חגיגת הפיניאטה!

18.03.14

 

בואנוס דיאס כלות אורבניות! מכירות את תחושת הדכדוך הקלה אחרי שחג כלשהו מגיע לסיומו? לא הפעם! חג פורים אמנם מאחורינו, אך אווירת הפיאסטה נמצאת כאן איתנו בכדי להישאר. הפעם האחראי לה הוא טרנד חדש-דנדש בעולם החתונות והאירועים הישראלי, טרנד שאנו צופות כי יתפוס כאן תאוצה ממש במהרה.

 

אז נעים להכיר, פיניאטה! מדובר בפרופ צבעוני למסיבות ואירועים שביצע מעבר מוצלח גם לעולם החתונות. למעשה הפיניאטה היא מיכל העשוי נייר המכיל בתוכו ממתקים וקונפטי. בכדי לגלות את ההפתעה שמסתתרת בפנים, יש לעטות כיסוי עיניים ולחבוט בו עד אשר הוא נסדק וכל תכולתו מתפזרת במעין ענן של צבע וניצנוצים.

 

צילום: He & She Photography

 

צילום: Prospect Goods

 

לרוב מתקשרת הפיניאטה עם אווירת פיאסטה מקסיקנית, אך בפועל ישנים ויכוחים לא מעטים הנוגעים לארץ מוצאה. חלקם טוענים שמקורה הוא ספרדי ואילו אחרים טוענים כי מדובר למעשה במסורת סינית, שהייתה נפוצה סביב ערב השנה האזרחית החדשה.

 

על פי אותה גירסא, הפיניאטה הגיעה לספרד רק במאה ה-14 ואילו במאה ה-16 הביאו אותה הספרדים לאזור מקסיקו, שם קיבלה משמעות שונה לגמרי - השבירה שלה סימנה אקט של יכולת עמידה בפיתויים עימם כל אדם נדרש להתמודד במהלך חייו.

 

צילום: Confetti System

 

צילום: Kitiya Palaskas

 

צילום תמונה עליונה: Yeah! weddings, צילום תמונה תחתונה: Julie Harmsen Photography

 

עם השנים איבדה הפיניאטה מן הקונוטציות הדתיות והתרבותיות שלה, והפכה לאביזר נפוץ במסיבות בדרום-אמריקה וכן בארה״ב. הפיכתה לכוכבת המסיבה התאפשרה בשל הלוק הצבעוני שלה וההנאה הצרופה שהיא מספקת לאורחים, כך שלאחרונה אפילו נערכה אי שם מעבר לים תערוכה המוקדשת לאמנות דרום-אמריקאית שזכתה לשם - פיניאטה.

 

צילום: Ruffled

 

צילום תמונה עליונה: One Love Photo, צילום תמונה תחתונה: Yeah! weddings

 

הבחירה לשלב את הפרופ המדובר בחתונות היא טבעית לחלוטין, שכן הוא מוסיף צבע לתמונות ואף יכול ליצור פריימים כיפים בהם נראים החתן והכלה חובשים כיסוי עיניים ומכים באלמנט הזה עד שהוא מתפזר לכל עבר (לאחרונה אף נתקלנו בשימוש בפיניאטה במקום שבירת הכוס, במהלך טקס חתונה אלטרנטיבי). נוסף לכך, הצבעוניות העזה שלה עשויה לשמש כאביזר דקורטיבי לכל דבר וניתן לשלבה עם העיצוב הכללי.

 

מאחר שמדובר בתופעה שהולכת וצוברת תאוצה, ניתן כבר כיום למצוא פיניאטות מסוגים ובעיצובים שונים. מרחיקי הלכת אף יכולים לשלב אלמנטים נוספים שלה בעיצוב האירוע, כמו למשל סידורי שולחן העשויים נייר ודומים לפיניאטה המסורתית ואפילו קינוחים שבתוכם מסתתרת הפתעה, ממש כמו הקאפקייקס הזה שהתארח כאן בבלוג-מגזין שלנו.

 

צילום: John Schnack Photography

 

צילום תמונה עליונה: Braedon Photography, צילום תמונה תחתונה: Larissa Cleveland

 

את הפיניאטה ניתן לשלוח גם לארץ, הודות לחנויות הוירטואליות המעולות באטסי (כמו למשל זו, זו, זו, זו וזו), וניתן אף לנסות ולהכין אותה לבד באמצעות המדריך הבא.

 

צילום: Confetti System

 

כעת, כל שנותר לנו הוא לחכות לכך שגלאי הטרנדים של ״כלות אורבניות״ יצביע על תופעה חדשה, שהרי הוא לעולם אינו מאכזב, ואנחנו - כמובן שנהיה כאן בכדי לדווח לכן על כך, מבטיחות!

מאת:כלות אורבניות