חנוכה, חנוכה, חג יפה כל כך

04.12.13

 

יש חגים שגורמים לנו להתעצב על לכתם, וכזה בדיוק הוא חג החנוכה שנפרד מאיתנו היום לשלום, אחרי 8 ימים מנצנצים. החג הזה יודע תמיד להביא עימו את המשהו היפה הזה, כמילותיו המדוייקות של לוין קיפניס - ״חנוכה, חנוכה, חג יפה כל כך”, ובכל פעם מחדש קשה לנו מאוד שלא להתאהב בו. הוא פשוט כזה, חג אהוב ונאהב.

 

עיצוב: ג׳ינגה, צילום: אייל גזיאל

 

לכבוד הנר השמיני שיודלק לו היום בחנוכיית הוואשי טייפ שלנו, החלטנו לשתף אתכן בפוסט מלא באור, העתיד להביא עימו טעימה קטנה מעבודותיהן של מיטב המעצבות שאנו מכירות ומעריכות. המעצבות הללו יודעות תמיד ובצורה הטובה ביותר, כיצד לשלב אלמנטים של תאורה על גווניה השונים, כאלה שמביאים עימם באופן מיידי טאץ׳ קטן וייחודי שתורם רבות לאווירה.

 

עיצוב: ג׳ינגה, צילום: טובית הלר שוחט

 

ומן התיאוריה נעבור לקצת פרקטיקה - כיצד תאורה יכולה להשפיע על האירוע עצמו ובאילו אמצעים עושים זאת? האפשרויות הן רבות ומגוונות, שנתחיל?

 

עיצוב: MOOD, צילום: מיטל דיין

 

עיצוב: נטלי מן, צילום: רונן בוידק

 

גופי תאורה מעניינים בשלל גדלים, אשר נתלים בחלל, יביאו עימם תמיד ייחודיות רבה. מנברשות גדולות ועד לנורות כריסטמס קטנטנות… הכול יכול לעבוד, רק השתדלו להקפיד על שפה עיצובית אחידה, המספרת סיפור אחד ושלם.

 

עיצוב: MOOD, צילום: מיטל דיין

 

מקום: מעגלים, צילום: יח״צ

 

אהילי נייר לבנים, גם הם גופי תאורה החביבים עלינו מאוד, ובתחושתינו הפרטית הם מצליחים בקלות רבה לייצר אווירה של ממלכה חורפית ונעימה - פשוט מושלמים לחתונה בעונה הקרירה.

 

עיצוב: בבקה, צילום: מאמא צלמים

 

מאהילי נייר נעבור לגרלנדות… אחח, גרלנדות. שרשראות ארוכות של נורות ליבון, הנתלות מעמוד לעמוד, מעץ לעץ, כיד הדימיון הטובה. המראה שלהן משרה אווירה משפחתית ונעימה, מן חגיגיות קסומה המזכירה לנו ימים עברו.

 

עיצוב: בבקה, צילום: קיפודקין

 

עיצוב: בבקה, צילום: אלכסיי קודריק

 

וכמובן שאי אפשר לדבר על תאורה מבלי להזכיר נרות ועששיות, כשאנו מעדיפות מהם כמה שיותר! את הנרות אפשר לסדר על פמוטים יפים, בתוך כלי זכוכית, על מעמדים חגיגיים, בקבוצות או בבודדים.

 

עיצוב: נטלי מן, צילום: רונן בוידק

 

עיצוב: MOOD, צילום: מיטל דיין

 

עיצוב: MOOD, צילום: מיטל דיין

 

עיצוב: נטלי מן, צילום: רונן בוידק

 

ומה עם העששיות שבחבורה? אותן ניתן לתלות על ענפי העצים (קטנות ורבות כמו גחליליות), למקם כמרכזי שולחן נוכחים, ללוות באמצעותן את שביל החופה ולקשט אותן בכל אלמנט עיצובי שתואם את רוח האירוע כמו בדי יוטה, תחרות, חוטים, סרטים ועוד.

 

עיצוב: MOOD, צילום: מיטל דיין

 

עיצוב: ג׳ינגה, צילום: טובית הלר שוחט

 

חג יקר, היה לנו כל כך כיף במחיצתך! דע לך שאנחנו כבר מתגעגעות, עוד לפני שהלכת, ומחכות כבר בקוצר רוח לשובך בשנה הבאה.

 

 

 

 

מאת:כלות אורבניות