דגלונים, דגלונים!

10.07.12

 

מאז ומתמיד הוקסמנו מהאסתטיקה של הדגלונים: יש משהו ברכות ובפשטות שהם משדרים, שמצליחות לעורר בנו כנראה רגשות חבויים. אל תניחו לפשטות הזו לבלבל אתכן, בפועל, השימוש בשרשראות דגלונים ובדגלונים כפריט דקורטיבי, מוסיף לא רק עניין אלא גם עומק וטקסטורה ייחודית, כך שהשלם במקרה הזה, בהחלט עולה על סך חלקיו.

 

צילום: Mike Carreiro

 

אז בעצם, מהו סוד קסמם של הדגלונים? קודם כל, מדובר בפריט דקורטיבי ופשוט להכנה, שכמעט כל אחד ואחת יכולים להכין בבית. שנית, את הדגלונים אפשר לשדרג מאביזר דקורטיבי למוטיב השולט באירוע כולו.

 

צילום: Sloan Photographers

 

צילום: EPlove

 

נתחיל מההתחלה, או במקרה הזה, מהתקרה. לצד שרשראות של נוריות קטנות, שבאמצעותן אפשר לשדרג את התאורה, ניתן תמיד להוסיף גם שרשראות דגלונים נתלות ובכך ליצור אווירה קסומה של אסם או של יריד חגיגי. הדגלונים הצבעוניים יכולים להוסיף צבע למקום מבלי להעפיל עליו, בייחוד במקום בו התקרות גבוהות, מה שיבטיח הפתעה מיוחדת לכל אורח שירים את עיניו לשמיים. התקרה היא כמובן רק בגדר אופציה ולא בכל מקום ולכל אירוע הדקורציה הזא תתאים. לכן, קישוט שמותיר אחריו אפקט דומה אך הוא יותר פרקטי לביצוע, הוא קישוט הקירות באמצעות שרשראות דגלונים.

 

צילום: Morgan Trinker

 

את הדגלונים הצבעוניים אפשר למתוח מקריר לקיר או לחילופין לבחור בהם לצורך עיטור מקום מסוים, כמו לדוגמא המקום שבו תונח עוגת החתן-כלה. ואם כבר מדברים על עוגה, אפשרות מתוקה היא להכין שרשרת דגלונים מניאטורית שמוחזקת על ידי שני תומכי עץ קטנים ומתפקדת כקייק טופר לכל דבר ועניין. אנחנו מאוהבות במיניאטורות הקטנות האלה!

 

צילום: Christa Kimble

 

צילום: Sea Studio

 

מכאן והלאה, האפשרויות הן כמעט בלתי נגמרות ואפשר לשלב את הדגלונים וליצור פינות חמד כמעט בכל אזור באירוע. מדגלונים בודדים העומדים על מקל עץ אפשר להכין סידורי שולחנות, שרשרת דגלונים אפשר לקשור סביב למזוודת וינטג' בעמדת הכניסה, ואפשר אפילו ללכת עד הסוף באמצעות קשירת שרשראות דגלונים למפת השולחן.

 

 

צילום: Bayly & Moore

 

אם עיצוב הכסאות מאפשר שזירת דגלונים וברצונכן לשדרג מעט את המראה השמרני שלהם, באמצעות קשירת סרטי דגלונים צפופים זה לזה, הנופלים מגב הכיסא, אפשר ליצור מראה נחמד וצבעוני שבוודאי לא תמצאו בשום מקום אחר.

 

צילום: Carden's Photography

 

גם בכל הנוגע לחומר ממנו עשויים הדגלונים - השמיים הם הגבול. האפשרות הנפוצה ביותר היא בחירה בניירות צבעוניים. מי שרוצה ללכת על מראה השאבי שיק הפופולארי, יכולה לבחור בדפים ובבדים עם הדפסי לבבות, נקודות ועוד, אשר יצרו מראה רומנטי ומתוק. למראה וינטג'י אפשר לבחור דגלונים העשויים חומרים טבעיים כמו בדי יותר, ואפילו לשלבם עם תחרות שירככו מעט את המראה. גם הצפיפות וגם גודלם של הדגלונים פתוחים לפרשנות אישית ומדובר בעיקר בשאלה של טעם ושל הקונטקסט שבו בחרתם לשלב את הדגלונים באירוע.

 

צילום: Leah Verwey

 

אם נחזור צעד אחד לאחור, נגלה שאת הדגלונים אפשר לשלב עוד הרבה לפני שמגיעים ליום האירוע עצמו, באמצעות הזמנות. כן, הזמנות! חישבו לרגע על הזמנות במראה נקי המשולבות באיורי דגלונים. איזה טיזר נחמד זה לקראת היום עצמו, בייחוד אם אתן מתכוונות לפזר בו את קסם הדגלונים גם במוצרי נייר אחרים. אנו בטוחות כי האורחים שלכם יעשו את הקישור בין ההזמנה שקיבלו לבין עיצוב האירוע, וישמחו לראות כיצד חשבתן על כל פרט ופרט.

 

צילום: Christa Kimble

 

צילום: Morgan Trinker

 

צילום: Christa Kimble

 

אז מה אתן אומרות, אוהבות דגלונים? פחות אוהבות? חוששות מעט מעבודת היצירה? שתפו אותנו, נשמח לשמוע ועוד יותר נשמח לעזור!

 

The images are taken from: 100 Layer cake, Ruffled, Green wedding shoes, Style me pretty

מאת:כלות אורבניות ולובה שרגא