הלבן, הו הלבן הזה...

28.11.12

 

פעמים רבות אנו חולמות בהקיץ על פרחים פוטוגניים וענוגים, אך במבחן המציאות מגלות שאותם הפרחים בהם אנו חושקות יקרים מידי או לחילופין לא נגישים, כמו למשל פרחי הפיאוניס. בחיפוש אחר השראה נגישה יותר, הבנו שהפתרון היה מסביבנו תמיד, אלא שלקחנו אותו כמובן מאליו. הכוונה לשיחי הכותנה כמובן, שמקיפים אותנו מכל עבר גם מבלי שנשים לב לכך. האם חשבתן אי פעם לקחת את המושג היומיומי הזה ולתרגם אותו לאירוע? למרות שבמבט ראשון נראה שמדובר בעולמות הפוכים, תופתעו לגלות עד כמה השילוב ביניהם טבעי.

 

צילום: Jasmine Star

 

כותנה - על שום מה ולמה?

אז נשאלת השאלה הלגיטימית, למה דווקא לבחור בכותנה כשיש כל כך הרבה סוגי פרחים חגיגיים יותר מסביב, אשר אותם דווקא כן מתבקש לשלב בעיצוב האירוע? ראשית, דווקא הבחירה בחומר גלם בלתי צפוי, כזה שלא רואים בכל מקום - היא שהופכת את השימוש בו לחגיגי וכמובן גם לייחודי יותר.

 

שנית, הכותנה היא צמרירית ו"פלאפית", כזו שממש מעוררת חשק לשקוע בתוכה, ולכן שילובה באירוע הוא בדרך כלל מתכון מנצח - כזה שיעורר אסוציאציות חיוביות בקרב האורחים. כמובן שהסיבה המתבקשת ביותר היא שכותנה נחה בתודעה של רובינו בתור משהו יומיומי אמנם, אך גם צחור, לבן וכזה המתקשר לניקיון. ומסתבר שהניקיון הזה עובד היטב לא רק בחדר האמבטיה, אלא גם באירוע שבו הצבע הדומיננטי ביותר הוא לרוב לבן ממילא.

 

צילום: Glass Jar Photography

 

הלבן, הו הלבן

הטיפ החשוב ביותר שלנו בכל הנוגע לעיצוב אירוע, הוא כמו תמיד לדעת לשמור על המינונים הנכונים. אז על אף שהכותנה לא דומיננטית במראה שלה, בכל זאת מומלץ לא לגרוע מהייחודיות שלה ולשלב אותה בכמויות מתקלבות על הדעת. אחרי הכול, לא תרצו שהאירוע שלכן יראה כמו פקעת לבנבנה של כותנה.

 

צילום: Glass Jar Photography

 

את הכותנה אפשר לשלב עוד לפני שמגיעים לשלב העיצוב, כמו בצילומים המקדימים למשל. בארץ ניתן למצוא לא מעט שדות מרהיבים של כותנה, כמו למשל השדה הזה שמצאו אחד הזוגות האורבניים שלנו, מאיה וגל. הקונטרסט בין הכותנה הלבנה לגבעולים הירוקים והחומים, יוצר באופן מייד את התפאורה המושלמת ביותר לצילומים, ובל נשכח שהכותנה ה"פלאפית" יכולה אף להוליד אינספור סצינות משעשעות והיתוליות למדי (מישהו אמר להשתמש בכותנה בתור זקן סנטה קלאוס?).

 

צילום: Glass Jar Photography

 

ובחזרה לאירוע עצמו

אין צורך להתבייש ואפשר לשלב נגיעות כותנה לאורך האירוע כולו. הדרך המתבקשת ביותר היא באמצעות שזירת פרחי כותנה בתוך כדים, אגרטלים וצנצנות מסוגים שונים. ניתן להוסיף לסידורים טקסטורה מעניינת באמצעות הכנסת פקעות צמר גפן לתוך כלים שקופים.

 

צילום: Jasmine Star

 

בנוסף, אפשר להכין סידורי תלייה משתלשלים מכותנה ולתלות אותם במקביל לסידורי הישיבה בחופה או מעל השולחנות. אנחנו תמיד בעד ללכת על הקו העיצובי עד הסוף ולכן אם בחרתן במראה נקי כל כך, אפשר לשלב אותו עם חומר טבעי נוסף החביב עלינו מאוד כמו בד היוטה.

 

צילום: Jasmine Star

 

אפשרות נוספת היא לשחק על אותו מוטיב אבל מזווית אחרת, ולשלב צמר גפן מתוק באירוע - בגירסא המקורית והלבנה שלו או בכל צבע אחר, אם תרצו להוסיף קצת עליזות לעיצוב. זה קינוח שמצטלם היטב, ולכן גם אם בחרתן לוותר על שדה של כותנה לטובת צילומים עם צמר גפן מתוק - אפשר לקחת את הסגנון האומנותי לכיוון אחר לגמרי, בהתאם לבחירתכן.

 

צילום: Coralee & Alex

 

גם בהופעה!

רובינו מכירים את הכותנה בהקשר של פריטי לבוש, נכון? אז למה שלא נשלב נגיעות כותנה רכות גם בהופעה של הכלה והחתן בהזדמנות חגיגית זאת? בגיזרת החתן, ניתן לעשות זאת באמצעות הכנת בוטונייר העשוי מכותנה לבנה, ובגיזרת הכלה, מה דעתיכן על זר פרחים שהוא למעשה שזירות כותנה לבנות ורכות? אפשרות נוספת היא להכין נזר עדין לראשה של הכלה, העשוי כולו - ניחשתן נכון - מכותנה!

 

צילום: Jasmine Star

 

צילום: Brooke Beasley Photography

 

אם אתן מרגישות שהמינונים בשלב זה קצת גבוהים מידי לטעמיכן, אין שום בעיה להוריד הילוך ולשלב אלמנטים של כותנה בהיבטים המינימאליים ביותר. אחרי הכול, אנו מאמינות שהקדשת תשומת לב לפרטים הקטנים האלה, היא זו שיוצרת בסופו של דבר את התחושה המפתיעה, המרגשת והמרעננת ביותר עבור האורחים שלכן. אז מה אתן אומרות, כלות אורבניות, סגרנו על כותנה?!?

 

The images are taken from: Jasmine star blog, 100 layer cake, Green wedding shoes, Style me pretty

מאת:כלות אורבניות ולובה שרגא