אירועים פורחים

25.03.12

 

"כי האביב שוב צועד בעקבותייך

והירוק מציץ מחלונך.

כי הזהב שוב גונב את צמותייך

ואנו נתגנב למעונך."

מילים: אהוד מנור | לחן: נורית הירש

 

 

החורף התקשה השנה להיפרד מאיתנו, אך עם כל יום שעבר הוא הבין שהנה הגיע הזמן ללכת. מזג האוויר מתחיל להתחמם, וממש עוד רגע קט יתארכו הימים, יתקצרו הלילות והאביב יופיע במלו תפארתו: חמים, ריחני, צבעוני ומרגש, כמו שרק הוא יודע.

תהינו, כיצד פותחים עונה כל כך מלבלבת ב"כלות אורבניות", והגענו למסקנה שיש רק דרך אחת לעשות זאת. החלטנו להכיר לכם היום את רז ואיתי, הבעלים של "עיצובים צומחים". מעולם לא תיארנו לעצמינו שצמחיה ופרחים צועדים יד ביד עם המילה "להשכיר". אז מסתבר שטעינו, ואנו שמחות לחשוף גם אותנו וגם אתכן לעולם מופלא. תפסנו את השניים לשיחה קצרה, רגע לפני שהם הולכים להפוך אירוע נוסף לפורח.

 

מהמשתלה- לעיצוב החופה

 

רז דרי ואיתי שגיא, גדלו יחדיו במושב בית יצחק אשר בשרון. לאחר שירותם הצבאי הם פנו לעבודה בתחום האירועים, ועבדו בחברות גדולות ומובילות בתחום השכרת הציוד ועיצוב האירועים בישראל. אי שם, בשנת 2007, החליטו רז ואיתי לחבור למשתלה סיטונאית השייכת להוריו של איתי ומתפקדת כבר מעל ל-15 שנה, לקחת צמחים מן המשתלה ובאופן הפשוט ביותר להציע אותם להשכרה באירועים.

 

 

 

הם דואגים לספר כי הם לא המציאו את הגלגל. כבר בשנות ה-90 החלה פריחתו של התחום, אך בבואם לעסוק בדבר הם הרגישו כי יש להם מה להציע ולחדש, ובעיקר לחשוף את הלקוחות לאפשרויות שהם לא הכירו בעבר. ואם עדיין קשה קצת לתפוס את הקונספט (כמו שלנו היה בתחילה), בואו נחשוב לרגע על משתלה שהמוצרים שלה הם לא למכירה. הם גדלים ומטופחים למידות הרצויות ומשמשים לאירועים, רעיון מדליק או מה?

 

עיצוב חלל באמצעות עצים בכדים דקורטיביים

 

חשוב לזכור כי בישראל, גדלים מאות מינים של צמחים ולכן השימוש בצמחיה טבעית טומן בחובו את כל הנפלאות שרק אפשר לדמיין: טקסטורות, צבעים, פרחים שונים וכמובן צמחיה שמופיעה בשלל גדלים. מאלמנטים קטנים המשמשים למרכזי שולחן ועד לאלמנטים גדולים ומרשימים, המתפקדים על תקן דקורטיבי או פונקציונאלי.

 

מרכז שולחן פורח ו"גדר" של עציצים פורחים

 

על ידי שימוש נכון בצמחיה, ניתן לשדרג את הנראות של כל חלל וחלל, תוך התאמה מוחלטת להעדפות אישיות ולצרכים העולים מן המקום. אז מתחשק לכן אירוע לבן? בואו נבחר בסוגים שונים של צמחיה המשלבת פריחה לבנה. אולי דווקא מתחשק לכן פתאום אירוע ארץ ישראלי? מה אתן אומרות על אירוע פרחוני? האמת היא שעם צמחיה מתאימה, המונחת בכלים הדקורטיביים הנכונים, הכול, הכול אפשרי.

 

גם את שפת הים אפשר לעטר בצמחייה

 

ומכיוון שאל לנו לשכוח שמדובר בצמחים אמיתיים, בסופו של דבר עונות השנה מכתיבות לנו באילו מבין הצמחים נוכל להשתמש. בקיץ, נוכל להנות מפריחתן הורודה, הכתומה והלבנה של הבוגונבילאות המרהיבות, בעוד שבחורף נשתמש ברקפות, כל עונה והצמחיה המיוחדת שלה.

 

 

חלק מהצמחים מתאימים לשימוש לאורך כל השנה, ושם נמצא: חרציות, הורטנזיות (הנראות ככדור בעל פריחה שופעת, המופיעה במגוון צבעים), שיחי הדסים וסיזיגיום המתאימים להיגזם בצורות שונות, דקלים, עצי הדר, פיקוסים, במבוקים ואפילו עצי זית עתיקים. הייתן מאמינות?

 

 

אז היו בטוחות כי כל חצר, כל גן, כל אולם וכל מקום, יראו אחרת לגמרי לאחר שרז ואיתי יסיימו שם את מלאכתם הפורחת. כפי שראיתן, השניים אינם נחים לרגע ונמצאים בחיפוש מתמיד אחר עוד ועוד מוצרי צמחיה מרשימים. אין ספק שזה בדיוק הזמן ל"שאפו" אמיתי!

 

כל התמונות בפוסט באדיבות שגיא אירועים פורחים

 

*הפוסט נכתב בשיתוף פעולה תכני מסחרי עם עיצובים צומחים. לתמונות רבות נוספות ולמידע נוסף ניתן להיכנס לאתר הבית.

מאת:כלות אורבניות