חוגגים בכפר

11.04.12

 

יש קסם לא מוסבר באירועים בסגנון כפרי: אולי מדובר בחיבור הישיר עם הטבע, שגורם לנו להתאהב בסגנון ואולי דווקא באביזרי העץ, אשר מצליחים לפזר על האירוע את אבקת הקסמים שלהם, שגורמת ללב שלנו להחסיר פעימה כל פעם מחדש.

 

 

עץ, כפי שאפשר להבין, הוא המרכיב הדומיננטי ביותר כשחושבים על תכנון וארגון של אירוע בסגנון כפרי. מדובר בדרך-כלל בעץ גולמי בעל מראה לא מעובד, הסוג הכי אותנטי שאפשר לחשוב עליו. משהו במראה הגס והמחוספס של העץ, מצליח להתכתב בצורה מושלמת עם צבעי הלבן-שמנת של האירוע, ולהפןך את הדואט הזה למשהו שלא ניתן לעמוד בפניו.

 

 

"עשי זאת בעצמך"

היופי באירועים בסגנון כפרי טמון במקום הרב שהם משאירים לאמירה אישית ולפרויקטים בסגנון "עשי זאת בעצמך". הרי הכוכב המשני בהצגה הכפרית הוא למעשה בן למשפחת העצים, הנייר - אותו חומר גלם ורסטילי שקצרה היריעה מלתאר את כל הקישוטים היצירתיים והנפלאות שאפשר להכין באמצעותו לאירוע.

 

 

שרשרת דגלונים עם שמות בני הזוג, סידורי ישיבה הכתובים על לוח באמצעות גיר ובסגנון של פעם, סלסלות קש שעברו שדרוג באמצעות הוספת פרחים בגוונים טבעיים והפכו לכלי הנשיאה של השושבינים הקטנים - המכנה המשותף של כל אלה הוא שמדובר בקמצוץ של דוגמאות לפרויקטים של "עשי זאת בעצמך" שלחלוטין ניתן להכין בבית.

 

 

 

מדובר בחומרים זמינים, שאינם דורשים צביעה מחודשת או טיפול מיוחד. ההיפך הוא הנכון - זה בדיוק המראה הגס הזה שמעניק להם את הלוק האמין ואת המראה הכפרי הנחשק. גם אם נתקלתן בפריט צבוע ומעובד, הרי שאפשר להעניק לו את החספוס באמצעות "לכלוכו" - כלומר שפשוף וחספוס מכוון של הצבע אשר יחשוף נימים פתוחים. אל תחששו, לכו עם זה עד הסוף. זכרו, שהמטרה היא לא ליצור פריטים מושלמים אלא טבעיים ואפילו גסים.

 

 

הסוד הוא בפרטים הקטנים

להבדיל מאירועי קונספט אחרים, כאן לא מספיק להוסיף כמה פריטים עם נגיעות כפריות בכדי ליצור את האווירה המושלמת. האווירה הכפרית צריכה לקבל ביטוי בכל אחד מהפרטים הקטנים המרכיבים את האירוע, ולהפוך אותו למקשה אחת - מחוספסת וטבעית כאחד.

 

 

כדי ליצור אווירה מתאימה, בהחלט יש לחשוב מחוץ לקופסא, וממש לדמיין כיצד כל פרט קטן יכול לקבל ביטוי כפרי עם קצת מקוריות ותעוזה. כך למשל, פקקי יין ישנים יכולים להישזר יחדיו למתלה דקורטיבי, שלטי עץ יכולים לכוון את האורחים לקבלת הפנים ולחופה, אותיות גדולות החרוטות על קוביות עץ יכולות לייצג את שמותיכם ומילים של אהבה יכולות להוסיף טאץ' קטן גם בשלב הצילומים המקדימים.

 

 

מי שרוצה לקחת את האווירה לשלב הבא המתבקש, יכולה להכין או לרכוש מעמד לעוגה שגם הוא עשוי עץ טבעי. את האווירה כולה ישלימו בקבוקי וצנצנות זכוכית אשר בתוכם סידורי פרחים עדינים. אפרופו כלים - אפשר ואף רצוי להוסיף כל מיני אקססוריז משלימים שלא יותירו את העץ כשחקן יחידה במערכה. יעשו את העבודה בצורה טובה פרחים, נרות, אלמנטי זכוכית ומתכת גסים, קש ועוד.

 

 

מבחינת פלטת הגוונים, הרי שמומלץ לא לחרוג למחוזות נועזים או בוהקים מידי, אלא לשמור על הקו האותנטי ולדבוק בגווני הבז', הלבן והחאקי. הכלל הזה צריך להישמר גם בכל הקשור למפות, לסידורי השולחן, לפרחים, לנרות וכו'. אם בכל זאת חשקה נפשכן במעט זריקת צבע, עשו זאת באמצעות צבעים עדינים שיוסיפו לעיצוב הסופי ולא יגרעו ממנו.

באשר לבחירת הבגדים, הרי שכן בד היוטה, בד אריג גס, בשילוב תחרות לבנות ישתלבו נהדר זה בזה, ויצרו מראה טבעי מחד אך גם ייחודי ומעניין לעין מאידך, או בקיצור - השילוב המושלם לאירוע שכולו בהוויה כפרית ונעימה.

 

 

ומה לגביכם?

אם כבר השקעתם את כל לבכן בארגון אירוע בהשראת החווה של הדוד סאם, הרי שגם ההופעה שלכן ושל בן זוגכן אמורה להיות מותאמת לאווירה הכללית. שמלה רכה, משוחררת ובעלת סילואטה נשפכת תתאים בצורה נפלאה. לצורך השלמת הלוק, ניתן לשזור בשיער זר פרחים עדין או לחילופין לקלוע צמת צד נון-שלנטית. האבזור והאיפור אמורים להיות עדינים ומינימליסטיים. מרחיקות הלכת אף ישלבו את השמלה עם מגפי בוקרים, למראה נועז יותר.

 

 

 

על אף שהחתן מקבל פחות מקום לתמרון בכל הנוגע להופעה שלו, גם הוא יכול להכניס קורטוב של חיי כפר לתוף הלוק הסופי. באמצעות בחירה בגוונים טבעיים, שילוב עניבה ונעליים מתאימות, והוספת סיכת דש המורכבת מפרחים התואמים את האווירה - גם הלוק שלו יהיה צעד נוסף בדרך לאירוע מושלם.

 

 

 

את האהבה שלנו לפריטי העץ מחוספסים כבר היה ניתן לראות בפוסט הפקת יומולדת #1 של כלות אורבניות, וכן בפוסט על סנדלווד, הסטודיו הקסום. כנסו והיווכחו בעצמיכן כמה אנחנו מאוהבות באווירה הכפרית הזאת, שטומנת בחובה כמויות אדירות של רומנטיקה מתקתקה.

 

אנו בהחלט מתכוונות לדבר על אווירת הכפר עוד ועוד... לנו, הפוסט הזה היה רק תחילתו של הרומן הזה שצפוי להיות ארוך ארוך ארוך...

 

Tha images are taken from: RuffledGreen wedding shoes

מאת:כלות אורבניות ולובה שרגא