ירח חיי: כל החתונות של משחקי הכס לדורותיה

19.05.19

בעוד אנו מתכוננות להיפרד לנצח מ"משחקי הכס", לא יכולנו שלא לחשוב על החתונות שעיטרו להן את שמונה העונות הדרמטיות של הסדרה המגה-פופולרית. אז נכון, חתונות בווסטרוז נוטות להסתיים בכל דבר חוץ מהפי-אנדינג, אבל זה לא אומר שהן לא דרמטיות, מרהיבות או סתם סופר מרגשות. אז לפני שאנחנו אומרות ביי ביי פוראבר, אנחנו לוקחות אתכן לסיור נישואין נוסטלגי. אזהרה: אינספור ספוילרים לפניכן.


דאינריז ודרוגו (עונה 1)

הנישואים בין דרוגו לחאליסי שלו אולי התחילו בטקס דותראקי ברברי שנכפה עליה על ידי אחיה הקריפי, אבל...הם פרחו לאהבה גדולה בין שני אנשים מאוד אטרקטיביים, (היוש ג'ייסון מומואה) שלמדו זה את דרכיו של האחר ואף הפכו את הכינויים "ירח חיי" ו"השמש והכוכבים שלי" לפייבורטים בקרב זוגות דביקים ברחבי העולם. כמובן שזה נגמר ממש רע עם מותו של דרוגו (אחרי ניסיון כישוף כושל להחיותו) ובאובדן בנם. אבל אם הדרקונים כפי שלמדנו להכיר אותה נבנתה מן הטרגדיה והפכה למי שהיא (לטוב ולרע) בעקבותיה.


gallery game13

gallery game13

מתוך הפינצטה שלנו


טאליסה ורוב (עונה 2)

רוב סטארק חשב לתומו שיוכל להינשא בחשאי לאהובתו ושהכל יעבור בשלום, וזאת למרות שהוא הובטח לאחת מבנותיו של וולדר פרי. חתיך? לגמרי. חכם? פחות. בחירתו של רוב ונישואיו לטאליסה הם הזרז לחתונה האדומה שתהווה סוף מחריד וטראגי לסיפור אהבתם.

gallery game9

gallery game8

gallery game9

אדמיור טאלי ורוזלין פריי (עונה 3)

אם השמות של בני הזוג לא אומרים לכן כלום, אולי זה בגלל שיום נישואיהם מוכר יותר בשם "החתונה האדומה". אחרי שרוב מחליט ללכת אחרי הלב ולא אחרי ההיגיון, נעשה ניסיון לפייס את וולדר פריי על ידי נישואיו של אדמיור (דודו של רוב) לרוזלין, בתו היפה של פריי. אבל, כאמור, פריי משתמש בנישואיו של רוב לטליסה כתירוץ וכיסוי למרחץ דמים בניצוחו של טאיווין לניסטר ובהוצאתו לפועל של רוס בולטון. החתונה הופכת לטבח מזעזע שהימם צופי טלוויזיה ברחבי העולם. רוב, טאליסה ההריונית, קטלין סטארק ובערך כל אנשי בית סטארק הנוכחים בחתונה נרצחים כולם. החתן הופך לבן ערובה, וכפי שאומר הפתגם השגור "הצפון זוכר" ולא שוכח. גם אנחנו לא.

gallery game10

gallery game10


טיריון וסנסה (עונה 3)

הלב יוצא אל סנסה שמככבת ברשימה הזו פעמיים ואף פעם לא בנסיבות משמחות. חתונתה הראשונה היא הפחות מזעזעת מבין השתיים. אחרי שהיא מושלכת הצדה עלי ידי ג'ופרי, היא וטיריון נדחפים לחתונה כפויה אך לא מממשים את נישואיהם (בווסטרוז זה מאסט כדי להיחשב נשואים). שני אנשים טובים שממש לא רצו להתחתן זה עם זו בסיטואציה נוראית - לא כיף.

