איך לשמור על תקציב בשליטה בחתונה?

21.06.19

אחד התחומים שמטרידים לא מעט זוגות בשלבי תכנון החתונה שלהם הוא התחום הכלכלי. מדובר בנושא שעולה לא מעט בקרב חברות הקבוצה הסודית שלנו, ולגמרי בצדק - חתונה היא אירוע גדול, משמח ומרגש, והיא עשויה להוביל להוצאות לא מבוטלות.

 

נכון, כנראה שלא נוכל להוריד את הוצאות החתונה באופן דרמטי, אבל ישנן המון דרכים שמסייעות לשמור על התקציב בשליטה ולצמצם הוצאות שאינן הכרחיות. איך תעשו זאת? אספנו כמה המלצות מעולות שמאד עזרו לנו בתקופת תכנון החתונה שלנו, שאנחנו בטוחות שיוכלו לעזור גם לכן. שנתחיל?

 

gallery 4

(צילום: אביב אברג׳ל וארתור ארונוב)

 

1. הגדירו מראש את התקציב

 

רגע אחרי חגיגות ה-I do, שבו עם בן או בת הזוג שלכן וחישבו על כל ההוצאות הצפויות שלכן סביב החתונה, החל מהדברים הגדולים ועד הקטנים. לאחר מכן, ערכו בדיקה עם עצמכן, עם ההורים, או עם כל גורם שצפוי לממן את החתונה עצמה, מה הסכום האפשרי מבחינתם לתשלום. כששני הנתונים הללו יהיו בידכן, יהיה לכן הרבה יותר קל לצאת לדרך.

 

gallery 2

(צילום: עדי פהר)

 

2. חפשו ספקים בהתאם לסכום שהוקצב לכן

 

ברגע שהתקציב הנתון לכן ידוע מראש, כך תוכלו להתחיל למצוא את הספקים שנמצאים בסקלת המחירים הזו. לא מעט ספקים מפרסמים את המחירונים שלהם באתריהם, ואצל אלו שלא, סביר שתוכלו לגלות בשיחת טלפון קצרצרה את הסכום, או לבדוק בקבוצה הסודית שלנו. אל תשכחו להיעזר בצ׳ק ליסט הזה כדי לראות שלא פספסתן את הנקודות הגדולות ברשימה.

 

3. חלקו את הקטגוריות השונות בחתונה לפי אחוזים

 

כעת, כשהתקציב שלכן והמחירים של הספקים המועדפים עליכן ידועים, נסו לחלק לפי אחוזים את הסכומים. נכון, אמנם לא מדובר בחלוקה מדוייקת ב-100%, אבל היא תתן לכן תמונת מצב כללית שתאפשר לכן לתכנן את ההוצאות שלכן באופן הכי נכון שיש.

 

gallery 1

(צילום: רונן בוידק) 

 

4. תעדו הכל בטבלאות ורשימות

 

כשתצאו אל הדרך, יתחילו להצטבר אצלכן חשבוניות, חוזים, מספרי טלפון ואין ספור שמות. זה הזמן לארגן את כולם יחד לטבלת אקסל, רשימה מסודרת, או כל פורמט שעושה לכן סדר בבלאגן. כך תוכלו לעקוב באופן המדויק ביותר אחר ההוצאות שלכן ולבדוק האם הסכום שהקצבתן לעצמכן לכל קטגוריה נשמר.

 

5. חכו לירידים, הנחות ומכירות

 

מכירות את האמירה ש-Good things come for those who wait? נכון, אם אתן מוגבלות בזמן, עדיף שתדאגו לסמן וי על כל המשימות והרכישות בהקדם, אבל בהנחה שיש לכן זמן, ההמלצה שלנו היא לחכות. מכירות, הנחות, ירידים, וכמובן, מדור ההטבות שלנו - כל אלו יכולים לחסוך לכן סכומים לא מבוטלים, כך שלגמרי שווה בעיננו לחכות להם.

 

gallery 3

(צילום: בן קלמר)

מתוך הפינצטה שלנו
קולוניה
קולוניה

 

6. Do it yourself

 

נכון, לא תמיד פרוייקטי DIY מוזילים את העלויות, אבל הרבה מהם דווקא כן. אם יש לכן טאץ׳ בתחום מסוים, לכו על זה! התחילו לחרוש את איביי ואליאקספרס, עברו על מדור ה-DIY שלנו, ותוכלו ליצור בעצמכן את העיצוב/ההזמנה/מתנה לאורחים/כל פריט שהוא בחתונה שלכן, ולחסוך על הדרך.

 

 

7. אל תפחדו מיד שניה

 

בין אם ברכישת השמלה ובין אם בפריטי עיצוב שונים, רכישת פריטים שנעשה בהם שימוש אחד יכולה לחסוך לכן המון. אנחנו ממליצות בחום שתחשבו על האופציה הזו.

  

gallery 5

(צילום: אורלי פרל ניר)

מאת:כלות אורבניות