טקס החופה של בת-אל ועמרי

26.11.12

  

 

לפני ימים ספורים, התעוררנו בכלות אורבניות, לעוד בוקר בשבוע הלא פשוט הזה שעבר על כולנו. בין האזעקות, צווי ה-8 והממ"דים, שידעו כבר ימים שקטים מאלו, היו גם זוגות רבים שתיכננו להתחתן, אך לא תיארו לעצמם שיקלעו לסיטואציה המבעיתה בה החתונה שלהם תבוטל. כן, תבוטל. נסו לחשוב על זה לרגע אחד בלבד, ותבינו במהרה עד כמה הסיטואציה הזאת מעוררת אימה!

 

 

 

על החתונה של בת-אל ועמרי, שמענו מטל, בת דודתו של עמרי כבר בבוקרו של יום האירוע המתוכנן. בת-אל, סטודנטית להנדסת תוכנה, ועמרי, מעצב פנים במקצועו, היו בטוחים עד לבוקר החתונה שהאירוע בכל-זאת יתקיים, על אף המצב הבעייתי. בשעה 10:30 בבוקר קיבלו השניים את הבשורה הסופית כי על פי הנחיות פיקוד העורף האולם בו בחרו להתחתן, אינו רשאי לערוך את האירוע לו הם ציפו חודשים ארוכים כל כך. 

 

 

אז מה עושים? כיצד מודיעים לכל האורחים על ביטול האירוע? והאם מתחתנים בכלל?

 

 

ההרגשה שליוותה אותם בדקות הקשות האלה, הייתה איומה, אך מהר מאוד הוחלט שאת טקס החופה יקיימו בכל זאת, בנוכחות המשפחה והחברים הקרובים.

 

צילום: נועם שובל

 

אביה של הכלה, ביחד עם טל, בת הדודה של עמרי החתן הגיעו אל בית הכנסת הגדול באלנבי, שם פגשו בשירלי המקסימה (מארגנת האירועים מחברת "רגעים") שעזרה להם לתכנן את טקס החופה בזמן שיא של שש שעות בלבד: לוקיישן, קייטרינג, להקה, חופה, פרחים ואפילו צלם אחד מקסים בשם אור קפלן, שהגיע לצלם בהתנדבות.

 

 

 

עם השינוי בלוקיישן ובלוח הזמנים, בת-אל שהיתה אמורה להתארגן בבית הוריה שבמושב עזר (הממוקם בין אשדוד לאשקלון... אזעקות, אזעקות, אזעקות...) נסעה לבית הוריו של החתן בראשון-לציון, להשלים את ההתארגנות לצידו של עמרי. ומכיוון שהשניים החליטו לבטל את הצלם שהזמינו (על מנת שיוכל לצלם את המסיבה לכשתהיה), החליטו עמרי החתן, צלם חובב, ואחיו, צלם במקצועו, שהם אלה שיצלמו את הצילומים המקדימים ואת ההתארגנות כולה. עמרי מספר שמעולם לא חשב לעצמו כי ביום הגדול של חייהם יצלם את זוגתו תוך כדי שהיא מתאפרת ומתארגנת לחתונתם, אך המציאות הוכיחה לו שלעיתים גם התכניות משתנות.

 

 

 

 

 

מייד כשסיימו להתארגן, יצאו השניים לצילומים מקדימים ברחבי העיר תל-אביב, לסדרת צילומים ספונטנית ומקסימה, שהעניקה להם הרבה כוחות להמשיך ולהתמודד עם היום הדרמטי שעבר עליהם. משם, הגיעו לבית הכנסת הגדול שציפה להם במלוא הדרו ותפארתו, כשהוא ערוך ומוכן להם ולטקס החופה שלהם. מקורות יודעי דבר מספרים שהחופה של בת-אל ועמרי היתה אחת החופות המרגשות ביותר שנראו לאחרונה, והתמונות שזכינו לראות כאן היום - רק מוכיחות זאת עוד ועוד.

 

 

 

 

 

את הפוסט הזה בחרנו לסיים עם מילותיהם של בת-אל ועמרי שהוקדשו לשירלי, מפיקת האירועים ולכל אלה שעזרו במלאכה וסייעו לשניים לקיים את טקס החופה הכל-כך מיוחד שלהם. תענוג אמיתי לדעת שיש כל כך הרבה אנשים טובים שם בחוץ, כאלה עם לב רחב, רחב, רחב:

 

שירלי המדהימה,

אנחנו שוכבים כרגע בחדר במלון ומשחזרים את היום ההזוי שעבר עלינו אתמול. בשבע בבוקר התעוררנו מאזעקות הקאסמים וניסינו להישאר אופטימיים. לאט לאט, הבנו שהיום החשוב בחיינו עומד להשתנות. האסימון נפל כאשר הודיעו לנו - החתונה באגדתא לא תתקיים היום. מצאנו את עצמינו תוך שניות מחוייבים לקבל החלטות רבות וקשות. לא היה ספק שהחופה תתקיים במועדה.

בית הכנסת הגדול היה הבחירה הראשונה שחשבנו עליה. ביקשתי מאבא שיבדוק אם זה אפשרי, ושם את נכנסת לתמונה. אמרת לי שהיתה אמורה להיות שם חופה, אבל היא התבטלה לפני יומיים. אמרת לי - זה הכול משמיים.

את, אבא שלי וטל, בת הדודה המושלמת של עמרי, תוך שעות ספורות ארגנתם לנו חופה למופת! אנו אסירי תודה על ערב נפלא ומרגש, שלא יכל להיות יותר מדהים. יש לך חברים מדהימים סביבך, שהיו מוכנים להירתם למצב המוזר הזה. אור קפלן, הצלם הכי מדהים בעולם, שהתנדב בשנייה לצלם לנו ולתעד את החופה מתחילתה ועד סופה, ורותם מפאב הצ'צ'קה שאירגן לנו מסיבת ריקודים, מלאה בפינוקים והכול רק מרצון טוב.

היינו מוקפים אהבה מהמשפחה, מהחברים ומחברים חדשים שהכרנו אתמול ונזכור כל החיים! בזכותכם, המצב הבטחוני לא הרס לנו את היום המאושר בחיינו.

אוהבים המון, המון,

בת-אל ועמרי

 

צילום: אור קפלן

 

♥♥♥

 

מקום האירוע: בית הכנסת הגדול, ת"א

הפקה: שירלי לייבוביץ', "רגעים"

שמלת כלה: עמנואל

איפור ועיצוב שיער: איציק פרץ

בגדי חתן ונעליים: הוגו בוס

טבעות נישואין: בטבעת זו

צילום: נועם שובל (צילומים מקדימים), אור קפלן (טקס החופה)

רב: הרב עמיהוד סלומון

מאת:כלות אורבניות