החינה ההודית של נורית ויניב

15.09.14

 

מידי כמה זמן יוצא לנו לארח כאן חגיגות פולקלוריסטיות של ממש, ובכל פעם שזה קורה - אנחנו מתמוגגות ל-ג-מ-ר-י. תמיד מדובר באיזו הזדמנות פז להכיר תרבות חדשה, מנהגים מעניינים ולהישאב לעולם גדוש ומלא בצבעים. לכן, כשהצלם איגור לובנסקי שלח לנו את תמונות החינה ההודית של נורית ויניב הרגשנו שאנחנו חייבות לפגוש מקרוב את בני הזוג האלה, בערב המיוחד שעבר עליהם. אז הנה זה קורה, ממש כאן ועכשיו! רק הביאו איתכן את הסארי, כן?

 

 

 

 

כבר בתחילה התברר לנו כי בחינה הודית, הצבעים משחקים תפקיד חשוב שכן הטקס עצמו נודע בשל צבעוניותו המרהיבה. לכל צבע משמעות משלו, כמו העובדה כי ביום החינה עצמו לובשת הכלה בגד בצבע ירוק המסמל על התחדשות וצמיחה.

 

 

 

וכיצד מתכננים אירוע שכזה? במהלך כל התקופה שקדמה לחינה, ליקטה נורית יחד עם קרובות המשפחה שלל תלבושות מסורתיות שכוללות את הסארי, התכשיטים וכמובן גם את הנעליים המתאימות, כמה מופלא! גם אנחנו היינו שמחות לקחת חלק בחיפושים הללו!

 

 

 

 

כשבוע בדיוק לפני החתונה, התאספו קרובי המשפחה וחבריהם הטובים של נורית ויניב בכדי לחגוג את הטקס עצמו. ראשית נכנס לו החתן בתהלוכה חגיגית ולצידו האמהות שאחזו בידיהן קערות חינה. אחריהן הגיע תורם של האורחים והמתנות ואז כמובן נכנסה גם הכלה, כשהיא נישאת על אפיריון חגיגי כמו נסיכה אמיתית.

 

 

 

כלי הנגינה ליוו את התהלוכה הקטנה הזאת ונורית סיפרה לנו כי החלק הכי מרגש מבחינתה, לאחר הכניסה, היה השלב בו המשפחות ניגשו לברך את בני הזוג המאושרים.

 

 

 

 

לאחר שהסתיים שלב הברכות, החלו הריקודים! על-פי המסורת, בהפוגה שבין הריקודים ישבו בני הזוג בכסאות ומאחוריהם ילדי המשפחה, סימן להמשכיות הקשר ביניהם.

 

 

 

אין דרך טובה יותר מלתאר את הטקס כסופר-מרגש, ממש כמו סרט בוליוודי! דמעות של אושר ושמחה זלגו על פני כולם, ואנו בהחלט מבינות את הסיבה לכך…

 

 

 

 

כאן גם המקום לספר כי יניב, החתן, מעולם לא נכח בטקס מן הסוג הזה ונורית, הכלה, רצתה שיטעם קצת מן המסורת עתיקת היומין של משפחתה. ההחלטה לקיים את החינה היתה משותפת כמובן והשניים סיפרו לנו כי הם זכו לחוויה מופלאה שלא ישכחו לעולם.

 

 

 

צילום: איגור לובנסקי

 

אחחח… לאיזו חוויה זכינו גם אנו והכול בזכותכם - נורית ויניב! התמונות הצבעוניות האלה ילוו אותנו עוד זמן רב…

 

מאת:כלות אורבניות