מסע בעקבות השורשים

23.02.15

כשאנו מביטות בחתונות בחלוף השנים, אנו מבחינות באופנות, בטרנדים ובמגמות משתנות, מתפתחות עם הזמן ובהתאם לצו השעה. במקביל לכך, אנו רואות מסורות שעוברות מדור לדור ונשמרות ללא רבב, מוטיב של חזרה לשורשיות ולפשטות של העבר. בבלוג-מגזין שלנו כתבנו לא מעט על כלות של פעם וכמובן גם על הכלות האורבניות של ההווה וכשהן עומדות זו מול זו, למרות השנים שחלפו - הבסיס נותר זהה.

 

צילום: Marianne Wilson Photography

 

צילום: Ken Kienow

 

צילום: Jen Wojcik Photography

 

צילום: Fondly Forever

 

צילום: קולולוש

 

הרצון של הכלות הנוסטלגיות לשלב אלמנטים מן המסורת המשפחתית שלהן ושל החתן בשלל אלמנטים הקשורים בחתונה היא לא רק מבורכת, אלא גם סימבולית: החתונה מסמלת את תחילתה של המשפחה החדשה וכדי ליישר מבט אל העתיד, תמיד מומלץ ללמוד מן העבר.

 

צילום: Izzy Hudgins Photography

 

צילום: Braun Photograph

 

צילום: Artcadia

 

צילום: Fondly Forever

 

צילום: Brittany Dow Photography

 

פולקלור הוא הנושא של הפוסט שלנו והוא מסמל את מגוון הבדים, הרקמות, הצבעים, המאכלים, השירים והמסורות שעוברות מדור לדור ומהוות חלק מהפסיפס הייחודי של כל תרבות וכל משפחה. המדינה שלנו היא כור היתוך של תרבויות ולכן גם מוטיבים פולקלוריסטיים שנאספו מארצות רחוקות ניתן למצוא בה, אך גם מעבר לים - מהמזרח ועד למערב, ישנם טקסי חתונה שונים, כל טקס והמאפיינים הייחודיים רק לו והתוצאה תמיד מרתקת ואקזוטית.

 

צילום: Alixann Photography

 

צילום: קולולוש

 

צילום: Luna Photo

 

צילום: Alec Vanderboom

 

צילום: Anda Marie Photography

 

צילום: Sara & Rocky Photography

 

מעבר לכך שבפולקלור יש אספקטים כל כך יפים מבחינה ויזואלית, הערך המוסף והמשיכה אליו היא דווקא בגלל הסיפור שעומד מאחורי הדברים וההיסטוריה הארוכה שהוא מכיל בתוכו. לכן, תמיד שמורה לנו פינה מיוחדת בלב לחתונות שבהן יש קריצות של פולקלור, שהרי המאפיינים הללו מאפשרים לנו להכיר את בני הזוג שבחרו בהם ואת המקום ממנו באו. כל היכרות, כל התאהבות וכל חתונה אורבנית שכזו מוסיפה רובד נוסף לשורשים, ענף נוסף לעץ המשפחתי.

 

צילום: Ashleigh Taylor Photography

 

צילום:Marianne Wilson Photography

 

צילום: Coco Paloma Desserts

 

גם בארץ כאמור אפשר לראות יותר ויותר ביטויים פולקלוריסטיים בעיצוב ובהגשת האירוע...

 

צילום: אלכסיי קודריק

 

צילום: אלכסיי קודריק

 

צילום: אלכסיי קודריק

 

החתונה האורבנית של אנה ורותם זכורה עד היום בתור אחת החתונות המיוחדות שפגשנו, בזכות שלל המאפיינים הפולקלוריסטיים שבה, מחווה לשורשים של אנה מברית המועצות.

 

צילום: חברים של זוהר מור

 

צילום: החברים של זוהר מור

 

צילום: החברים של זוהר מור

 

את השמלה של זוהר מור, הכינה המעצבת המוכשרת אוסי פרי חדש מאוסף הטקסטיל שלה, בעוד הכתפיות שלה הן למעשה שאריות של מפיות קרושה שנצבעו על ידי אוסי בשיטות מסורתיות. התוצאה היפיפיה והייחודית מדברת בעד עצמה, רק נספר שבחתונה היו שלל אלמנטים של פעם, כמו קופסאות פח שנקנו בשוק ובהם סודרו הפרחים הטריים, נגן האקורדיון שניגן לאורחים מבוקר עד ליל ומלאכת הצילום של האירוע, שהופקדה בידי האורחים עצמם... חתונת רטרו אמיתית!

 

צילום: Printabella

 

זוג חובבי פוקלור יכולים לבטא את טעמם ואת המסורות החשובות להם כבר במיתוג, כמו למשל ההזמנה שיצרה עינב מ-Printabella עבור הזוג שלה. צבעוניות של פעם, רקע נקי ועיטורי פרחים גרמו להזמנה להיראות ולהרגיש כמו ממקום רחוק מכאן.

 

צילום: אלכס פרגמנט

 

צילום: אלכס פרגמנט

 

על השמלות של המעצבת המבטיחה נועה הלינגר עוד תשמעו לא פעם, לבטח בזכות היכולת הייחודית שלה לשלב מוטיבים פולקלוריסטיים עם גזרות חדשניות ולהוסיף קצת צבע לעולם השמלות הלבנות בדרך כלל.

 

צילום: שי פרנקו

 

כמה נעים לעמוד על נקודת המפגש הזו בין העבר לעתיד... נקודת מפגש שמצפה לנו גם בשבוע הבא, אז בינתיים רק נעניק לכן הצצה חטופה מתוכה...

מאת:כלות אורבניות