אמנות האיור הפרחונית

11.03.15

אם היינו מתבקשות לבחור מה אנו אוהבות יותר: פרחים או איורים יפים, סביר להניח שהיינו מתקשות מאוד לעמוד בכך. למרבה המזל, הפעם לא נצטרך לבחור בין לבין אלא נוכל ליהנות מכל העולמות - כי אם יש משהו שאנו באמת אוהבות, הרי שמדובר בשילובים מפתיעים ובאמנים שנותנים דרור לדימיון שלהם ובוחנים את גבולות החומרים שעומדים לרשותם.

 

 

 

 

כשבוחנים מקרוב פרחים, אפשר לראות כי חוץ מפיגמנט, עלי כותרת וגבעולים - יש להם גם צורה, שהיא כביכול מוגדרת אך בכל זאת, כל פרח שונה מהשני ובכל אחד מהם אפשר לראות משהו שונה, קצת בדומה להתבוננות בעננים.

 

 

 

 

האמנית Lim Zhi Wei זיהתה את הפוטנציאל הזה והחליטה לשזור אותו לתוך האיורים שלה, כדי לראות כיצד הגבולות מיטשטשים בין עולם הפרחים לבין עולם היצירה הפרטי שלה והופכים לאחד. 

 

 

 

 

כאילו שלא די באיורים המהממים שיוצרת לים, היא הופכת אותם ליצירות תלת מימדיות של ממש, בעודה שוזרת בתוכם פרחים. 

 

 

 

 

כל פרח מעורר בנו אסוציאציה שונה, שמוכרת לנו מהבית: את חלקם אנו אוהבות באופן מיוחד, אחרים מזכירים לנו חג או יום מיוחד בחיינו. לים מבקשת מאיתנו לזכור את כל אותן תחושות שהפרח מעורר בנו, אך במקביל גם לבחון אותו כחלק מהיצירה החדשה.

 

 

 

 

גם בעולם האירועים, אנו מבחינות כי יותר ויותר מעצבים בוחרים לטשטש גם הם את הגבולות בין החומרים ולעסוק בשילובים לא שגרתיים כמו בין בפירות וירקות שהופכים לפתע לא רק למאכל שימושי אלא גם למוצרים בעלי משמעות אסתטית, שילוב שאנו לחלוטין אוהבות.

 

 

 

 

איורים מתוקים המקשטים הזמנות הופכים לשכיחים יותר, כאשר מדובר למעשה בביטוי של טרנד רחב יותר שאותו אנו פוגשות גם בעולם האופנה והוא מצליח לכבוש אותנו בכל פעם מחדש.

 

 

 

לכן, לא קשה להסביר מדוע השילוב בין האיורים לבין הפרחים, שהם בגדר קלאסיקה מנצחת ועל זמנית - הוא שילוב שלא ניתן להתעלם ממנו.

 

לבלוג של Limzy, לחצו כאן

לעמוד הפייסבוק שלה, לחצו כאן

 

 

מאת:כלות אורבניות