במשיחת מכחול

10.11.16

שתי אהבות גדולות יש לנו בחיים: יצירה, בין אם זו יצירה גרפית, פלסטית, וויזואלית או שימושית - ומילים. לכן לא פלא שכששתי אלו מתחברות להן יחד, השילוב הנוצר הוא לא פחות מאשר קסם בעינינו.

 

קוראים לזה קליגרפיה, אמנות הכתיבה הקישוטית. מלאכה בעלת היסטוריה עשירה ועתיקה שבעידן העיצוב הגרפי, חוזרת ועולה אל קדמת הבמה - ובמיוחד בתחום המיתוג בעולם החתונות.

 

כמו כל אהבה אחרת שלנו, גם את זו אנחנו רוצות לחלוק איתכן. אז קדימה, קחו לעצמכן כמה דקות של שקט ובואו תראו איך הקליגרפיה מקבלת מקום של כבוד בעולם החתונות.

 

קליגרפיה בעברית 

 

תראו איזה שימוש חכם נעשה בהזמנה הזו, מבית טונה אדומה, בקליגרפיה; גם הפונט העברי וגם זה האנגלי שניהם בהשראת השפה היוונית, מה שמשתלב נפלא עם הקונספט של החתונה. 

 

galleryC טונה אדומה2

אהבנו מאוד את ההזמנה הנוסטלגית הזו, גם היא מבית טונה אדומה, שמציגה קליגרפיה עברית קלאסית; השימוש בפונט בנוסטלגי, שמזכיר את הפונט בו נעשה שימוש בשנות טובות של פעם, נותן כאן את כל הטון ונושא על גבו מטען תרבותי שלם בצורה סופר אלגנטית. 

 

gallery high טונה אדומה

אי אפשר לדבר על קליגרפיה, בלי להזכיר את שירי לנצר, אמנית קליגרפיה של ממש; לשירי ניסיון של 15 שנה בעיטור וכתיבה של כתובות בסגנון קלאסי. מעבר לאיורים המקסימים שמלווים את הכתובות שלה, הכתב עצמו הוא ממש חלק בלתי נפרד מהאסתטיקה והעיצוב של הכתובה, שהופכת ליצירת אמנות. 

 

gallery SHIRI2

 

gallery SHIRI3

 

קליגרפיה לועזית 

 

יחד עם עלייתם של אינסטגרם ופינטרסט, הקליגרפיה הלועזית לגמרי התחילה לככב בעיצובים גרפיים - לא רק בעולם החתונות, אלא בעולם העיצוב בכלל; תחשבו על השלטים היפים שמורכבים ממילים באנגלית, או על ספלים מצחיקים ו/או דקורטיביים שכוללים כיתוב בודד באנגלית. 

 

תראו למשל את ההזמנה הקליגרפית הזו מבית המיתוגיה: החלק הקדמי של ההזמנה מינימליסטי, כאשר שמות בני הזוג 'גונבים' את תשומת הלב בפונט מסולסל ויפה שמשתלב עם האיורים הבוטניים בשולי ההזמנה. בחלק האחורי נעשתה התאמה של הפונט העברי לזה האנגלי והתוצאה פשוט מקסימה - 

 

gallery10

אצל המיתוגיה מצאנו גם את ההזמנה המקסימה הזו, שבדומה לחברתה לעיל, לגמרי משאירה את הבמה ואת הכבוד לכתב הלועזי המעוצב והחגיגי - 

 

gallery9

גם במכולת יודעים לתת כבוד למילה הכתובה. תראו כמה יפה המיתוג הפרחוני הזה, שנשען כולו על הקליגרפיה. 

 

galleryC VINTAGE

במכולת מצאנו גם את העיצוב הווינטג'י המשגע הזה ובו פונט לועזי מקסים. בחוץ מככבות האותיות הראשונות בשמם של בני הזוג וכנגד העומס שיוצר הרקע הפרחוני, בפנים מככב המינימיליזם. אנחנו חושבות שניתן כאן לקליגרפיה מקום של כבוד, מה שיוצר תחושה של אלגנטיות ויוקרה. 

 

gallery HMAKOLET

ומה תאמרו על ההזמנה הזו - גם היא מבית המיתוגיה - שעושה כבוד לקליגרפיה גם כן בצורה מינימליסטית ויפהפייה?

 

gallery8

אצל פרינטבלה מצאנו את המיתוג הבא, שמתבסס על קליגרפיה נאיבית - שעוצבה בצורה ידנית לחלוטין. 

 

gallery 2 פרינטבלה

 

gallery 3 פרינטבלה

אהבנו גם את השימוש של פרינטבלה בפונט המיוחד בהזמנה הזו, שעוצבה עבור חתונות בסגנון פיאסטה מקסיקנית -

 

gallery פרינטבלה

 

כמו שאתן יכולות לראות - עולם הקליגרפיה הוא אינסופי ויש המון דרכים לעשות בו שימוש חכם ומעוצב. בעינינו אין ספק שהזמנות שנשענות על הטקסט יוצאות פשוט יפהפיות ולכן אנחנו ממליצות לכן לא להתפשר על פונטים גנריים וכן לדבר עם המעצבים הגרפיים שלכן על דרכים שייתנו כבוד גם לעיצוב של הפונט. אחרי הכל, לא סתם נאמר שהעולם נברא במילים...  

מאת:כלות אורבניות