המדריך לתכנון החתונה: השלב הראשוני

03.11.16

מזל טוב! זה עתה קיבלתן הצעת נישואין מרגשת. הטבעת המהממת שלכן מנצנצת על האצבע, את דמעות ההתרגשות כבר הספקתן למחות וגם יידעתן את כל מי שצריך לדעת שזה באמת קורה: אתם מתחתנים! עכשיו הגיע הזמן לצלול אל התכלס ולהבין איך בדיוק מתחילים לתכנן את הערב הגדול. אנחנו יודעות שזה יכול להיות קצת מפחיד במבט ראשון, אבל אנחנו כאן לצדכן, כדי לפרק את ההר למקטעים קצרים ונוחים ולוודא שתטפסו בו בלי בעיות, אז תכינו לעצמכן כוס קפה טעים ובואו נתחיל - יד ביד.  

 

1 gallery 1

עוד לפני שתתחיל מלאכת חיפוש הספקים והמקומות, ההמלצה היא לשבת יחד עם החתן שלכן ולהבין בקווים כלליים כמה נתונים לגבי האורחים שלכם; נסו לנסות ולהעריך במספר כמה אורחים יבואו מכל צד ומשם נסו לנפות כמה אורחים *באמת* צפויים להגיע. לפי ההערכה הזו תוכלו לחפש מקום שיתאים לצרכים שלכם. קחו בחשבון שגם מהמספר הזה, תצטרכו להוריד כ-10%-15% שסטטיסטית לא מגיעים בפועל ליום האירוע, אבל עד אז יש לנו זמן.

 

פרמטר נוסף שכדאי לקחת בחשבון הוא פרמטר המרחק: נסו להבין מאילו אזורים בארץ האורחים שלכם מגיעים. במידה ושניכם מגיעים מאותה עיר, יש סבירות גבוהה שגם המשפחות והחברים מתגוררים באזור אך אם אתם מגיעים במקור מאזורים שונים בארץ, כדאי בהחלט לקבוע את האירוע במקום שיהיה נגיש להגעה עבור מרבית האורחים. במידה ובחרתם באזור שמרוחק גיאוגרפית מחלק מכובד מהאורחים, הסעה יכולה לבוא גם היא בחשבון.

 

כעת מגיעה שאלת העונות ומה אתם מעדיפים: חתונת חורף או קיץ? בנושא הזה, יכולים להיות כל מיני פקטורים שיכולים להשפיע על ההחלטה כמו למשל מחיר, זמינות האורחים (אם לדוגמא אחת מבנות המשפחה צפויה ללדת בעונה מסוימת, זה גם שיקול שכדאי לקחת בחשבון), העדפה לעונה מסוימת ועומס כללי בחייכם. יש זוגות סטודנטים רבים שמעדיפים לקבוע את תאריך החתונה בתקופה שבה עומס הבחינות הוא נמוך ולכן לא תהיה להם בעיה לשלב את ההכנות לאירוע יחד עם הלימודים.

 

1 gallery 2

אנחנו ממליצות לכן לקנות מחברת גדולה וגם תיקייה, שבהן תכתבו ותתייקו הכל - כולל את התשובות על השאלות הנ"ל. בכלל, הקפדה על סדר בתהליך התכנון מאוד תקל ותעזור לכן להפוך אותו לנעים ונוח. 

 

בשבוע הבא נדבר על מקום לחתונה ואיך בוחרים אותו, עד אז אנחנו מאחלות לכן שבוע מלא באושר והתרגשות ומזכירות לכן לקחת את הכל באיזי; נכון שעכשיו פרטים קטנים נראים קריטיים, אבל זכרו שבסופו של דבר תהיה לכן חתונה מהממת ואנחנו מציעות לכן להנות מכל שלב בדרך אליה.  

מאת:כלות אורבניות