הטופ של הטופ

19.05.11

 

‎אחת הסיבות שבגללן חתונות קוסמות לנו כל כך, היא הודות ליכולתן הייחודית לחבר בין העבר והמסורת לבין ההווה המודרני. אם יש פריט שמבטא יותר מכל את הקשר הקסום הזה בין מה שהיה לבין מה שקיים, הרי אלה ה-Cake Toppers, אותם קישוטים חביבים והיתוליים בדמותם של החתן והכלה, הניצבים בראש פירמידת הקרם הטעימה.

 

 

מסורת ה-Cake Toppers (אנחנו עדיין מחפשות מקבילה ישראלית ראויה לשם) החלה בארה"ב של שנות ה-50'. בעת האחרונה אומנם הורגלנו לדמויות הקריקטוריות והמצחיקות שמבצבצות מראש העוגה, אך בתקופה הזו במאה הקודמת, המחשבה שעמדה מאחורי הצבת הדמויות הייתה רצינית מאוד, ונועדה לתעד את בני הזוג המאושרים בלבוש פורמלי. אמנם מדובר בפריט קטן לכאורה, אך בפועל הייתה להם משמעות אדירה, היות והיה זה החלק היחידי של העוגה שנשמר לאורך זמן, למעט התמונות שבהן תועדה.

 

כיום זה לגיטימי לעצב Cake Toppers שבהם נראים החתן והכלה בפוזה משעשעת (כשהכלה צובטת לחתן בישבן למשל או גוררת אותו בעניבה לחופה), אך סביר להניח שאילו הייתם מציגים את המחווה הקומית הזו בפני זוג אמריקאי מהדור הישן - הם היו מתקשים להעריך את חוש ההומור המשובח שלכם.

 

בארץ לעומת זאת, הקישוטים המקסימים האלה טרם הצליחו לחלחל לתודעה, ולכן אפשר למצוא רק קומץ מעצבים שמנסים את כוחם בתחום, אולי כי רבים מאיתנו עדיין תופסים את קישוט העוגה הזה כמותרות ולא כהכרח. אחת מהן היא שרונה ראובני, בובנאית בחסד עליון, שמכינה בוביילים ייחודיים של חתן וכלה בהתאמה אישית, המיועדים להצבה בפסגת עוגת החתונה. את הבוביילים של שרונה, תוכלו למצוא בחנות האטסי שלה

 

 

 

מעבר לים ה-Cake Toppers כבר ביססו את מעמדם כאביזר חשוב אשר שום חתונה לא תהיה שלמה בלעדיו. מי שלא מרגיש בנוח להנציח את דמותו באמצעות פיגורה מתקתקה, יכול לבחור בקישוטים קסומים בצורת יונים, פילים, כלבים, ראשי תיבות, סילואטות, ביצים מעוצבות ועוד. מה שנחמד בעולם הזה היא גישת "הכל הולך" וה"שמיים הם הגבול", גישה שלעולם לא מזיקה כשמתכננים חתונה מעוצבת. 

 

הודות ליצירתיות וליד החופשית המוענקת למעצבים בתחום, תעשייה שלמה התפתחה סביב ה- Cake Toppers, וכיום הפיגורות המשעשעות הפכו לצורת אומנות ומלאכת מחשבת של ממש. כל זוג שמבקש להביע את עצמו ביום החתונה, יכול לעשות זאת באמצעות עיצוב בובות שיהיו ייחודיות רק לו. הדמויות הקטנטנות הללו ממש הצליחו להיכנס לנו ללב, כנראה בזכות העובדה שהן מאפשרות לדמיון שלנו לגלוש לעולמות אחרים, ממש כמו פנטזיה קטנה. לא פלא אם כן, שהחלטנו לקפוץ על ההזמנה ליהנות ולהשתעשע, ומצאנו ברשת כמה יצירות בלתי נשכחות, שלכל הפחות יצליחו להעלות חיוך על פניכן. לדעתנו מדובר בפריט מושלם עבור כל מי שרוצה להטביע את החותם האישי שלו בעיצוב החתונה. רק תחשבו כמה תמונות נהדרות תוכלו לעשות על רקע עוגת החתונה האישית והמסוגננת.

 

 

 

http://www.etsy.com/shop/concarta

 

 

 

 

http://www.etsy.com/shop/Metaling

 

כל התמונות שאספנו לקוחות מהאתר "אטסי" ולחיצה על כל תמונה תוביל אתכן ישירות לחנות שממנה אפשר לרכוש את ה- Cake Toppers (כמובן במידה שהחנות אכן מבצעת משלוחים לארצנו הקטנטונת). ובכל מקרה, חיפוש קצרצר באתר הנפלא הזה יוביל אתכן לעשרות ואפילו מאות סוגים של Cake Toppers מקסימים. בטוחות שתמצאו את זה שהכי מדבר אליכן! 

מצאתן בחיפושיכן לינק שווה? אתן יותר ממוזמנות לשתף אותו בתגובות לפוסט.

מאת:כלות אורבניות