החתונה האמסטרדמית של ארד ופיטר

21.08.12

 

סיפור החתונה של היום לוקח אותנו לאחת הערים האהובות עלינו בעולם כולו - אמסטרדם. ואיך הגענו להציג חתונה שנערכה באמסטרדם, אתן תוהות? שאלה מצויינת! האמת, שגם אנחנו לא ציפינו לזה, אך לפתע פתאום נחת בתיבת המייל שלנו מייל קצר מצלם סטילס בשם עמית טורקניץ, שהציג את עצמו וסיפר לנו כי ממש לאחרונה צילם אירוע מיוחד של שני בחורים הולנדים, אמסטרדמיים, ארד ופיטר שישמחו להופיע עם חתונתם ב'כלות אורבניות'. אז כמובן שהחלטנו לתת הצצה קטנה בחומרים והתאהבנו מיד בזוג היפה הזה ובחתונתם היפה לא פחות! רוצות לשמוע את הסיפור המקסים של השניים? בטח שרוצות! אז כך התחיל הכול...

 

 

שלושה שבועות בדיוק אחרי שארד ופיטר הכירו בבר אמסטרדמי הם כבר גרו ביחד, בדירה שמשקיפה לאחת התעלות היפות של העיר (וביננו, יש שם תעלה שהיא לא יפה?!?). שלושה חודשים מאוחר יותר קיבל ארד הודעה ממקום העבודה על כך שהוא עתיד להישלח לשליחות של ארבע שנים בישראל. ומה עשה הזוג שלנו בשלב זה של מערכת היחסים? במקרה שלהם, זה היה פשוט מאוד. הם החליטו לעבור ביחד לישראל.

 

שני הולנדים גבוהים ונאים, מצאו את עצמם במזרח התיכון ונדהמו לגלות עד כמה הם אוהבים כל רגע ורגע. את הרוב המוחלט של מערכת היחסים שלהם העבירו בישראל, ושנייה לפני העזיבה הם החליטו להתקדם לתחנה הבא של חייהם כזוג נשוי.

 

 

 

החתונה נערכה באמסטרדם, במלון הבוטיק היוקרתי 'Dylan', וכללה קוד לבוש מוקפד ומוגדר לכל אחד ואחד משלבי האירוע השונים. בחלקו הראשון של היום הגיעו האורחים בתלבושת קיצית (tenue de ville), ואילו בחלקו השני בתלבושת ערב כהה ומהודרת (tenue de soiree).

 

בצהרי היום התכנסו בחצר הפנימית של המלון כ-200 אורחים, חברים ובני משפחה קרובים, לקוקטייל ומתאבנים. בהינתן האות יצאו כולם לרחוב, לקדמת המלון, על מנת לקבל את פני הזוג שהגיע עם סירה קטנה בליווי שתי שושבינות מתוקות בשמלות לבנות. 

 

 

 

לקול תשואות הקהל התקדמו כולם בחזרה למלון, אך הפעם לאולם פנימי ומעוצב שבו נערך טקס החתונה.

 

 

 

 

 

מחתנת רשמית מטעם המדינה, הנחתה את הטקס שכלל נאומים שונים, נשיקות וחילופי טבעות.

 

 

 

 

 

עם סיומו, נפרדו לשלום מרבית האורחים מהזוג ואילו קומץ אורחים קרובים עלו על יאכטה ויצאו לשייט של שעה וחצי בתעלות אמסטרדם. השיט כלל המשך נשנושים, הרמות כוסית מרובת ופריסת העוגה הרשמית. בתום השייט הוכרזה שעת הפסקה למנוחה קצרה והתארגנות מחודשת לחלקו השני של האירוע - ארוחת הערב.

 

 

 

לשלב הארוחה, התייצבו כמובן האורחים בתלבושות ערב כהות והתגודדו מחוץ לאולם שבו נערך קודם לכן הטקס. הדלתות נפתחו בדרמתיות והקהל כולו נדהם לגלות את כי החלל שינה את אופיו מקצה לקצה. בסידור שונה ובעזרת אפקט תאורה יוצא דופן קיבל המקום אופי אחר לגמרי. האורחים מצאו את שמם על לוח בכניסה שציין עבור כל אחד באיזה שולחן ובאיזה כיסא עליו להתיישב, ובאמצע הארוחה השלובה בנאומים הוכרז ""אַ-שַאנְזֶ'ה" (חילוף) - מקומות הישיבה נטרפו לחלוטין, על מנת לייצר הזדמנויות חדשות לאורחים לנהל שיחות עם אורחים אחרים. מדהים, מדהים, מדהים!

 

 

 

האירוע נחתם בנאום של ארד, אחד החתנים, שסיכם את חייהם המשותפים במזרח התיכון. הוא חתם את דבריו בהפתעה לפיטר ולאורחים האחרים - כניסה של רקדנית בטן שעברה בין כולם ולבסוף אף הקימה את שני החתנים והרקידה אותם.

 

 

 

וכיצד אפשר לסיים אירוע כמו זה מבלי טקס קצר של חילופי מתנות? בין היתר, קיבל הזוג מהאורחים סט כוסות שמפניה ועליהן חריטה של ראשי התיבות של שמם: A‪&‬P, בתקווה שילוו אותם לעוד שנים רבות של צ'ירסים!

 

צילום: עמית טורקניץ

 

עמית סיפר לנו שכצלם אשר רגיל לאירועים בישראל, לא ידע בתחילה כיצד לגשת לאירוע בלי חופה, בלי שבירת כוס, בלי מסיבת ריקודים, שלא לדבר על קוד הלבוש השונה. לבסוף הוא מספר לנו על חוויה נדירה ואמיתית שעבר עם חבורה גדולה של אנשים מקסימים וכ-6,000 תמונות למזכרת.

 

ומה דעתיכן כלות מקסימות שלנו, האם גם אתן הייתן שמחות להתחתן באמסטרדם? אם לא כעת, אולי בחתונת הכסף או הזהב... הרי אם תרצו - אין זו אגדה!

 

 

מאת:כלות אורבניות