הזמנת החתונה של לירון ודריו

11.03.13

 

את לירון ודריו הכרנו ממש לאחרונה, כשהם בחרו לפתוח בפנינו צוהר לאירוע המקסים שלהם, שהצליח לעורר בנו הרבה השראה. אם חשבנו שבאמצעות האירוע זכינו להכיר את אישיותם של השניים, מסתבר שזה היה ממש קצה הקרחון, כי כשקיבלנו לידינו את ההזמנות שעיצבו (לאחר המון השקעה ומחשבה…) - הבנו שהנה, רק עכשיו זכינו להכיר אותם מעט יותר טוב.

 

 

 

לירון היא מעצבת גרפית במקצועה ולכן היה זה מתבקש שעיצוב ההזמנות יהיה עבורה פרויקט עליו תנצח באופן אישי. ואם זה נשמע לכם כמו הנוסחה המנצחת ליצירת הזמנה - אתן בהחלט צודקות.

 

 

ההזמנות עוצבו בהשראת פרויקט כריכות ספרים אותו הכינה במסגרת לימודיה בשנקר. הפרויקט התבסס על מודעות קרקס שהיו מקובלות במאות ה-19 וה-20. באותה תקופה, היכולת להשתמש בסוגים ובגדלים שונים של אותיות הייתה מוגבלת ולכן על הגופנים שבהם נעשה שימוש בכרזות היה למשוך את העין ולהיות כמה שיותר בולטים ומעוררי סקרנות.

 

 

בנוסף, גם השימוש בתמונות לא היה נפוץ, שכן הדפסתן כרוכה היתה בעלויות גבוהות ולכן כדי למלא את הכרזה וליצור עיצוב שימשוך את העין - היה צורך להשתמש באורנמנטים רבים שמטרתם היתה להעשיר ולגוון את התוכן בעמוד.

 

 

עם הרקע ההיסטורי הזה ועם אהבתה העזה לאותיות ולכל העולם הקסום הקשור בכך (שני בני הזוג נמצאים כעת באנגליה ומרחיבים את לימודיהם, לירון בתחום הטיפוגרפיה שהיא כה אוהבת) - יצא הזוג שלנו לדרך. השלב הראשון היה ליצור תרגומים עבריים לאותם גופנים שמקורם בכרזות הקרקס הישנות. ללירון היה חשוב מאוד לשמור על הצביון העברי ולכן היא השתדלה לא להפוך את הכתב ללטיני ועם זאת לקחה ממנו את האלמנטים הקישוטיים שלו. להשלמת הכיתוב על ההזמנה נעזרה בפונט של עודד עזר - פונט רץ.

 

 

 

זה לא היה האתגר היחידי שעמד בפניה: הכלה-מעצבת שלנו מעידה על עצמה כאחת שתמיד מתקשה לבחור את הצבע המתאים לעיצוב. למרבה המזל, במקרה הזה לא היה צורך לבחור, הרי מדובר בהזמנות אישיות ואין כאן חוקים! לכן, החליטו בני הזוג להוציא ארבע גרסאות שונות לאותה ההזמנה - כל גרסה בצבע אחר. היא מספרת שהבחירה המגוונת בצבעים הצליחה בצורה מפתיעה, שכן המוזמנים החלו להשוות ביניהם את ההזמנות והיו סקרנים לדעת כיצד נראות הגרסאות האחרות, כך שהמאמץ השתלם!

 

 

 

לבסוף, צורף לכל הזמנה מגנט ובו תזכורת עם מיקום האירוע והתאריך. ההקפדה על הפרטים הקטנים ניכרת אפילו כאן, שכן גם המגנטים היו בצבעים שונים ולכל הזמנה "שודך" מגנט בצבע אחר במטרה ליצור חגיגה של צבעים לעיניים.

 

צילום: כלות אורבניות

 

זוג יקר, תודה שבחרתם לשתף אותנו בתהליך עיצוב ההזמנות שלכם, למדנו עליכם רבות ובנוסף, קיבלנו ערך מוסף מרתק. ומלירון היקרה אנחנו לא נפרדות, כי בקרוב מאוד היא תגיח לכאן שוב. יאייי!

מאת:כלות אורבניות ולובה שרגא