל שיהיו, צריכים להוות את השלב האחרון בהכנת החבר הפרוותי לקראת יום האירוע. חשוב מאוד לקלח ולנקות אותו כראוי כמה ימים לפני האירוע, להעניק לו טיפול יעיל נגד קרציות ופשפשים (על מנת שלא יחזור מגן האירועים מתגרד) ואם פרוותו ארוכה - לגזום ולטפח אותה בידיים מקצועיות. הטיפוח לא רק יגרום לכלבלב להיראות נקי ונאה יותר, אלא גם יגרום לו להרגיש נעים וקליל יותר (בייחוד אם מדובר בימי הקיץ החמים).

 

 

 

♦ ♦ ♦

 

אז אחרי כל הטיפים החשובים הללו, מה כבר נותר לאחל? שפשוט תמצאו בדיוק, אבל בדיוק, את הפריט הקטן הזה שיהפוך את הכלבלב שלכם לשושבין הכי הכי שיש! יש לנו הרגשה שתמצאו את זה מהר מאוד!

מאת:כלות אורבניות ולובה שרגא