Winds of Change: השראה יפהפייה בגווני לבן

06.01.21

אנחנו רואות על בסיס יום-יומי עיצובים יפים, קונספטים מיוחדים וצילומים עוצרי נשימה ומפילי לסת. אבל אחת לכמה זמן מגיע קונספט עיצובי שמעבר ליופי המעלף שלו, הוא מזכיר לנו שעיצוב הוא צורה של אמנות, וככזה אפשר למצוא בו עומק, שורשים ומקורות השראה שמשתקפים בו והופכים אותו ליצירה של ממש.  

gallery 1 27

 

gallery 2 28

 

gallery 3 31

 

gallery 4 26

 

הקונספט העיצובי הוגדר כ-Natural White, וכולו מלא בהשראה לקראת עונת החתונות המרגשת של 2021. הקו הכללי מתחבר למגמה עיצובית כלל עולמית שנותנת לצבע הלבן להוציא את הצד ה-Dark יותר שלו. זהו לבן משופשף ומחוספס יותר, בשונה מהלבן הקצפת המתוק והאלגנטי שאנחנו רגילות אליו.

 

הלוקיישן הנבחר הוא מבנה משוחזר מלא קשתות מדהימות ביפו העתיקה, שממחיש את אחד המוטיבים העיקריים ומקורות ההשראה של העיצוב כולו: ההשפעה של הזמן - שלא מפסיק לנוע - על הטבע ועל כל מה שנמצא מסביבנו. 

 

gallery 5 30

 

gallery 6 29

 

gallery 7 26

 

gallery 8 22

 

הקונספט הכללי שיצרו בחברת ההפקות סטפס יחד עם המעצבת הילית גורדון, מתחבר גם מאוד למגמה שהתחזקה מאוד בתקופת הקורונה, שבה היינו מוגבלים לאזור המצומצם שמסביבנו, והתחלנו להעריך אותו מחדש. 

  

כך גם כאן - המבנה ממוקם ביפו, ולכן העיצוב מושפע מאוד מהסביבה הקרובה, ונותן לה מקום של כבוד. יפו הרב תרבותית, על מגוון הדתות והעדות שבה, מורגשת מאוד כמקור השראה. 

 

gallery 9 25

 

gallery 10 26

 

gallery 11 23

 

gallery 12 19

 

הלוק כולו יוצר אווירה אתנית וחגיגית בלב ליבה של יפו העתיקה. פלטת הצבעים כולה היא בגווני לבן, אפור, קרם ובז'. ניכרת מאוד ההשראה מהים הנמצא ממש במרחק הליכה, עם שילובי הפתעות ממנו כמו צדפים, אלמוגים, ענפי סחף וחוטים טבעיים. 

  

סידורי הפרחים משלבים פרחים יבשים של פונפונים לבנים שמתחברים לפרחים טריים בגווני לבן. גם כאן אי אפשר לפספס את הבחירה בפריטים שהטבע נגע בהם, והותיר עליהם את חותמו, תוך כדי תנועה.

 

gallery 13 22

 

gallery 14 22

 

gallery 15 20

 

gallery 16 18

 

העיצוב כולו משלב מרקמים טבעיים שעברו טיפול שהותיר בהם תזכורת למראה המקורי שלהם כמו ענפים, סלילי חוט וכיסאות במבוק שהולבשו כולם בלבן חגיגי. שילוב של כדים עתיקים השתלב מושלם עם הרצפה המיוחדת של החלל, ותרם למראה המזרח-תיכוני. טקסטיל לבן רך ונשפך השתלב בקונספט הכללי, והוסיף טאץ' קז'ואלי ולכאורה לא מוקפד. לכל אלה נוספו פרחי הסחלב, שמעניקים ניחוח של יוקרה ואלגנטיות. 

 

gallery 17 18

 

gallery 18 15

 

gallery 19 18

 

אותם אלמנטים מודגשים גם בעוגות ובקינוחים - קווים דקדקים ועדינים, שילוב של מרקמים לא מושלמים אך שלמים, דימויים של קפלי נייר ושכבות של קרם. 

 

gallery 20 18

 

gallery 21 20

 

gallery 22 14

 

gallery 23 10

 

gallery 24 13

 

התפריטים שעל הצלחות עשויים מניירות ממוחזרים, עם מסגרות עץ וטיפוגרפיה של כתב יד עדין, שתורמת גם לתחושת הפאר והלקז'רי, הנשזרת כאן בפיוז'ן מושלם עם אווירה אתנית אותנטית. 

 

הנרות הדולקים מעניקים חמימות ואווירה טקסית, וכל החומרים יחד משלימים זה את זה בדומה האלמנטים המרכזיים של הטבע: החומר - האדמה, האש, המים והרוח (במובן הספיריטואלי של המילה). 

  

gallery 25 11
gallery 26 11

 

gallery 27 12

 

gallery 28 10

 

הצבת פריטי הריהוט של קיסר ו'שנטיפי' ושאר האלמנטים נעשתה תוך משחקי גבהים. על השולחנות הוצבו פמוטי עץ צבועים בלבן, לצד סידורי פרחים נמוכים יותר. פינת הישיבה נמוכה יותר מפינת האוכל, והכדים העתיקים והענפים שבהם מצטרפים לאותו משחק שמייצר מראה מעניין לחלל כולו.

 

gallery 29 9

 

gallery 30 9

 

gallery 31 9

 

gallery 32 9

 

 

gallery 33 7

 

gallery 34 7

 

gallery 35 7

 

gallery 36 6

 

הלבוש של החתן והכלה שלנו גם הוא מדבר באותה שפה עיצובית, ומורכב מאותה פלטת צבעים של בז' ולבן. השמלות של שני צימרמן אלגנטיות ותפורות היטב, ומשדרות רוך ועדינות. עמן משתלב באופן מופלא האיפור הטבעי והמחמיא שיצרה המאפרת נועה לוי, והשיער הפזור והנון-שלאנטי. חליפת הבז' המוקפדת של דורון אשכנזי משלימה את המראה הזוגי, ומעוטרת בסידור פרחים קטנטן ומדויק. 

 

gallery 37 5

 

gallery 38 6

 

gallery 39 4

 

gallery 40 5

 

 הצלם חיים אפריאט, עם הרגישות והיצירתיות שמאפיינות אותו, הצליח להוציא את היופי של העיצוב הזה במלוא תפארתו. את העוצמה, העדינות והתנועה של הטבע שמשתקפים בו, ומכניסים אותנו אט-אט לחלום קיצי מתוק מלא השראה וקסם. 

   

קרדיטים:

הפקה: סטפס הפקות

צלם סטילס: חיים אפריאט

חליפות חתן: דורון אשכנזי

איפור: נועה לוי

ריהוט: קיסר אירועים; שנטיפי

צלם וידאו: אביחי וקסלר

עיצוב: הילית גורדון

שמלות כלה: שני צימרמן

כלי הגשה בשולחן: TRES TABLEWARE

עוגות: עדי ברק

צמחיה: טל תמיר

שיער:אבישי מסטי

עיצוב תפריט שולחן: אלונה זיו

דוגמנים: טל סגל ודורון אור חיים

מאת:כלות אורבניות