זר מזן אחר

06.11.11

 

אחד הפיצ'רים האהובים עלינו בהופעתה של הכלה האורבנית, לצד השמלה עצמה כמובן, הוא אותו הזר שהיא מחזיקה בידיה במהלך היום. יש בזר מעין אבק פיות שמצליחה לשדרג מיידית את הכלה לכדי יצירת מופת רומנטית וקסומה, כזאת שמהפנטת את כולנו.

 

 

הבעיה היחידה עם אותם זרים פרחוניים, היא שבסיום היום הם מאבדים את הזוהר והרעננות שאפיינו אותם בתחילתו, ולכן בצער רב אנו נאלצות להיפרד מהמזכרת הנפלאה הזו בטרם עת. כדי לגשר על הקושי, וכדי שתהיה לנו מזכרת עליה נוכל להתענג גם חודשים ואפילו שנים אחר כך, נוצר ז'אנר חדש של זרים העשויים מחומרים וצורות לא שגרתיות. חוץ מהערך המוסף שהזכרנו, הרי שזר ייחודי שכזה יכול ליצור את אפקט ה'וואו' שכולנו מחפשות ממילא.

 

 

 

זרים זרים, שונים ומשונים

אז למרות אהבתנו העזה לפרחים, אין מנוס מלהודות בעובדה שהם לא פרקטיים במיוחד, ומתקשים לעתים לעמוד בקצב המסחרר של היום הזה. בהתאם לכך, ניתן למצוא כיום זרים העשויים כמעט מכל חומר גלם שניתן להעלות על הדעת, החל מנייר וכפתורים וכלה בפלסטיק, צדפים ואפילו נוצות. 'זר מפלסטיק?' אתן בוודאי שואלות את עצמכן, ומיד מתעוררת בכן האסוציאציה לאותם פרחיים סינתטיים שאמורים לדמות את הדבר האמיתי, אך מאכזבים במבחן המציאות. אז זהו, שלא. זרי כלה העשויים מנייר או מפלסטיק לדוגמא, לא תמיד אמורים להזכיר לנו פרחים אלא פשוט לשמש לנו כבן לוויה אסתטי ומרגש.

 

 

זרים העשויים מחומרי גלם לא רגילים, לוקחים למעשה את הפורמט הרגיל של הזר ומוציאים אותו מהקונקסט המקורי שלו, במטרה ליצור זר חדש, מרהיב, חדשני ובעיקר - ייחודי. זרים שכאלה מעניקים לנו חופש יצירתי גדול יותר, שכן הם לא מוגבלים לפרחים עונתיים מסויימים או לצבעים שקיימים בדרך כלל בטבע.

 

 

זר לכל טעם (אך בלי ניחוח)

בנוסף, את הזר ניתן ואפילו רצוי להתאים למוטיב של האירוע עצמו. תארו לעצמכן כמה יפה להרכיב זר העשוי מצדפים עבור אירוע שמסוגנן באווירת ים? כלה בסגנון רומנטי למשל, בוודאי תאהב זר שיפון שנראה כמו קציפה מדהימה של גווני הלבן והורדרד. הזרים היוקרתיים ביותר, הם אלו שניתן למצוא בהם סיכות ועגילים אמיתיים, כך שהזר כולו נראה כמו תכשיט נוסף שהכלה מחזיקה בידיה.

 

 

היופי בשימוש בחומרי הגלם האלה, הוא שאפשר לדמות באמצעותם כל צורה שאוהבים, כמו למשל פירות, פרפרים או אלמוגים. לא מוכרחים להסתפק רק בצורה של פרח - נפלאה ככל שתהיה. מי שרוצה להישאר נאמנה לפרחים ובכל זאת להעניק טוויסט מיוחד לזר שלה, יכולה לוותר על הקונספט של כמה פרחים שלובים יחדיו אלא לבחור פרח אחד גדול ומרשים העשוי מחומרים מלאכותיים או אפילו מצדפות צבועות - האפשרויות כאן הן אין סופיות.

 

 

 

צורות נפלאות

רוב הזרים מגיעים בפורמט קבוע של פרחים המלופפים או צמודים אחד לשני כשמהם יוצא בסיס עבה המיועד לאחיזה. אלא שכבר ראינו שבעולם הזה אין באמת חוקים (וזה כל הכיף), ולכן אפשר למצוא לצד אותם זרים קלאסיים גם זרים בצורה כדורית, זרים עם ידית אחיזה וזרים עם שובל ארוך ומתנפנף.

 

 

ישנם גם זרים רגילים שמוסיפים להם טאץ' ייחודי כדי להעניק ערך מוסף, כמו לדוגמא שבשבת צבעונית בזר לבן שמוסיפה זריקת צבע, פנינים שנשזרות לאורך הגבעול והפרחים או אפילו תליון בצבע תואם המתחבר ליריעת האורגנזה שעוטפת את בסיס הזר. כדי ליצור זר באווירת וינטג' מושלמת, אפשר ללפף סביב הבסיס רצועת משי חלקה או עם רקמת פרחים, בגוון המשלים לזה של הזר. אפשרות נוספת היא דווקא לשים דגש מיוחד על העלים, ולא על הפרחים עצמם, בין אם הם מלאכותיים או לא.

 

 

 

אז מה דעתכן, האם אתן מתחברות לזרים המיוחדים או שמא אתן שומרות אמונים לזרי הפרחים הקלאסיים? שתפו אותנו בכל העולה בדימיונכן...

 

✿✿✿

 

 

 The image are taken from: Grey like weddings, Rock n roll brides, Ruffled, The knotty bride, Whimsical wonderland weddings, Green weddings shoes

מאת:כלות אורבניות