איפור עמיד לקיץ - חלק ב

20.09.11

 

 

 

בפוסט הקודם שלנו, עסקנו בסוגייה שמטרידה כלות רבות המבקשות להינשא בחום הישראלי - עמידות האיפור. אז שנייה לפני שהקיץ חולף לו, נגלוש ישירות לתוך עולם שכולו ביוטי ופיגמנטים, והפעם נתייחס לסוגיות חשובות לא פחות: איפור העיניים והשפתיים. הכינו מברשות, היכון, צא!

 

 

עיניים דרמטיות או טבעיות?

בדומה לסוגיית המייקאפ המתאים, גם הבחירה באיפור עיניים אינה פשוטה בימי הקיץ המהבילים. בעוד שבחורף אפשר להשתעשע עם מראה עיניים מעושנות ללא חשש, בקיץ קיים קושי לבחור במראה איפור דרמטי על רקע הטמפרטורות הגבוהות. למרות זאת, איפור עיניים מעושן הוא בהחלט בר השגה, בתנאי שאינכן סובלות מעפעפיים שומניים מאוד. מי שסובלת מהבעיה, מוטב שתבחר באיפור עיניים קלאסי ונקי יותר, כדי להימנע מתופעה לא נעימה של דהיית הצלליות או אפילו נזילת האיפור.

 

עולם האיפור מציע כיום שורה של טריקים שנועדו לקבע את איפור העיניים, כאשר החשוב מכולם הוא הפריימר לעיניים או לחילופין צלליות הקרם. למוצרים אלה מרקם ייחודי שנועד לשאת את האיפור שיונח מעליהם מבלי שיזוז ולו מילימטר אחד. פלאי הטכנולוגיה!

 

כעת נעבור לאלמנט נוסף בעל השפעה מכרעת על איפור העיניים, המסקרה. חשוב לבחור במסקרה איכותית שלא תימרח במהלך הערב, למרות הזיעה והריקודים. לכל אחת מאיתנו בוודאי יש מסקרה שנחשבת לנשק סודי, ולכן אין מניעה לבקש מהמאפרת לעשות בה שימוש בערב האירוע. בנוסף, כדאי לוותר על שימוש בעפרונות או באייליינרים נוזליים אלא להעדיף אייליינרים במרקם ג'ל. לעפרון שחור יש נטייה להימרח ביתר קלות ועמידותו נמוכה, בעוד שאייליינר ג'ל נחשב למוצר שיכול לשרוד שעות ארוכות.

 

סוד הקונסילר

גם הקונסילר הוא תכסיס ידוע של נשים שרוצות לטשטש אזורים בעייתיים כמו פצעונים, כתמי פיגמנטציה או כהויות מתחת לעיניים. הבעיה היא שמרבית הקונסילרים, חרף הבטחות העמידות, אינם מצליחים להחזיק מעמד כמצופה ונוטים לדהות במהלך הערב. לכן, אם יש צורך לטשטש אזורים כמו אלה שהזכרנו, חשוב להחזיק בתיק האיפור קונסילר לשעת חירום.

מי שלא זקוקה לסיועו של קונסילר, אך בכל זאת רוצה לרענן את הפנים, יכולה לעשות שימוש בקונסילר טוש, שידוע גם כ'עט זוהר'. מריחה קצרה של טוש ההארות וטשטוש באמצעות טפיחות והנה - אתן נראות כאילו בזה הרגע קמתן! מעבר לכך שמדובר במוצר אפקטיבי שמעניק מראה זוהר ומלוטש, קונסילר טוש נוח לאחסון בתוך תיק האיפור ואינו דורש כל התעסקות מיוחדת.

 

סומק טבעי ובריא

לא רק איפור העיניים שלנו נוטה לדהות ככל שהשעות חולפות, אלא גם הסומק. אמנם לא מדובר בידיעה מעודדת במיוחד, אבל נקודת האור היא שקיים פתרון גם לתופעה זו. כדי לחזק את עמידות הסומק, מקובל להניח קודם כל סומק קרמי ומעליו סומק פודרתי. מאחר שאנחנו אוהבות כל כך את המראה הטבעי והסמוק שמעניק המוצר לאזור הלחיים, לפעמים אנחנו מוותרות על הסומק הפודרתי ומסתפקות רק בו.

גם אם בחרתן בשילוב בין הסומק הקרמי לסומק האבן, אין זה פוטר אתכן מנשיאת הסומק בתיק לצורך רענון במהלך הערב. אם אתן מרגישות שהפנים שלכן נראות חיוורות מדי, תוכלו מיד לחמוק לחדר הנוחיות ולהעניק לפנים שטיפה עדינה של צבע.

 

 

ומה עם השפתיים?

לא חשבתן שנזניח את אזור השפתיים, נכון? שפתיים אדומות ועסיסיות הפכו למרכיב חובה בכל לוק רטרו, אך לא רק. מי שבחרה במראה שפתיים אדומות, צריכה להיות מודעת. שפתיים כאלה דורשות תחזוק מוקפד יותר, על אחת כמה וכמה בעונת הקיץ. לכן, תמיד כדאי לארוז בתיק האיפור את השפתון שבו נעשה שימוש (אם אין לכן, תוכלו לבקש דוגמית מהמאפרת) ועפרון שפתיים בגוון תואם. עם ציוד החירום הנכון, אנו בטוחות שהשפתיים שלכן יישארו מתוקתקות לאורך האירוע כולו.

 

מקוות שלמדתן קצת על זה ועל זה, מעט מזה ומזה... והכי חשוב, שפשוט תצליחו להשיג את מראה האיפור עליו אתן חולמות. אז אם מתחשק לכן לרגע לשתף גם אותנו בחלומות האיפור האלה... אל תהססו! אנחנו ממש כאן!

מאת:כלות אורבניות