בקיץ הזה תלבשי קצר: טרנד שמלות הכלה הקצרות

25.05.16

 

כשחושבים על שמלות כלה, לרוב המחשבה הראשונה שעולה לראש היא כזו שמערבת חצאית ארוכה. אחרי הכל, ככה גדלנו; סינדרלה, בל, היפהפייה הנרדמת- או בקיצור: גיבורות התרבות של ילדותנו - התהדרו כולן בשמלות מלכותיות וארוכות שגרמו לנו לחשוב שכשנינשא, זה לבטח יקרה בתוך שמלה בעלת חצאית פעמון ארוכה ומפוארת.

 

שמלת כלה קצרה

צילום: עילית אנגל, עיצוב: יערה מן

 

בשלב כלשהו נהיה ברור שחצאית פעמון ארוכה נחמדה באופן תיאורטי, אבל פה יש אקלים חם ומי שרוצה ליהנות ולהשתולל במסיבת החתונה שלה - כדאי שתתאים את השמלה למזג האוויר.

 

שמלת כלה קצרה

צילום: שי קדם, עיצוב: יערה מן

 

זו בדיוק הסיבה שבגללה אנחנו כל כך שמחות לספר לכן שאחד הטרנדים הלוהטים של 2016 הולך להפוך את חייכן לקלים הרבה יותר, תרתי משמע: הכירו את טרנד שמלות הכלה הקצרות.

 

אחד המיתוסים הגדולים ביותר סביב שמלות קצרות הוא שהן לא אלגנטיות ולכן הן אינן מתאימות כלבוש ערב רשמי. העיצובים בכתבה שלפניכן מוכיחים שמדובר בשטויות. שמלות כלה קצרות יכולות גם יכולות להיות סופר אלגנטיות, כאשר אורך החצאית הלא סטנדרטי רק מוסיף להן קריצה של שובבות. קחו למשל את השמלות הקצרות של המעצבת נועה הלינגר, שמלות עשירות באפליקציות פרחים הרקומים מוסיפות להן נגיעות ייחודיות והמון אופי, קו שמודגש בזכות האורך הבלתי שגרתי שלהן. הלוק המתקבל הוא פייתי וקסום אבל גם כלתי ואלגנטי.


נועה הילינגר

 

 שמלת כלה קצרה

 שמלת כלה קצרה

צילום: סם איזקוב, רותם ברק

 

גם אצל ערבה קשדן מצאנו שמלה קצרה ופייתית, כזו שמשתלבת בצורה הרמונית עם השמלה המתוקה של נערת הפרחים - מה שיוצר מראה הרמוני מהמם.


 שמלת כלה קצרה

 שמלת כלה קצרה

צילום: עמיר צוק

 

גם במותג הבית שלנו, White+Lace, שילבנו את הטרנד הלוהט של הרגע - הן בחצאית קצרה שתשתלב נפלא עם כל טופ שתבחרו והן בדגמים חושפי רגליים שיש בהם משחק אורכים מעניין בזכות אימרות התחרה השקופות.


 שמלת כלה קצרה

 שמלת כלה קצרה

צילום: תום ברטוב

 

מי שלא רוצה לוותר על תחושת האורך אבל כן רוצה לחשוף את הרגליים, יכולה לבחור בעיצובים שמשלבים משחקי אורכים. השמלה המלכותית בעיצובה של יערה מן היא דוגמא נפלאה לדרך בה ניתן להלך על התפר שבין ארוך וקצר ולא לוותר על כלום. מאחור - היא נראית כשמלת כלה קלאסית ואילו מקדימה - הפתעה! הרגליים נחשפות ומוסיפות טוויסט סקסי למראה הרומנטי.

 

 שמלת כלה קצרה

צילום: אביטל וולץ 

 

השמלה המקסימה של פישנדג מתהדרת גם היא בחצאית באורכים משתנים - שמעניקים לה תנועה וזרימה מקסימות ויוצרים לוק שונה ומיוחד.

 

 שמלת כלה קצרה

צילום: תום מרשק

 

ויש יתרון נוסף לשמלות קצרות (מעבר לעובדה שהן ידידותיות למזג האוויר הישראלי, כאמור): קל מאוד לייצר בעזרתן לוק תקופתי מקסים, שמשגר את המתבונן בהן ישירות לשנות ה-50 והשישים העליזות. שמלת הכלה הקצרה של שיר קולטון, למשל, מורכבת מטופ מחוכי וחצאית טול וגורמת אצלנו בראש לנגינה בלתי נשלטת של פסקול שירי אהבה מהסיקסטיז.

 שמלת כלה קצרה

צילום: לירון אראל

 

שמלת הכלה הקצרה בעיצובה של הלנה קולן - דווקא מציפה אצלנו את דמותה של ג'קי או והלוק הקלאסי-מלכותי שלה, שהתאפיין בבחירה בגזרות קצרות של שמלות וחצאיות.

 

שמלת כלה קצרה

 

הלנה קולן

 צלם: עמיר צוק

 

יש לנו תחושה שבעונות החתונות הקרובה הטרנד הזה רק ילך ויתרחב ועוד מעט נראה הרבה יותר כלות שבוחרות לחשוף את הרגליים. לפי דעתנו מדובר במגמה מבורכת שמתאימה בול לאקלים החם שלנו ויש לה פלוס נוסף: נעלי הכלה שלכן יבלטו בכל התמונות. אז קדימה בנות, קצרו את החצאיות וצאו להפיץ אהבה בחתונות שלכן!

 

 

מאת:כלות אורבניות