הפיות של שימקה

21.05.13

 

אם יצא לכן לבקר במסיבת האביב הגדולה שערכנו לפני למעלה מחודש ימים, לבטח נתקלתן בצמד פיות רכות, לבושות בשמלות כלה ענוגות אשר הסתובבו ביניכן ודאגו לפזר את אבקת הקסמים שלהן לכל עבר, תוך שהן מוכיחות לכולנו שפיות קיימות, ולא - לא רק באגדות!

 

צילום: איה ואבי צלמים

 

הפיות הללו, שזכיתן לראות במו עיניכן היו הפיות הפרטיות של שימרית ביטון, המעצבת הנהדרת שעומדת מאחורי "שימקה - בוטיק לשמלות כלה בניחוח וינטג'י".

 

צילום: מירון ביטון

 

את שימרית אנו מכירות כמעט מיום היוולדו של הבלוג שלנו, של "כלות אורבניות", היכרות שהלכה והעמיקה עם הפקת האופנה הראשונה שערכנו (שזכתה לשם: "סתיו עטוף לבן"), בה כיכבה גם אחת השמלות הנפלאות של "שימקה". ומאז… מאז, אנו מחכות בציפייה, בכל פעם מחדש, לבשורות שיש למעצבת המוכשרת הזאת להביא לעולם החתונות הישראלי. והאמינו לנו, שהבשורות הללו - מצליחות להפתיע אפילו אותנו.

 

צילום: אלה אוזן

 

צילום: איה ואבי צלמים

 

שימרית גדלה בלב תל-אביב, בבית גדוש בבדים ובמכונות תפירה לרוב. אימה, נינה, הייתה גם היא מעצבת אופנה ובעלת סטודיו משגשג לשמלות כלה, אי שם בשנות ה-90'. בתקופת ילדותה הרבתה היא לשוטט ביחד עם אימה בנחלת בנימין, בין חנויות הבדים והתחרות, לגזור ולשזור להנאתה ואף להשתעשע בלבישת שמלות כלה, כך סתם בשביל הכיף. 

 

צילום: אלה אוזן

 

השנים חלפו ואהבתה הגדולה של שימרית לבגדי יד שניה, קומבניזונים, כפתורים והמון פיצ'יפקעס עתיקים הלכה והתעצמה, עד שיום אחד החליטה היא לעשות מעשה ולהצטרף לקורס תדמיתנות ועיצוב אופנה.

 

צילום: מירון ביטון

 

צילום: איה ואבי צלמים

 

במהלכו של הקורס מצאה את עצמה משוטטת בסטודיו הישן של אימה כילדה בחנות ממתקים! את עיניה לכדו גלילי טקסטיל רבים, כאלה שלא נעשה בהם שימוש מעולם, קופסאות עמוסות באפליקציות ובתחרות ייחודיות ועוד. כשקיבלה היא אישור מאימה להשתמש בשלל כאוות נפשה, החלה לשחק בבדים ולעצב תוך ניסוי וטעיה בשילוב הידע האוטודידקטי הרב שצברה לאורך השנים.

 

צילום: יולי גורודינסקי

 

תוך זמן קצר היו בידיה של שימרית כעשרה דגמים של שמלות אותן הגדירה כ"שמלות כלה נוסטלגיות". חברה טובה צילמה עבורה את השמלות היפות למזכרת, וכששיתפה את התמונות ברבים, החלה היא לקבל אינספור פניות ובקשות לעיצובים נוספים. למעשה, מן הרגע הזה בדיוק, טבילת האש הרשמית של שימרית בעולם שמלות הכלה התרחשה. והאמת - מבלי בכלל להתכוון לכך.

 

צילום: איה ואבי צלמים

 

לפני שנתיים וחצי זכתה שימרית לפתוח סטודיו אינטימי ונעים במתחם גן החשמל בת"א, אליו מגיעות הכלות להתרשם, למדוד וכמובן גם לפגוש בשימרית פנים מול פנים. הביקורים החטופים שערכנו אנחנו במקום, שבו אותנו בקסמו של הסטודיו המיוחד הזה, המציג שמלות הפונות לכלות שיקיות, רומנטיות, אופנתיות ואף לכלות מסורתיות וצנועות.

 

צילום: אלה אוזן

 

ואם כל זה עדיין לא הספיק לכן בכדי להתאהב, אנו מציעות לכן שלא לפספס את הקולקציה האחרונה שעיצבה שימרית. מדובר בקולקציה שכולה בהשראת שנות ה-20' וה-30' של המאה הקודמת, המשלבת פייטים ונצנוצים לצד תחרות עדינות וגזרות המשתפלות על הגוף בנינוחות רבה. אותנו - היא הצליחה להפנט, אז אוצו רוצו גם אתן להביט באלבום ההפקה המלא!

 

*הפוסט נכתב במסגרת שיתוף פעולה תכני-מסחרי. 

**שמלות נוספות של "שימקה - בוטיק לשמלות כלה בניחוח וינטג'י", ניתן למצוא באתר ובעמוד הפייסבוק.

מאת:כלות אורבניות