9 דברים שצריך לעשות אחרי החתונה

19.06.23

החלטנו להעלות על הפרק נושא שאינו מדובר מספיק, אך הוא לגמרי קיים: היום שאחרי החתונה. הרגע הזה בו הביג-דיי מאחוריכן, אחרי שחגגתן, תכננתן, התרגשתן ושמחתן, מגיעה הנשימה לרווחה הזו, שמלווה בתחושה הכיפית של ״איי דיד איט!״. 

 

בין אם החתונה רשמית מאחוריכן, או בין אם היא נמצאת ממש מעבר לפינה - יש כמה דברים שכדאי לעשות אחריה, שלגמרי אפשר להתכונן אליהם מבעוד מועד. משימות קטנות וגדולות, משמעותיות יותר ופחות, שאנחנו ממליצות לכן להכיר, ואפילו להתכונן מראש לחלקן אם מתאפשר לכן. אנד איט גוז לייק דיס:

 

1. להפקיד צ׳קים ולאשר מתנות דיגיטליות

למרות שאמצעי תשלום דיגיטליים ואשראי צוברים תאוצה בגזרת המתנות, עדיין מגיעה כמות לא מבוטלת של מתנות בדמות צ׳קים בחתונות, ואחרי שהכספת עשתה את שלה במהלך החתונה ואבטחה את המתנות שקיבלתן, הגיע הזמן להעביר אותן הלאה ולהפקיד בבנק. אנו ממליצות לערוך רישום בבית של הצ׳קים והכסף שקיבלתן (אקסל יהיה הכי נוח כאן), כדי שחלילה לא תתפספס מתנה בזמן ההפקדה בבנק. 

 

2. לסגור חשבונות עם ספקים ולהחזיר פריטים

זוכרות שבמעמד החוזה שחתמתן עם חלק מן הספקים היה סעיף שדיבר על העברת יתרת התשלום ביום שאחרי החתונה? אז הנה זה קורה. עברו על החוזים שחתמתן, בדקו לאילו ספקים אתן צריכות לשלם, ולכו על זה. ומה לגבי פריטים ששכרתן או שלוויתן? שמלה, פריטי עיצוב, תוספות שיער - הסעיף הזה הוא בשבילכן. 

 

one more

 

3. להתחיל לתכנן כלכלית את החיים

כבר הגעתן לבנק להפקיד את הצ'קים? זה הזמן לחשוב יותר בגדול. אחד הצעדים המשמעותיים שמגיעים אחרי החתונה (אצל זוגות רבים זה קורה כבר לפני) הוא איחוד חשבונות הבנק, שנעשה סופר בקלות בימים אלו, כשבחלק מן הבנקים תוכלו אפילו לאחד את החשבונות באופן מקוון ולא להגיע פיזית לסניף. החתונה, בהיבט הזה, מסמלת לא רק את החיבור הזוגי הרומנטי, אלא גם את העתיד הכלכלי של שניכם. 

 

ההמלצה שלנו היא לפתוח את החיים הכלכליים-זוגיים שלכן בצורה האופטימלית, ואחת מהדרכים המעולות לעשות זאת היא עם RiseUp, שמציעה שירות טכנולוגי ייחודי המסייע בניהול תקציב והתנהלות כלכלית נכונה. כך, תוכלו לצלוח בקלות את הכניסה הכלכלית אל חיי הנישואין, וגם את תקופת ארגון החתונה שמלווה בהוצאות משלל סוגים.

 

רייזאפ מאגדים את כל כרטיסי האשראי שלכן וחשבונות הבנק, ומתוכם, לומדים על ההתנהלות הכלכלית האישית והזוגית שלכם, גם אם החשבונות נפרדים. על סמך אלו, הנקסט-ספטס בדמות השקעות, חסכונות, והמלצות כלכליות מגיעים הישר אליכן והופכים את החיים שלכן לקלים יותר. מעבר לכך, חוויית המשתמש היא ידידותית, והופכת הנושא המורכב של פיננסיים לפשוט וקל יותר - כך שאנחנו לגמרי ממליצות לכן להיעזר בהם. 

 

עד כמה אנחנו ממליצות? עד כדי להעניק הטבה מיוחדת לכלות אורבניות: חודש חינם למנוי זוגי + 3 חודשים נוספים בעלות של 30₪ לחודש. קליק לפרטים

 

give back and put money

 

4. להירשם יחד לקופת חולים אחת

 ברוח השינויים הבירוקרטיים שנלווים לתקופה שאחרי החתונה, אחד הדברים החשובים והמומלצים שניתן לעשות הוא להירשם כזוג אל קופת חולים אחת, במטרה לייצר מסלול משפחתי. מובן שרצוי שזו תהיה קופת חולים שמטיבה איתכן על-אמת. אם נחשוב על זה, הבחירה שלנו בקופת החולים לפעמים יכולה להרגיש כמו חתונה קתולית (כשאובייסלי, היא לא) - מרביתנו רשומות אל קופת החולים אליה ההורים רשמו אותנו אי שם לאורך ההיסטוריה, מבלי לבחון את האפשרויות שלנו ולברר מה מתאים עבורנו.

 

יצירה של תא משפחתי חדש היא הזדמנות מעולה כדי לחשוב מה מתאים לכם בריאותית כמשפחה. אם מתחשק לכן לצלול לעומק הדיטיילז, תוכלו להציץ בכתבה שיצרנו בשיתוף קופת חולים מאוחדת, שמאגדת את כל מה שצריך לדעת. ניתן לכן ספוילר: הקופה מציעה תעריף מוזל עבור משפחות חדשות המצטרפות אליה. בין השירותים המוצעים בה תמצאו סל הריון ולידה מורחב, טיפולי אסתטיקה, שירותים רפואיים היברידיים, טיפולים אלטרנטיביים ועוד ועוד.

