הינומות או לא להיות - חלק א'

05.10.10

 

אז מאיפה כל זה התחיל בעצם?

 

ביהדות, קיימים מספר הסברים למנהג כיסוי פני הכלה ע"י החתן באמצעות ההינומה, לפני כניסתה אל החופה.

 

הסיבה הראשונה מקבלת את ביסוסה מן הפסוק התנ"כי: "ותיקח הצעיף ותיתכס" (בראשית כד, סה), שנאמר לגבי רבקה אימנו התנ"כית, אשר כיסתה את פניה לפני שנישאה ליצחק.

 

הסיבה השנייה למנהג הכיסוי בהינומה הוא שמחד מותר להסתכל בתכשיטי הכלה, אך מאידך אסור להסתכל בפניה.

 

הסיבה השלישית והאחרונה, נקראת גם "בדקין". זהו מנהג עתיק שנמצא בראש רשימה ארוכה של פעולות. המנהג בא לסמל את רעיון הצניעות ומעביר את המסר כי החתן מקדש את הכלה ולוקח אותה להיות לו לאישה לא רק בשל יופיה החיצוני, אלא בשל משהו עמוק ורוחני הרבה יותר והיא נשמתה ואישיותה. משמעות סימבולית נוספת במעשה זה, היא התחייבות החתן לכסות ולהגן על אשתו מעתה ועד עולם.

 

ועכשיו נעבור לחלק הכייפי של בחירת ההינומה!

 

המגוון הוא עצום! ישנן כל-כך הרבה הינומות בעיצובים ובאורכים שונים, כאשר בחירת ההינומה צריכה להיעשות בהתאם לרוח השמלה על-מנת ליצור מראה שלם. במרבית מהמקרים, תוכלי לבחור את ההינומה במקום בו רכשת/הזמנת/השכרת את שמלתך ואפילו לעצב הינומה מיוחדת בהתאם לשמלה שבחרת. גם אם במקום בו מצאת את שמלת חלומותייך לא מצאת את ההינומה המושלמת, תוכלי תמיד לרכוש בד למטרה זאת באחת מחנויות הבדים הרבות שקיימות, ולהיעזר בתופרת שתגשים לך את חלום ההינומה הפרטי שלך. רוב ההינומות עשויות מבדים שקופים ואווריריים (כדוגמת טול, תחרה ועוד), ובהתאם לבד עצמו, לכמות השכבות ולאורכן, יקבע מראה ההינומה הכולל.

 

אז איך תדעי מהי ההינומה שתחמיא לך בתוך ים הסגנונות?

 

ננסה לעשות קצת סדר בדברים ולחלק את המגוון העצום של ההינומות למספר קטגוריות עיקריות.

 

בחרנו להתחיל עם מספר דוגמאות להינומות ארוכות. ההינומה הארוכה הינה הינומה בעלת מראה אלגנטי ויפה. זוהי בהחלט הינומה עם נוכחות, כזאת שמתאימה בדיוק למי שמתכוונת לעשות "וואו" רציני לאורחים בעת כניסתה לחופה. אז מה דעתכן עליה? גם אתן רוצות לעשות "וואו" לאורחים שלכן?!?

 

www.rockmywedding.co.uk

 

 

www.projectwedding.com

 

 

www.rockmywedding.com

 

 

www.stylemepretty.com

 

 

www.kissthegroom.com

מאת:כלות אורבניות