Something Blue

29.03.12

 

המסורת האמריקאית אומרת שמתכון ליום נישואין מוצלח ומאושר, מוכרח להכיל קורטוב של צבע כחול. ולכן, מאחר והצבע הכחול הוא אחד הגוונים החביבים עלינו, החלטנו לאמץ את המסורת הנפלאה הזו גם כאן, מעבר לים, הכחול אף הוא.
 על אף שבאופן טבעי נהוג לקשור את הצבע הכחול לאירועים באווירת ים, אנחנו מאמינות שמדובר בצבע עמוק וורסטילי, ולכן אין צורך לחשוש להוציא אותו מהקשרו ולשלבו באירוע ככל העולה על נפשכן.

 

 

 

מה הגוון הנבחר?

למען האמת, אין גוון אחד של כחול שניתן לשלב באירוע, שכן הכחול מאגד בתוכו תתי גוונים רבים, אשר כל אחד מהם נפלא בדרכו שלו, כמו למשל: כחול קובלט, כחול נייבי, כחול טורקיז (בסגנון טיפאניז), כחול בייבי ועוד ועוד.

 

 

את מקום האירוע עצמו ניתן תמיד לעצב על טהרת הכחול-לבן (עם גוון הכחול שבחרתם), או לחילופין להוסיף גוון נוסף ולהפוך את הפלטה לטריו משמח. גם כאן אל תשכחנה את היד החופשית בעיצוב, כשהגוונים התומכים הפייבוריטים שלנו הם צהוב או ירוק, אשר יוסיפו לתחושת הטבע האורגנית שתיווצר באופן מיידי תוך שילובם עם הכחול.

 

 

הסוד הוא במינון

אז לאחר שכבר יצקנו את פלטת הגוונים האולטימטיבית שלנו, כעת נותרה עדיין באוויר השאלה: כיצד והיכן נבחר לשלב את הצבע הזה באירוע? אפשרות אחת היא לשלב אותו באופן לא דומיננטי, למשל לשזור אותו בעדינות בסידורי השולחנות, או לעצב את עוגת האירוע בגוונים כחלחלים. הכחול יעניק לאירוע טאץ' עם ערך מוסף מבלי להפוך לטון המרכזי, ובכך יאפשר לכלות שלא בהכרח רוצות להתמסר לצבע האהוב עליהן עד הסוף, אלא מעוניינות רק בנגיעות קלות שלו.

 

 

מי שאמיצה יותר ונחושה בדעתה לשלב את הכחול בצורה דומיננטית, הרי שהשמיים (הכחולים) הם הגבול עבורה, והשאלה עד כמה היא מוכנה להשקיע כדי לשלב את הכחול האהוב באווירת האירוע. מפות טורקיז או אפילו ספות אירוע בצבע תכלת בייבי, יצרו אירוע קונספט מעניין, שבוודאי יפתיע את האורחים ובו-זמנית ישרה עליהם אווירה נינוחה ורגועה.

 

 

כלה בכחול

מי שרוצה להמשיך ולהנות מהכחול הענוג, יכולה תמיד לשלבו בהופעה הכלתית שלה. השילוב לצד הלבן, יצליח "להקפיץ" את הדברים וליצור הופעה מעניית לעין. גם כאן יש מספר ז'אנרים אפשריים: למי שמעוניינת בנגיעות קטנות של כחול, אשר יכולות לבוא לידי ביטוי באמצעות תכשיט, נעליים, זר הכלה או אפילו בקשה מן המלוות להתאבזר ולהתלבש בהתאם. אפשרות נוספת היא לשלב חצאית תחתית כחולה מתחת לשמלה, חצאית שתציץ רק בסיטואציות מסויימות ותחשוף צבע כחול ומפתיע.

 

 

 

אלה שמעוניינות בנוכחות דומיננטית יותר, יוכלו לבקש מהמלוות לבחור לעצמן שמלות בגוונים אחידים או שונים של כחול, ואף לשלב אלמנטים של הצבע בהופעה שלהן, ולא רק באקססוריז. גם את החתן אפשר לשדך לצבע האהוב והמרגיע, למשל באמצעות לבישת חולצה מכופתרת בגוון כחול בהיר עם חליפה אפורה להשלמת המראה, או באמצעות עניבה המכילה גם היא נגיעות של כחול.

 

 

 

כחול בחיק הטבע

הצילומים המקדימים יכולים גם הם להיצבע בכחול, בהתאם לנושא של האירוע כולו. כמובן שצילומים על רקע חוף הים, או השמיים הכחולים, הם המתבקשים ביותר, אך לא מדובר בהכרח, שכן גם צילומים על רקע קיר כחול יעבירו את המסר המרגיע.

 

 

אז למרות שהצבע הכחול נתפס כצבע קר, בעיצוב כמו בעיצוב, אין באמת חוקים. הכול שאלה של קונטקסט מתאים ויצירתיות לרוב. אפשר לאהוב או לא לאהוב את הצבע הכחול, אך אין כל ספק שיש בו משהו מרגיע ונעים, אלמנט שבהחלט רצוי להשתמש בו באירוע על מנת ליצור את האווירה הנינוחה והנעימה. כחול, תזכרו.

 

Tha images are taken from: Green wedding shoes, Ruffled, Polka dot bride

מאת:כלות אורבניות ולובה שרגא