אהבה מנייר: מיתוג הזמנות יוקרתי ויפהפה

24.07.19

עיצוב ומיתוג מהממים הם מזמן חלק מרכזי בעולם החתונות, בעיקר כשמדובר בהזמנות לחתונה, שהפכו אט-אט למעין פריביו לקונספט ולאווירה שיהיו באירוע עצמו. אם התכנון שלכן הוא לעצב הזמנה סופר מיוחדת, כזו שתעניק לאורחים הצצה מפתה ומזמינה - הכנו עבורכן הצעת הגשה מהממת, יוקרתית וחו״לית, ולצידה, הסבר על האופנים בהם תוכלו ליצור אותה ומונחים שתצטרכו להכיר. 

הדפסת בלט | LETTERPRESS

את המושג הזה סביר להניח שלא שמעתן, אלא אם כן אתן באות מעולם העיצוב הגרפי או מעולם הדפוס. שיטת הדפוס הזו כל כך עתיקה שכיום ישנם מקומות בודדים בארץ ובעולם שעובדים בה. ההזמנות וכלל פריטי המיתוג המופקים בשיטה זו מאופיינים במראה ובמגע מיוחד וסופר נצחי, שמתאים במשמעותו הסימבולית ליום החתונה.

gallery 4(צילומים: חיים אפריאט)

דברים שצריך לדעת:

עלויות: המחיר יהיה יקר יותר מהדפסה דיגיטלית, כיוון שמדובר בשיטת עבודה ידנית. מייצרים את הפלטה של ההזמנה בהתאם לעיצוב, כשבהמשך כל נייר יעבור בנפרד תחת מכונת הבלט. קחו בחשבון גם את עלויות השילוח,התלויות בכמות ההזמנות והמקום ממנו הזמנתן את העבודה.

זמנים: הזמנים ממושכים יחסית משום שלוקח זמן ליצור הזמנות כאלו. מרגע ההזמנה ועד שתשלח אליכן יכולים לעבור כשלושה חודשים, קחו זאת בחשבון.

צבעים: הגוונים כאן מקבלים יחס אחר, כשכל צבע מקבל פלטה משלו ומודפס בנפרד. לרוב הצבע יבחר מתוך קטלוג כך שהבחירה היא אינסופית, אבל הכמות במקרה הזה מוגבלת למינימום צבעים. ההמלצה שלנו היא לבחור בצבע מטאלי, שיראה טוב במיוחד בהזמנות מהסוג הזה. 

בארץ או בחו״ל? אם תבחרו בבית דפוס מחו״ל, חשוב לבחור מקום שהתקשורת מולו נוחה ויעילה, שכן הכל יעבוד דרך מיילים, או להיעזר בגרפיקאי שעשה עבודות מהסוג הזה בעבר. אם בארץ, תוכלו לגשת לבית הדפוס ולראות דוגמאות בלייב, וכנראה לקבל את ההזמנות המוכנות בפחות זמן מאלו המוזמנות מחו״ל. 

אתרים מומלצים אנחנו הזמנו באונליין מהאתר Plumecalligraphy.com. אם חשבתן על אתר כמו אטסי - בדקו אם הספקים שם מציעים הדפסה מותאמת אישית ולא רק הזמנות מוכנות.

gallery 5

gallery 1

gallery 1


נייר בעבודת יד | HANDMADE

מדובר בנייר המיוצר באופן דומה לאיך שיצרו בתקופות עתיקות, יש לו איכות מהפנטת ומגע יוקרתי ומחוספס. הצביעה שלו ידנית גם היא, מה שמקנה לו נראות פסטלית, רכה ועדינה. השילוב של ניירות ומעטפות בעבודת יד כחלק מהזמנות החתונה שלכן יחד עם הדפסת הבלט הוא הכי מנצח שיש.

דברים שצריך לדעת:

עלויות: כמו כל דבר שנעשה בעבודת יד, המחיר יהיה בהתאם. אם המעטפות או נייר ההזמנה יקרים מידי עבורכן, היינו ממליצות להזמין ניירות קטנים ולשלב אותם ככרטיסי הושבה, או כפתקיות על גביי המתנות לאורחים.


רוצה לקרוא את המשך הכתבה? תוכלי למצוא אותה במגזין המודפס שלנו!  

144 עמודים של השראה, מדריכים, הפקות תוכן בלעדיות, וצ'ק-ליסטים הכרחיים שילוו אותך כל הדרך לחתונה. לחצי כאן ללמוד עוד, או הקליקי על הלינק בתחתית העמוד לרכישה מיידית.
 

 

>>> לעוד השראה, עיצוב ומיתוג להזמנות - הקליקי כאן 

מאת:כלות אורבניות