הממתק שישדרג לכן את המדורה

23.05.16

 

אצלנו בארץ כשחושבים על קומזיץ, מיד חושבים על תפוחי אדמה עטופים בנייר כסף - כאלה שבמקרה הטוב יוצאים אכילים ובמקרה הפחות טוב הופכים לפחם טהור. לעומת זאת, אם תשאלו אמריקאים מה הדבר הראשון שעולה להם בראש כשהם חושבים על מדורה הם יענו לכן תשובה אחת בלי היסוס: סמורז.

המילה החמודה הזאת מתארת בעצם מעין סנדביץ' שמורכב מ-2 פרוסות פתי בר, כשתי קוביות שוקולד והכי חשוב: מרשמלו צלוי. הקטע הכי כיפי? כדי להכין סמורז אתן לא באמת חייבות להתארגן על קומזיץ, מספיק רק נר וכמה דקות הכנה - ואתן לגמרי יכולות לדמיין את עצמכן כאשלי, אמנדה או לורן שמבלות ליל קיץ נעים על החוף בהמפטונז לצדה של מדורה שנראית כאילו נשלפה מפינטרסט.

 

smores gallery 1

 

המצרכים:

X1 חפיסת שוקולד
X1 חפיסת מרשמלו
X1 חפיסת פתי בר
נר
גפרורים
שיפודי עץ

 

אופן ההכנה:

1. על שיפוד נקי משפדים כמה פיסות מרשמלו (קחו בחשבון שצריך מרשמלו צלוי אחד לכל סנדביצ'ון סמורז) ומכינים בצד פרוסות פתי בר שעל כל אחת מהן מונחות 2 קוביות שוקולד. הכל מוכן? זה הזמן להדליק את הנר.

 

smores gallery 2

 

2. צולים את המרשמלו עד למידת העשייה שאתן אוהבות (בשבילנו מדיום וול וכוס קאווה צוננת בצד, תודה ;) ).

 

smores gallery 3

 

3. מורידים מרשמלו לוהט וצלוי מהשיפוד היישר על קוביות השוקולד. מצמידים פתי בר נוסף מלמעלה וטה-דה! יש לכן סמורז משובח - שיהפוך את החג שלכן למתוק, מתוק, מתוק!

 

smores gallery 4

 

smores gallery 6

 

smores gallery 7

 

smores gallery 8

 

smores gallery 9

 

בינינו, אנחנו לא כל כך מבינות איך מנהג המדורות הזה לא הפך ללהיט בישראל מזמן; ההכנה המהירה והפינוק המתוק שבסופה גורמות לנו לגמרי להבין למה בארצות הברית משתגעים על הדבר הזה - ואין קומזיץ בלעדיו. אנחנו מקוות שתאמצו את הסמורז ללבכן (וקיבתכן), תעבירו את הבשורה הלאה והכי חשוב: תייגו אותנו אם אתן מעלות לאינסטגרם ;).

 

קרדיטים: טלי דברת

 

 

מאת:כלות אורבניות
תגיות: