חתונה הודית בשבעה ימים - חלק ב'

21.11.10

 

הבטחנו, וקיימנו כמובן! בהמשך לפוסט הקודם- יום החגיגות השלישי של החתונה ההודית! יום חגיגות זה נקרא בשם "הסנגיט". מדובר על מעין קבלת-פנים שעורכות משפחת החתן והכלה ואשר עיקרו אכילת מטעמים, ריקודים ושירה. 

 

בחתונה ההודית הזאת, הוקדש הטקס לכבוד מורשת המאיה המתארת את מוצאה של הכלה. מבחינה עיצובית, מוטיב המורשת לקח חלק נכבד באווירה עצמה כאשר אחד הביטויים לכך היה מקדש מאיה בצורת פירמידה אשר בו נערכו גם הריקודים עצמם. מבחינת התכנית האמנותית לאורחים, אפשר לומר שהיה זה שילוב של ברודווי, וגאס וכל מה שביניהם (אומני טרפז ולוליינים, זמרים, רקדנים ועוד).

 

 

 

והנה הגענו ליום הרביעי, בוקר החתונה וההתרגשות בשיאה. כל הטקסים והחגיגות שעבר הזוג עד עתה, לא יכלו להכין אותו ליום המרגש הזה. גם בתרבות ההודית מדובר ביום ארוך עבור החתן והכלה, יום שתחילתו בשעות הבוקר המוקדמות עם קיומו של טקס "הווטנה". בטקס עצמו נמשחים פניהם, כפות רגליהם וידיהם בתערובת ריחנית אשר מכינה אותם למעמד הנישואין ההולך וקרב. מכאן והלאה נמשכו הכנותיהן של הזוג בנפרד זו מזה.

 

 

 

 

 

טקס אחד נסתיים והנה התחיל לו כבר טקס נוסף, "הסרבנדי". במהלכו הכין עצמו החתן לפגישה עם כלתו. אתן בטח מסוקרנות כבר לשמוע כיצד מתרחש המפגש. אז נספר לכן שזה קורה בדיוק כמו בסיפורי האגדות, החתן אוסף את ארוסתו עם סוס וכרכרה! ומה יכול להיות יותר רומנטי מזה?

 

 

 

 

השעות עוברות, ואנו כבר ממש מתקרבות לרגע בו יאמרו החתן והכלה שלנו את ה- "I DO" המיוחל זו לזה. רק עוד שנייה. הערב ירד סוף סוף, והנה הגיע הרגע להתחיל בטקס הנישואין עצמו. החלל בו נערך הטקס עוצב כולו מקני במבוק אשר שובצו באלפי נרות. האהבה והרומנטיקה כבר מזמן באוויר, וכל שנותר הוא להישבע לעולמים.

 

 

 

 

אז אחרי כל המראות הצבעוניים האלה, מקוות שעשינו לכן חשק לבקר בחתונה הודית אחת לפחות! שלא תגידו שלא אמרנו לכן...

 

☆☆☆

 

.The images are taken from: The Bridal Bar

מאת:כלות אורבניות