חתונה הודית בשבעה ימים - חלק א'

21.11.10

 

כשאנו מדברות על חתונות, באופן טבעי עולה בדמיוננו החתונה הכי ישראלית שיש וזאת על כל המשתמע מכך (רבנות, מקווה, רב, חופה, שבירת כוס, שמלה לבנה ועוד). לרובינו יהיה מאוד קשה לדמיין משהו שהוא קצת שונה ממה שאנו מכירות, וזאת בדיוק גם הסיבה שבחרנו להציג בפניכן חתונה הודית! כן, שמעתן נכון!

 

אתן בטח שואלות את עצמכן אז מה כל-כך שונה בחתונה שכזאת? חתן זה חתן, וכלה זאת כלה – אך בהחלט יש שוני רב בין התרבויות וזה מה שמדהים כל-כך. נכון שמטרת הטקס זהה ומסמלת את כניסת הזוג בברית הנישואין והפיכתם לבעל ואישה, אך במהלך השנים כל תרבות וכל דת המציאה לעצמה מנהגים שונים לציון המאורע והם אלה שהופכים כל טקס שכזה לעולם ומלואו. אז כמו שאמרנו, מצאנו קרדיטים של חתונה הודית יפיפייה ומלאת השראה והחלטנו שזאת בהחלט חתונה ששווה הצגה!

 

החתן והכלה הכירו זה את זו במפגש אקראי בשדה"ת של הודו, מפגש שהסתיים לו כמה חודשים מאוחר יותר בהצעת נישואין מרגשת. שבוע החגיגות של חתונתם התנהל כולו במלון "גרנד הוטל" בניו-דלהי ונפתח בחגיגת אירוסין שכללה המון אוכל טוב ומסיכות מהממות. מבטיחות לכן שהתמונות שתראו עכשיו הן רק ההתחלה של שבוע החתונה שעבר על הזוג ועל אורחיו.

 

 

 

היום השני של החגיגות, היה היום בו נחגג טקס האירוסין הרשמי. במהלכו חוותה הכלה את טקס החינה, ענדה על אצבעה את טבעת האירוסין וכן הוצגה כארוסה בפעם הראשונה. כמו-כן, העניקה משפחת החתן לכלה אינספור תכשיטים בהם תוכל להתקשט בעתיד והקפידה כל העת על בידור איכותי לאורחים הרבים אשר הגיעו לטקס המרגש. אין ספק שהיה זה טקס צבעוני ועשיר, כאשר אחד מנושאי העיצוב המרכזיים שליוו את האירוע המתואר היה "הטווס", הציפור הלאומית של הודו.

 

 

 

 

 

 

מחכות כבר לשמוע על יום החגיגות השלישי? מבטיחות שהוא יגיע ממש בקרוב!

☆☆☆

 

.The images are taken from: The Bridal Bar

מאת:כלות אורבניות