טיול בין הסמטאות

25.06.12

 

ללכת לאיבוד זה בהחלט התחביב המועדף עלינו, בכל פעם שאנו מצליחות לפרגן לעצמינו מעט זמן. ברגעים שלפני, אנו לא שוכחות להצטייד בנעליים נוחות ופשוט לפצוח במלאכת השיטוט. אחד המקומות המועדפים עלינו ללכת בו לאיבוד נמצא יחסית קרוב אלינו ולכן אנו נמשכות אליו בעיניים עצומות ממש. בכל פעם הדברים נראים מעט אחרת, כאילו מוצאים לעצמם מקום חדש, מפתיעים בנקודה שלא דמיינו למצוא אותם שם קודם לכן, בלתי צפויים ובעיקר מרגשים.

 

 

את הריגוש הזה בלב עושה לנו לא אחרת מיפו העתיקה על האנשים שבה, על סמטאותיה הציוריות, על שוק הפשפשים הצבעוני שלה, על גלריות האמנים, החנויות המגוונות, המסעדות, בתי הקפה וכמובן איך אפשר שלא להזכיר את הבריזה החלומית שמגיעה מן הים, מנסה לפלס את דרכה בין הסמטאות ובין האנשים, לקרר מעט את האוויר ובעיקר, להיות תוספת נעימה לאווירה. מבחינתנו, ביקור ביפו משול לביקור קטן בחו"ל, או כפי שכבר היטיבו לנסח זאת "יש משהו מוזר ולא ידוע, יש משהו נפלא בעיר הזאת...".

 

 

 

לפני מספר חודשים כתבנו בבלוג על חתונה אורבנית אחת, חתונתם של הדס וצח שנערכה בגלריית לורנס. הכלות האורבניות שלנו הן מקור ידע בלתי נדלה עבורינו, וכשראינו את החלל בו התחתנו השניים לא התפלאנו לשמוע כי גם הוא שוכן ממש בלב ליבה של יפו העתיקה, בתוך מבנה אבן עותומאני ויפיפה. מאז שהעלינו את פוסט החתונה של השניים לא שכחנו לרגע את המקום היפה והחלטנו שהגיע הזמן שגם אנחנו נבקר בו על מנת לחוות את החוויה במלואה. יצאנו אל מלאכת השיטוט באחד מימי החורף האחרונים, ולכן הגלריה קיבלה את פנינו מייד לאחר שנשטפה בטיפות אחרונות של גשם...

 

 

 

 

גלריית לורנס עצמה, בדיוק כפי שדמיינו לעצמינו, היא בהחלט מקום שקשה שלא להתאהב בו. כל אחד מן המרכיבים הופך אותה למקום שהיא החל מהתקרה הגבוהה, הקשתות, הרצפות המעוטרות ומגוון החללים שיש לה להציע מאולם האבירים ועד למרפסת הגג הנעימה בעלת ריהוט הגן המקסים ששתולה עמוק בלב מרקם יפואי-מקומי ומשקיפה אל עבר קו הרקיע האינטנסיבי של תל אביב.

 

 

צילום: אורי מרשנסקי

 

 

הגלריה הורסטילית בהחלט מאפשרת למצוא את אותו החותם האישי לקיום אירוע, תוך בחירת המרכיבים השונים החל מהאופציות הרבות לסידורי הישיבה, האלמנטים העיצוביים הקיימים במקום ואלה המתעדכנים בהתאם לאופי האירוע (מעיצוב אלגנטי ומהודר, עד לעיצוב נינוח יותר של חתונה בצהרי היום), סדר האירוע עצמו, טקס החופה שיכול להיערך בחלל הפנים, על הגג או לחילופין בחופה שתיערך בגן הפסגה או בבית הכנסת העתיק, אליהם יגיעו האורחים תוך שהם מלווים את החתן והכלה בתהלוכה שמחה בסמטאות יפו העתיקה, בדיוק כפי שבחרו הדס וצח שלנו לעשות. ביחד, יוצרים כל המרכיבים הללו את האירוע השלם ומעניקים בדיוק את החויה המוקפדת והמענגת שהגלריה יכולה לספק.

 

צילום: אילן סבירסקי

 

צילום תמונה תחתונה: אורי מרשנסקי

 

ואם כל התמונות שראיתן עד עתה לא הספיקו לכן על מנת לחוש את האווירה על כל גווניה הרבים, קחו את בן הזוג וצאו לכמה שעות של שיטוטים בין הסמטאות שבסמוך לגלריה. אל תתפלאו אם תחזרו משם עם הרבה אוצרות ומקום אחד קסום לאירוע שלכם.

 

גילוי נאות:

לפני כחודשיים, עתיד היה לעלות לבלוג הפוסט שראיתן זה עתה ללא כל תוספות. מספר ימים לפני פרסומו, במהלך שיפוצים שנערכו בגלרית לורנס, נפגע חלק מן המבנה והוצא באופן זמני משימוש עד להודעה חדשה. עבודות השיקום והשיפוץ החלו, אך מבחינתנו היה ברור שנבוא לבקר שנית במקום על מנת לראות כיצד מתנהלים האירועים במצב הנוכחי.

 

 

זמן קצר לפני חג השבועות קפצנו לביקור נוסף, ולשמחתנו הרבה אף יצא לנו לצפות בחתונת שישי שנערכה שם באותו היום ממש. מלבד אותו חלל ספציפי שנפגע ונסגר מאחורי זוג דלתות - לא הבחנו בדבר. המרפסת פרחה, חללי הפנים יופיפו והאווירה היתה נפלאה בדיוק כשם שהיתה בביקורינו הקודם. 

 

 

 

כרגע, נערכים במקום אירועים של עד 250 אנשים, אך בתום השיפוץ תוכל הגלריה לארח עד כ-400 אנשים. אז נתראה בשמחות!

 

☼☼☼

 

*הפוסט נכתב במסגרת שיתוף פעולה תכני-מסחרי.

**האחראית לעיצובים היפים בגלרית לורנס היא המעצבת קים ביולו.

***כל התמונות בפוסט, מלבד אלא שצויין בהן אחרת, צולמו ע"י כלות אורבניות.

מאת:כלות אורבניות
תגיות: