אלות מיתולוגיות בשיק מודרני: הקולקציה של אלון ליבנה

25.07.21

מדהים בעינינו לראות איך יצירתיות והשראה יכולות ללבלב ולפרוח דווקא ממקומות שהם לא תמיד פשוטים, והשנה האחרונה שבה בילינו בסגרים ובבידוד היוותה לעיתים דווקא קרקע פורייה למוזה לעוף למקומות יפהפיים. 

 

זה בדיוק המקרה עם הקולקציה החדשה ושובת הלב של אלון ליבנה, "Terra", שנולדה בשנת הקורונה, תקופה שהובילה את המעצב למצוא שוב את הקסם שבפשטות, ומשם הגיע למעיין שלם של השראה.  

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

כמקור השראה מרכזי לקולקציה הקודמת בחר אלון ליבנה בדמות בולטת במיתולוגיה היוונית, אתנה - אלת החוכמה המלחמה והאמנות. בקולקציית 2021 הוא ממשיך להיות מוקסם מדמויות מיתולוגיות ועל זמניות, והפעם בחר בטרה, אלת האדמה במיתולוגיה הרומית, כמקור השראה מרכזי. 

 

8

 

9

 

10

 

11

 

12

 

13

 

טרה היא ישות שמייצגת את מקור החיים, הקסם וכל מה שיפה עלי אדמות. כוחה ויופייה העל-זמני של האלה המיתולוגית היו האלמנטים העיקריים שהשפיעו על היצירה של המעצב, שראה בעיני רוחו ראה את הכלות שלובשות את שמלותיו כנשים מלאות כוח. נשים שהולכות עם האמונות שלהן קדימה, תוך שהן חוגגות את ייחודיותן, יופיין וחושניותן. 

 

14

 

15

 

16

 

17

 

18

 

19

 

כל אלה באים לידי ביטוי בשמלות המעוצבות בקווים נקיים, עם דיטיילים של דיגום חופשי ובדים קלילים ונשפכים. אלה מאפשרים ליופי הפנימי של כל כלה ולמהות שלה, לזרוח מבעד לשמלה ולהיות האירוע המרכזי, תוך שהן משרות אווירה אופנתית-מודרנית ומתוחכמת.  

 

20

 

21

 

22

 

23

 

24

 

25

 

טביעת היד החדשנית, הנקייה והמתוחכמת של אלון ליבנה ניכרת היטב ב-Terra, וכלות שמחפשות לוק שכולו היי פאשן ושיק על זמני ימצאו זאת בקולקציה הזו לגמרי בקלות.  

 

26

 

27

 

28

 

29

 

30

 

קרדיטים:

צילום: דור שרון

שיער: אדיר אמרגי

איפור: אליאב ממן

סוכנות: Artbook

מאת:כלות אורבניות