השיק של השוק

20.05.12

 

טרנד עיצוב האירועים בהשראת שווקי האוכל הולך ותופס תאוצה, ובהחלט אפשר לשייכו למסעדות השוק הססגוניות והמעוצבות לעילא (כדוגמת "לה שוק" התל אביבית, ומובילת הטרנד "מחניודה" בירושלים), ולשוק האיכרים המקסים בנמל ת"א המעוצב בהשפעת שווקי האוכל המובילים בעולם.

 

 

לפני כחצי שנה הצגנו כאן עיצוב בת-מצווה בהשראת שוק ועכשיו נציג בפניכן עיצוב חתונה מקסימה, נינוחה ונעימה, כזו שכל אחד היה רוצה להיות מוזמן אליה - שעוצבה גם היא על טהרת קונספט שווקי האוכל.

עיצוב בהשראת שוק מתאים לדעתנו לחתונות שישי בצהריים נינוחות אך עם טמפרמנט תוסס, כאלה שיכולות לדמות באופן האותנטי ביותר אווירה של שוק אוכל ססגוני וכיפי.

 

 

החתן והכלה, בעלי האירוע המקסים הזה, ביקשו משלי כהן, מעצבת הבית של "הבאר של סבא", ליצור עבורם אירוע שבו האורחים שיגיעו יקבלו תחושה שהם נכנסו ליריד קולינרי מרהיב שמשלב צבעוניות עזה ודוכני אוכל שונים ומגוונים.

 

 

ההחלטה על אירוע בסגנון שוק יצאה מגבולות העיצוב בלבד והשפיעה על מהלך האירוע גם מבחינת האווירה והסגנון: האורחים ישבו בשלל מקומות ישיבה אלטרנטיבים שמוקמו בין עצי הפרדס והאוכל הוגש בדוכני האוכל המעוצבים - ממש כמו בשוק איכרים. הרעיון היה לתת לאורחים להסתובב ולהנות מכל פינות הגן השונות ולא לשבת סביב שולחן אחד לאורך כל האירוע.

 

 

 

 

מזנוני האוכל פוזרו בכל שטח הפרדס שבחצר  ונעטפו בבדים צבעוניים. לכל מזנון נבנתה חזית עץ שעליה נשזר ירק ונתלו כלי מטבח ושלל ירקות.

 

 

 

אביזרים שונים כגון ארגזי עץ, כלי מטבח, קנקנים, סיפילוקסים ישנים, משפכי פח ועוד ועוד, אשר נקנו והושכרו משווקים שונים, ובעיקר משוק הפשפשים ביפו השלימו את העיצוב עד לפרטים הקטנים ביותר והפכו את הפרדס לשוק ססגוני.

עציצי תבלין, פרחים, ירקות ופירות טריים בכמויות גדולות הוסיפו לעיצוב הסופי. את הטאצ' הנוסף, המיוחד, העניקו פוסטרים וגלויות בסגנון וינטג'י כפרי עם איורי פירות וירקות של חברת קווליני, בעלת מוצרי הנייר היפים-יפים.

 

 

 

 

כובעי קש רחבי שוליים חולקו בכניסה לאירוע שהתקיים בצהרי היום, והאורחים - כמובן שנהנו לחבוש את הכובעים. כך כולם היו מוגנים מהשמש וגם נכנסו לאווירת השוק הכפרי (שלא לדבר על הערך המוסף בדמות התמונות המוצלחות של האורחים בכובעים היפים!). כאמצעי הגנה נוסף מהשמש ולרווחת האורחים, הותקנו שמשיות עצומות שהטילו צל נעים מעל אזור החופה.

 

 

 

 

אהבנו את הסטיילינג, את שילובי הטקסטורות, את ההשקעה בפרטים הקטנים וכמובן את האינטרפטציה היפה לקונספט. לפעמים, פשוט אין מה לומר חוץ מ-שאפו!

 

מקום האירוע: הבאר של סבא

עיצוב: שלי כהן, מעצבת הבית

צילום: רוני הרמן

*הפוסט נכתב בשיתוף פעולה תכני מסחרי

מאת:כלות אורבניות