בשמלה לבנה ושתי צמות...

29.06.11

 

 

את הפוסט הזה בחרנו להקדיש לנושא חשוב ומכריע לא פחות מבחירת שמלת הכלה - התסרוקת. כולנו מתחזקות את רעמת השיער שלנו על בסיס קבוע ויודעות בדיוק מה עושה לה טוב וממה כדאי להימנע, אבל דווקא ביום החתונה, קשה שלא להרגיש בלבול לנוכח המבחר האינסופי של התסרוקות הקיימות. "אנחנו כבר לא בקנזס...", כפי שאמרה פעם דורותי.

 

אז כדי להקל על משימת סינון התסרוקות (כי ביננו, אנחנו יודעות כמה קשה ומתישה יכולה היא להיות), החלטנו להגיש לכן על מצע של כסף, תסרוקת שהופכת יותר ויותר פופולרית בשנים האחרונות - הלא היא תסרוקת "הצמה". מי שחוששת שהצמה תעניק לה בטעות את הלוק של "רפונזל", יכולה להסיר דאגה מלבה, שהרי כיום את הצמות האייקוניות אפשר לשלב במגוון רחב של תסרוקות, בהתאם לכל סגנון שעולה על הדעת.

 

 

 

 

אז למה דווקא צמות?

אנחנו חושבות שיש בצמות אלמנט רומנטי שתפור בדיוק עבור היום הזה. בנוסף, צמות יכולות להעניק לתסרוקת החתונה טקסטורה מעניינת ולשדרג אותה פלאים. תסרוקת צמה יכולה לשמש גם כאמירה אישית לכל דבר, כי הרי יש בה משהו נונשלנטי, חצוף כמעט, שמעלה מיד חיוך על הפנים המלווה בזכרונות מתוקים של ילדות.

 

 

 

צמה לכל סגנון

אז כפי שרמזנו, צמות עברו כברת דרך ארוכה מאז גלגולן הראשוני, זה שנאסף בפשטות לתוך גומיה. גם הצמה הסינית, השדרוג המושקע יותר של הצמה הקלאסית, רחוקה מלהיות האפשרות היחידה שיש לצמות להציע לנו.

מי שלא רוצה לוותר על המראה המגולגל, הנסיכתי והקלאסי יכולה ליהנות מכל העולמות, וללפף צמה מתוקה מסביב לפקעת השיער שנאספה בקפידה. הצמה תוסיף קריצה לתסרוקת המעוצבת, ותגרום לכלה להיראות לכל הפחות כמו בלרינה קטנה.

אפשרות נוספת היא לשזור צמה בחלק הקדמי של הראש, מאוזן אחת לשניה או בצורה אלכסונית. גם צמה כזו תיצור מראה מוקפד ואלגנטי, אלא שהפעם יהיה לה ערך מוסף וניחוח של אלה יווניה ממיתולוגיה קדומה. אפקט דומה יווצר עם שזירת הצמה בחלק האחורי של הראש, בצורה אלכסונית, מאזור האוזן כלפי מטה.

 

 

 

צמה במראה מרושל

מי שרוצה להעניק חופש לקרקפת שלה גם ביום החתונה, יכולה לבחור צמה במראה מרושל, שמשדרת "קמתי הרגע מהמיטה, ואני נראית נפלא!". תסרוקת חופשית כזאת תתאים בדרך כלל לשמלות באווירה נינוחה, מהסוג הנשפך על הגוף ללא כל מאמץ.

גם כאן יש לא מעט אפשרויות, החל מהצמה הקלאסית שנשזרת ביד קלה ועד לצמות צד במראה כפרי או צמות סיניות רפויות. מי שרוצה ללכת על מראה בת הכפר החלומי עד הסוף, יכולה לעטר את הצמה בשורה של פרחים לבנים קטנים שיצרו מראה חגיגי עוד יותר.

הפלוס בתסרוקת הזו, פרט ליתרון המובהק של הנוחות, הוא שקשה להרוס תסרוקת צמה, שהרי היא לא צריכה להיראות מדוייקת ממילא אלא יותר כמו אלתור. לכן, מדובר בתסרוקת שתגלה עמידות לאורך כל הערב, מבלי שתאבד את צורתה על רחבת הריקודים. חוץ מזה, כשתפרקו את הצמה בסוף האירוע, תוכלו ליהנות מתסרוקת של תלתלים אקזוטיים למשך כמה ימים נוספים של חסד, ומה יותר טוב מזה?

 

 

 

אז מהי הצמה האהובה עליכן? שתפו אותנו, שנדע. וגם אם עדיין לא נמצאה האחת, הרשת מלאה באינספור מקורות השראה לתסרוקות המצליחות לשזור בתוכן צמות יפיפיות שיוכלו לעטר את ראשכן כראוי. אז פשוט תהנו, כי אתן כבר יודעות שגם החיפושים הם חלק בלתי נפרד מהכייף!

מאת:כלות אורבניות