Tie Me Up

10.01.12

 

מקובל לחשוב ששלב בחירת חליפת החתן הוא השלב הקל ביותר, בהשוואה לבחירות כמו מקום האירוע, שלא לדבר על בחירת שמלת כלה. אך האם יש אמת בטענה הזו? כנראה שלא. בחירת חליפה שתקלע לטעמך, לטעמה של הכלה ובו-זמנית תצליח לשקף את הערב כולו - היא בהחלט אינה משימה של מה בכך.

 

 

חליפות חתן יכולות להיות שונות ומגוונות, החל מחליפות קלאסיות של מכנס וג'קט ועד לחליפות בנו שלושה חלקים או אפילו מערכת המורכבת מחולצה מכופתרת ומכנס בלבד. המכנה המשותף בין כל הסוגים שהזכרנו, הוא שכולם משתלבים נהדר עם העניבה - אותו אקססורי קטן ומשלים, שמוסיף אפקט של שכבה נוספת וטקסטורה מעניינת להופעה - מה שהופך אותו ל"מאסט" לדעתינו. ובכדי ליצור הופעה מושלמת ומתאומת היטב, ליקטנו מספר טיפים שיהפכו את מלאכת בחירת העניבה האידיאלית לפשוטה וקלה.

 

 

חשבו על המכלול

מאחר שהעניבה מהווה רק חלק מתוך החליפה, אי אפשר לבחור אותה מבלי לחשוב מראש על המראה הכללי. בשל כך, רצוי קודם כל לרכוש את החליפה עצמה, ורק לאחר-מכן להתאים עבורה את העניבה. כמובן שאפשר לעשות גם ההיפך. לרכוש את העניבה, ומסביבה לבנות את שאר ההופעה, אבל אנו בטוחות שמדובר במשימה מעט מורכבת יותר, כזאת שתדרוש מנה גדולה של יציריות.

 

 

 

לא רק את החליפה עצמה יש לקחת בחשבון כשבוחרים עניבה, אלא גם את שמלת הכלה. כפי שידוע לך, חתן יקר, הכלות האורבניות של ימינו אוהבות להשתעשע עם כתמי צבע שנועדו לשבור את טוהר הלבן, ולדעתינו אין יפה יותר מעניבה המתאימה את עצמה לאלמנטים הצבעוניים בלוק של הכלה, בין אם מדובר בשמלה, בנעליים או אפילו בזר הפרחים.

 

אם בחרת לעטר את החליפה בפריטים נוספים, כמו ווסט או סיכת דש, חשוב לוודא שקיים סנכרון מלא בין העניבה לאותם הפריטים, שכן אחרת עשויה להיווצר תחשובה של עומס. אקססוריז קטנים שיוצרים בינהם הקשר לוגי, יוצרים הופעה הרמונית יותר, אחידה וכמובן נעימה לעין.

 

 

 

הבחירה בגוון המתאים

עניבות אפשר למצוא היום כמעט בכל הדפס וגוון אפשרי, החל מהעניבות הקלאסיות השחורות ועד לעניבות בעלות הדפסים משעשעים. אחרי שכבר צלחתם את המשימה ובחרתן באישה המושלמת, איך תדעו לבחור גם את העניבה המושלמת, היחידה מתוך אלפים? ובכן, יש כמה פרמטרים שאפשר לקחת בחשבון: ראשית, תמיד תוכלו לפנות לכיוון הקלאסי ולבחור בעניבה מונוכרומטית שתואמת את צבעי החליפה. במקרה כזה אנו ממליצות לבחור בעניבה איכותיות במיוחד, או בעלת טקסטורה/צורה ייחודית (למשל עניבה דקה מהמקובל), שכן אתם מסתכנים ביצירת מראה המשדר "עסקים כרגיל" ופחות מידי חגיגיות.

 

 

 

על אף אהבתינו לכל מה שקלאסי ואלגנטי, דווקא ביום הזה אנו מעדיפות לבחור בעניבות בגוונים עליזים יותר, שמבטאים את השמחה והאושר האופפים את האירוע כולו. זה לא בהכרח אומר שעליכם לבחור בצבעים בוהקים, אבל גם צבע יין או לבנדר לדוגמא, יצילחו לשדר אווירה נעימה, רומנטית וחגיגית.

 

 

 

הדפסים הדפסים

דווקא בגזרת ההדפסים אנו ממליצות לא להתפרע יותר מידי ולבחור בהדפסים קלאסיים כמו פסים או משבצות, שיהלמו בצורה המכובדת ביותר את אופי האירוע. הדפסים מצועצעים או משעשעים מידי עשויים שלא להתקבל בברכה שכן העניבה ממוקמת באזור אסטרטגי בגוף ועל כן היא מאוד בולטת. את ההומור והשעשוע אפשר ורצוי להשאיר לאקססוריז פחות מובהקים.

 

 

 

עוד כמה טיפים חשובים...

העניבות עשויות כיום ממספר חומרי גלם עיקריים: משי, סאטן ופוליאסטר. על הפוליאסטר היינו ממליצות לוותר על אף היותו עמיד בפני מים וכתמים, כי בואו נודה באמת - אלה לא שתי תכונות שנחוצות לעניבה המיועדת לערב אחד.

 

 

מי שלא ירגיש בנוח לרקוד במהלך הערב עם העניבה, רשאי כמובן להסיר אותה בשלב הריקודים, או לחילופין לרכוש סיכת עניבה שתמנע ממנה לנוע ממקום למקום. הסיכה תעזור למנוע הפרעות מיותרות ותבטיח שהמראה האלגנטי והמוהדק ישמר בשלמותו במהלך הערב, וזה עוד לפני שהזכרנו עד כמה הסיכות הללו יכולות להיות יפות, ממש כמו תכשיט.

 

 

והטיפ הכי חשוב? לדעת לקשור את העניבה כראוי. אמנם נדיר שגברברי ארצינו מתבקשים לקשור עניבה, אך כתוצאה מכך קיים חור מאסיבי בהשכלה. לכן, את את קשירת העניבה היינו ממליצות לכם להתחיל ולתרגל במהירות האפשרית, על מנת להגיע למיומנות הנדרשת לקשירה המושלמת. ובינתיים, שיהיה בהצלחה חתנים אורבניים!

 

⧓ ⧓ ⧓

 

 The images are taken from: Snippet & ink, Ruffled, Green Wedding Shoes, Style Me Pretty

מאת:כלות אורבניות ולובה שרגא