איפור עמיד לקיץ - חלק א

01.08.11

 

 

קיץ, קיץ, קיץ. לא סתם קיץ, אלא אחד כזה ישראלי ולוהט במיוחד – בזה "זכינו", וכנראה שעם זה גם ננצח! העונה החמה היא בהחלט אתגר רציני לכל חובבות האיפור למינהן. הלחות, הטמפרטורות הגבוהות, כל אלה ביחד וכל אחת לחוד מערימים קשיים לתחזק איפור נקי ומתוקתק.

 

למרות הקושי הברור, אנחנו מאמינות שגם אם השמש קופחת מעל ראשינו, לא דנו את עצמינו לאיפור מרוח ולפנים מבריקות. כל אחת יכולה להיראות רעננה וקורנת גם אחרי שהסתערה על רחבת הריקודים. אז קדימה, כל שנותר לעשות כעת הוא להכין לפניכן את תיק האיפור, להנמיך את טמפרטורת המזגן... אנחנו מתחילות.

 

 

וממה מתחילים? מהבסיס כמובן!

אז כמובן שהקושי הגדול ביצירת איפור עמיד לאירוע בקיץ הוא בהתאמת המייקאפ, סוגיה לא פשוטה כלל וכלל. במרבית המקרים יעמדו בפנייך שתי אפשרויות: לבחור מייקאפ בכיסוי מלא, או לבחור מייקאפ בעל כיסוי מינימלי או בינוני. שתי הבחירות הללו לא אופטימליות, שכן מייקאפ בכיסוי מלא בדרך כלל יוצר מראה כבד ומקומח מאוד, ואילו מייקאפ בכיסוי מינימלי צפוי להתנדף כעבור כמה שעות ספורות ולהותיר את העור במראה לא אחיד ומבריק.

 

אז מה הפתרון? בשוק האיפור ישנם מייקאפים שהם למעשה סוג של בני כלאיים: מחד, הם יעניקו לעורך גימור סאטיני, חי ונושם, ומאידך הם בעלי יכולת כיסוי יפה ועמידות מספקת למשך כל הערב. המייקאפים האלה בדרך כלל מבוססים על אחוזים גבוהים של מים, והיום כמעט בכל מותג איפור אפשר למצוא לפחות מייקאפ אחד מהסוג הזה.

 

כמובן ששום מייקאפ, למרות ההבטחות שמתלוות אל רובם, לא יוכל להחזיק מעמד שעות רבות במראה מושלם. לכן, אנחנו ממליצות בחום לשאת איתכן בתיק האיפור פודרה שקופה, בתפזורת או בצורת אבן, לצורך תיקונים במהלך הערב. את הפודרה השקופה יש להניח בטפיחות עדינות באמצעות ספוגית רחבה או באמצעות מברשת מתאימה. בנוסף, פודרה שקופה מעניקה לעור גימור טבעי, כך שלא משנה כמה פעמים במהלך הערב נצטרך לחדש את האיפור שלנו, התוצאה תמיד תהיה אסתטית ולא נרגיש שאנחנו מוסיפות עוד ועוד שכבות של חומר.

 

לרענן את עור הפנים

דרך נוספת לקבע את האיפור ולמנוע הברקות היא באמצעות רענון עור הפנים. אפשר להשיג את הרענון הנחוץ בשתי דרכים: האחת, באמצעות ריסוס הפנים במים טרמליים (המכילים מינרלים שונים), והשניה, היא באמצעות הנחת דפים לספיחת שומניות ("דפי בלוט" בשמם המקצועי) על העור. כדי לבחור באפשרות המומלצת, רצוי שכל אחת תתנסה בשתי האפשרויות לפני האירוע עצמו. דפי הבלוט אמורים לספוח את הברק שעל עור הפנים באמצעות טפיחות קלות באזורים השומניים, ואילו הריסוס אמור לרענן ולקבע את הפנים.

 

יש כאלה שיגלו שהן מסתפקות בתרסיס כדי להשיג את המראה הרענן והמבוקש ויהיו אחרות שלא יסכימו לצאת מהבית ללא אספקה של דפי בלוט בתיק (גם את דפי הבלוט וגם את תרסיס המים ניתן לקנות אצל מרבית חברות האיפור).

 

 

אז אחרי כל המידע הזה אנחנו בטוחות שאתן חסרות סבלנות לגלות מה עושים עם איפור העיניים בקיץ, אבל לשם כך תצטרכו להתאפק עד לפוסט הבא. בינתיים, כלות יקרות, ספרו לנו, מהו הטיפ הסודי שלכן לשמירה על עור פנים רענן בקיץ?

מאת:כלות אורבניות