 

איך המעבר המשותף לקופת חולים אחת עובד? קופות החולים מאפשרות רישום ומעבר נוח במיוחד דרך האתר של ביטוח לאומי, כך שתוכלו להעביר בקלות אתכן ואת הפלאס וואן לקופת חולים אחת. שימו לב שמועדי המעבר בין קופות החולים נעשים בחודשים מסוימים בשנה ומפורטים באתר של הביטוח הלאומי ושל קופות החולים. ברגע שתאחדו את חברות קופת החולים שלכן עם בן או בת הזוג, כל המידע הרפואי המשפחתי יהיה מרוכז במקום אחד, תוכלו לקבל שירותים ייחודיים בלוקיישן הקרוב אליכן, ולתכנן בקלות את העתיד המשפחתי שלכן יחד. 

 

one more1

 

5. לשנות שם משפחה בתעודת הזהות ובדרכון

בהנחה שהתחתנתן ברבנות, בשבועות הקרובים תקבלו את תעודת הנישואין שלכן. ברגע שזו תגיע, תוכלו לסמן וי גם על המשימה הבאה ברשימה, שהיא שינוי סטטוס ושם במשרד הפנים בתעודת הזהות ובדרכון.

אם עניין שינוי שם המשפחה הוא לא רלוונטי עבורכן, מוזמנות לדלג על הסעיף הזה. אם בחרתן לשנות את שם המשפחה שלכן, או להוסיף את שם המשפחה של בן או בת הזוג, זה השלב בו תרצו לעדכן רשמית את העניין.

 

כדי לעדכן את שם המשפחה שלכן בתעודת הזהות ובדרכון (מישהי אמרה האנימון?), תצטרכו להתחיל בלקבוע תור אונליין למשרד הפנים. אחרי שקבעתן את התור, הגיעו עם: תעודת נישואין, תעודת זהות שלכן כולל ספח, של בן או בת זוגכן, ואת הדרכון שלכן (כדי לעדכן גם בו את השם). אגב, אין צורך להגיע עם הפלאס וואן, בהנחה ורק אתן משנות את שם המשפחה. השינויים בתעודת הזהות נעשים ללא עלות, ושינוי השם בדרכון יהיה גם הוא ללא עלות עד חצי שנה ממועד החתונה. 

 

אחרי כשכל המשימות הבירוקרטיות מאחוריכן, יש לכן את הנחת להתפנות לחלקים הכיפיים של היום שאחרי!  

 

honeymoon

  

6. לתכנן את ההאנימון

האם יש משהו מרים יותר מלתכנן את ההאנימון שלנו? לא ולא. זה הזמן לתכנן את מסלול הטיול שלכן, להשוות מחירי טיסות, לסגור מלונות ולקבל השראה לספוטים שמתחשק לכן לבקר בהם. אגב, אם אתן זקוקות לרעיונות, יש לנו כמה ממש מעולים שנמצאים כאן.

 

7. לבחור שירים לסרטי חתונה 

זוכרות את צילומי הוידאו מהחתונה שלכן? זה הזמן לבחור את השירים שילוו אותם. צלם או צלמת הוידאו שלכן ידברו איתכן ויבקשו מכן לבחור שירים עבור סרט ההיילייטס ועבור סרט החתונה המלא. אגב, אם אתן מתקשות למצוא השראה, מוזמנות תמיד לקפוץ אל אזור הפלייליסטים שלנו ולקבל כיוון לסגנון השירים שיוכלו להתאים לכן.

 

music albums

 

8. לבחור תמונות לאלבום

בהנחה שסגרתן עם צוות הצילום שלכן שהם יהיו אמונים על יצירת אלבום החתונה, זה הזמן להתחיל לבחור תמונות עבורו ולשלוח לצלם או לצלמת. מהניסיון שלנו, עניין בחירת התמונות לאלבום כמעט תמיד נדחה על ידי זוגות, והיא הופכת למשימה שנשכחת אי אם בטו דו ליסט אם לא קובעים לה דד ליין. 

 

אז רגע אחרי שתקבעו לעצמכן דד ליין רשמי לבחירת התמונות, השלב הבא הוא לבחור בפרקטיקה. אם אתן מתכננות לעצב אלבום בעצמכן, שווה שתציצו באחד מאתרי אלבומי התמונות המוכרים (לופה, WOW, פיקאבוק ודומיהם) ותתחילו לגבש את אלבום החלומות שלכן. 

 

 9. לכתוב תודות לאורחים 

בחלק מן המקרים חברת אישורי ההגעה תספק עבורכן שירות של שליחת הודעות תודה בסמס אל האורחים, כך שאם בחרתן באפשרות הזו אתן מסודרות. אם זה לא המקרה שלכן, או אם מתחשק לכן לשלוח תודות אישיות למוזמנות ומוזמנים שירגשו אתכן במיוחד - הנה רימיינדר לעשות זאת. 

 

מתחשק לכן לסמן וי על המשימות הללו בלייב? מוזמנות להקליק על הקובץ הבא, ולהדפיס את הצ׳ק ליסט שיצרנו במיוחד עבורכן:

 

צק ליסט לאחרי החתונה

מאת:כלות אורבניות