המסע לפרק ב': טעימות בגלריה

16.07.15

מאז שנקבע המועד לטעימות עם "עץ השדה" בגלריה ועד לרגע שהסימון הזה ביומן התקרב עוד ועוד - ההתרגשות הייתה בשיאה.

 

 

קודם כל, טעימות הפכו כבר את האירוע, שיתרחש בעוד שלושה חודשים בסך הכל, למוחשי יותר. סשן המדידות שנקבע עם נועה הלינגר ביום למחרת חיזק את התחושה הזו וגרם להרגיש שדברים קורים והם קורים בדיוק כמו שרצינו.

 

 

אני זוכרת בבירור את הטעימות מהסיבוב הקודם, מלפני ארבע שנים ויותר. הגענו הפעם למפגש שונים, בוגרים, מפוכחים יותר, הרבה יותר אנחנו - וגם ההכרה הזו הייתה מרגשת עבורנו.

 

 

למרות כל ההכנות והעובדה שטעימות הן לא קונספט חדש עבורנו, שום דבר לא הכין אותנו לערב שציפה לנו בגלריה: את פנינו קיבל שלט ניאוני ענק ועליו הכיתוב LOVE ואכן, כל מה שהרגשנו באותו ערב היה רק אהבה.

 

 

מלצרים מחייכים, עיצוב מופלא של קובי בלנדר, מעצב הבית שבאמת ובתמים עשה עבודה למופת וכל מיני דיטיילים בעיצוב פגשו אותנו - כך שהערב הזה סיפק המון השראה ולא, לא רק קולינארית.

 

 

הגענו לשולחן שלנו, שם קיבל את פנינו השלט "היום הגדול של לובה ונתן" ואז באמת ירד האסימון וזה התחיל לחלחל - אנחנו באמת עושים את זה!

 

 

 

התיישבנו מסביב לשולחן, לא לפני שדגמנו את המאפייה הטבעונית המעולה ואת בר השייקים (אותם כבר סימנו בתור ה-שוס של האירוע) ובמהרה החלו לצאת אלינו מנה אחר מנה.

 

 

 

לפגוש שפע טבעוני צבעוני ועשיר כל כך, זו גם אחת הסיבות להתרגשות שלנו, שהרי בתור זוג טבעוני - היכולת להפגיש את כל האורחים העתידיים יחד עם המנות היא בגדר חלום שעומד להתממש ועל כך נוכל להודות לקייטרינג "עץ השדה" שהשקיעו מכל הלב.

 

 

 

ישבנו עם דף ועט - וסימנו כמו נמלות חרוצות אך שבעות במיוחד, את הרשמים שלנו מכל המנות, תוך כדי שממש דמיינו איך הן יתחברו יחד לתוך התפריט של הערב. תוך כדי גם לקחנו בחשבון, שבנינו את הערב בסגנון של אירוע הפוך, משמע הארוחה תוגש לפני הטקס ואילו כל מקומות הישיבה ימוקמו מסביב למטבח הפתוח.

 

 

 

 

פניתי לרומן גבריזון, איש יקר מהקייטרינג של "עץ השדה" כדי לאסוף ממנו כמה טיפים לערב טעימות מוצלח ולבניית תפריט שיכבוש את האורחים:

 

 

1. לערב הטעימות מומלץ להגיע עם אנשים שדעתם חשובה לנו, כמובן שרוב הזוגות גם לא מוותרים על ההורים וזה לגמרי מובן, הורים מייצגים את האסכולה של האורחים המבוגרים יותר, אך מומלץ גם להביא נציגות צעירה (אח/אחות או חברה קרובה).

 

 

2. את המנות חשוב לא לבחור מתוך שיקולי לחץ של אחד הצדדים, אלא לנסות ולהביט בתמונה הגדולה, לחשוב מה הכי יקרוץ לאורחים וכמובן שתמיד אפשר ומומלץ להתייעץ עם הקייטרינג.

 

 

3. תפריט מוצלח הוא תפריט שלא מנסה לחנך את הקהל, אלא מגיש לו מה שהוא אוהב, לצד מנות מעניינות ומיוחדות יותר.

 

 

4. המלצה חמה היא עבור בני הזוג, שיאכלו כמה מנות לפני קבלת הפנים, בחדר המנוחה/ המשפחה.

 

 

5. רושם ראשוני הוא מאוד חשוב ולכן לאוכל שיוגש בקבלת הפנים יש משקל רב, לצד הקינוחים, שהם ה"גרנד פינאלה" של האירוע מבחינה קולינרית.

 

 

6. אנחנו אוכלים את המנות קודם כל עם העיניים ולכן לפרזנטציה ולצורת ההגשה של המנות יש משקל רב, לא פחות מהטעם עצמו.

 

 

 

הבטן שלי שוב מתחילה לקרקר, אז רק נותר לי להודות למתן, על האירוח בגלריה, לקובי על העיצוב וכמובן גם ל"עץ השדה" על המנות הטעימות!

 

קרדיטים

צילום: לובה שרגא

מקום: הגלריה

קייטרינג: "עץ השדה"

עיצוב: קובי בלנדר, מעצב הבית של הגלריה

מאת:כלות אורבניות
פרויקט מציאות מדומה יצא לדרך
באיזה איזור בארץ? (ניתן לסמן כמה אפשרויות)
מה הסגנון? (ניתן לסמן כמה אפשרויות)
כמות אורחים משוערים? (ניתן לסמן כמה אפשרויות)