gallery game12


ג'ופרי ומרג'רי (עונה 4)

החתונה הגנדרנית והנפוחה של ג'ופרי המבחיל ומרג'רי הפלרטטנית (אך הנבונה) הופכת לאחד הרגעים המספקים ביותר בתולדות הטלוויזיה כשהחתן - שהוא במקרה גם התגלמות כל הרשע ביקום - מורעל ומת לנגד עיני האורחים ההמומים (וההמומים פחות). קצת חבל שדוד שלו, טיריון, מואשם ברציחתו על לא עוול בכפו, אבל עדיין - מחיאות הכפיים נשמעו ברחבי הגלובוס באחד הפרקים הזכורים בסדרה.

gallery game5gallery game5


טומן ומרג'רי (עונה 5)


מרג'רי טיירל מעולם לא הסתירה את שאיפותיה להיות ה-מלכה ולהשאיר לסרסיי פירורים. אחרי שהיא מתאלמנת מג'ופרי ביום חתונתם (תודה סבתא), היא לא מבזבזת יותר מדי זמן ומפתה את המלך החדש - טומן הצעיר והתמים. סרסיי, שהמומה מהתעקשותו של בנה להפוך את מרג'רי למלכתו, מתקשה להשלים עם נישואיהם והיריבות בינה לבין כלתה הולכת ומעצימה. אחרי שהיא מושפלת בחוצות העיר ועומדת למשפט על חטאיה המוסריים, מתכננת סרסיי את אחד המהלכים הגאוניים והמרושעים ביותר בתולדות הסדרה ודואגת שגם כלתה, גם אחיה לוראס, וגם אביהם (ביחד עם הדרור העליון ועוד המוווון אנשים) ימותו בפיצוץ בהיכל הספט העליון. אבל בסופו של יום, תכניתה של סרסיי חוזרת אליה כמו בומרנג כשטומן מבין מה עשתה אמו וכיצד רצחה את אהובתו. הוא מטפס על אדן החלון וקופץ אל מותו כשהוא משאיר את סרסיי ללא ילדים בעולם.

gallery game6


רמזי וסנסה (עונה 5)

אם לומר את האמת, עברו כמה שנים, וטרם התאוששנו מטראומת נישואיה של סנסה סטארק לרמזי בולטון. ליטלפינגר החלאתי, שהציג את עצמו תמיד כמי שמגן עליה, מוכר את סנסה לרמזי בולטון השטני אשר כופה עליה נישואים ואף מיישם אותם בסצנה שעוררה סלידה ומחלוקת רבה בקרב צופים. הסבל של סנסה נפסק בעזרתו של ת'יאון שמחליט להתעשת ומסייע לה להימלט, והיא הופכת ברבות הזמן - ובעקבות תלאותיה הרבות - לבאד-אס אמיתית ונערצת. וכן, היא גם חוזרת לנקום ומעניקה לרמזי את הפיניש לו הוא ראוי.


gallery game2

gallery game2


ראיגאר וליאנה (פלאשבק עונה 7)

לא חשבתן שנשכח את החתונה הכי חשובה בסדרה, נכון? היא התרחשה אמנם לפני שעלילת "משחקי הכס" החלה, אבל מהווה את הרגע הקריטי ביותר בנרטיב. ראיגאר טארגריאן וליאנה סטארק באמת אהבו זה את זו - בניגוד לשמועות שהוא חטף אותה בניגוד לרצונה. ויתרה מזאת, בנם המשותף, אגון טארגריאן, אינו ממזר שכן הם היו נשואים כשנולד. אגון, הידוע יותר כג'ון סנואו, הוא היורש האמיתי של כס הברזל - עובדה שכולנו מגלים באותו פלאשבק חתונתי בלתי נשכח בסיום עונה 7 שפיצח את הסוד שכולנו חיכינו לגלות. 

gallery game14

gallery game14


>>> ליקטנו עבורכן רעיונות חתונה מושלמים בהשראת "משחקי הכס" מאת:כלות אורבניות