Photo Moment

21.12.11

 

 

במסגרת חגיגות היומולדת, בחרנו לפנק את הבלוג, אותנו, וכמובן גם אתכן, אורבניות שלנו, בכמה קטגוריות חדשות. אחת מאלה שהשתוקקנו להן זמן רב היא לא אחרת מאשר קטגוריית ה"צילום", ואנו שמחות לחנוך אותה היום בפוסט חגיגי עם הצלמת טלי שיפר.

 

טלי תמיד אהבה לצלם, אך זמן רב לא חשבה על האהבה הזאת כמקצוע לחיים. ההתמכרות האמיתית למצלמה התרחשה בטיול של כמה חודשים בחו"ל, ולאחר חזרתה ארצה היה לה כבר ברור: היא רוצה ללמוד צילום.

 

 

 

התכנון המקורי שלה היה ללמוד בארץ, אך כמו שאומרים - כוונות ומציאות לחוד. היא הכירה בחור ישראלי שהתגורר בלוס אנג'לס ונסעה לבקרו. הבחור אמנם הפך להיסטוריה, אך טלי החליטה שהיא נשארת בארה"ב ללמוד צילום. כעבור 8 שנות חו"ל ארוכות (שכללו בין היתר גם את קנדה), היא חזרה לארץ והחלה לבנות את עסק הצילום הפרטי שלה.

 

 

חשבנו שיהיה זה מרתק להכיר קצת יותר מקרוב את האישה שאוחזת במצלמה. הרי אותם שברירי שנייה שהיא לוכדת, והדרך החיננית בה היא מצליחה לעשות זאת הם סוד הקסם שלה ושלה בלבד.


מסקרן? גם אותנו! אז תפסנו אותה לסשן שאלות קצר.

 

 

 

בתור צלמת, מעניין אותנו לדעת מהו הרגע האהוב עלייך ביותר במהלך יום החתונה?

האמת היא שיש לי שני רגעים אהובים במיוחד. לא ממש רגעים, יותר שלבים. הראשון הוא כמובן שלב ההכנות. אני כל-כך נהנית לתעד את אותו מהפך מופלא שכל כלה עוברת מן הרגע שהיא מתיישבת אל מול המאפרת ועד לרגע הסיום בו היא בוחנת את עצמה בגאווה ואושר במראה.

השלב השני, הוא שלב צילומי הזוג. זה תמיד שונה, תמיד אחר מכל זוג קודם. אין פה תבנית מוכנה כפי שיש באירוע או בחופה, וכל זוג נותן לי להציץ דרך המצלמה ולצפות בשניהם יחד, בשיא האהבה.

 

 

 

כיצד היית מתארת את הסגנון הצילומי שלך?

למדתי צילום בארה"ב, שם הסגנון הוא אחר. אני שומרת על קווים נקיים ואיזשהו שקט ורכות בצילום. יחד עם זאת אני מאוד אוהבת צבע, ואם כבר לצלם בצבע - אז שיהיה רווי וצבעוני.

 

 

 

מה מעורר בך את ההשראה ליצור ולצלם?

בראש ובראשונה, מה שמעורר בי השראה הוא בן הזוג המדהים שלי. זה אמנם נשמע קיטש מוחלט, אבל נכון. אחרי לא מעט מערכות יחסים אני יכולה לומר בוודאות שאף אחד לא דחף אותי ותמך בקריירה שלי כמו בן זוגי היום. הידיעה שיש לי את הגב הזה, את התמיכה וההערכה שלו - מעוררת בי את הרצון ליצור עוד ועוד.

מלבד זאת, החיים מסביב גם הם מעוררים בי השראה רבה - שמיים כחולים, ילדים, השתקפויות ועוד. אני רואה את החיים סביבי ב"פריימים" של מצלמה, ואם לומר את האמת כל רגע בחיי מרגיש כמו "Photo Moment".

 

 

אילו מבין הטרנדים של עולם החתונות הם טרנדים אליהם את מתחברת?

אחד הטרנדים האהובים עלי הוא רעיון צילומי האירוסין, ואף יצא לי לצלם כמה וכמה זוגות בצילומי טרום-חתונה מרגשים.

טרנד נוסף שמאוד אהוב עליי הוא "תא הצילום", אבל דווקא האחד המאולתר, בסגנון "עשה זאת בעצמך". באופן כללי הייתי שמחה אם היו בארץ יותר חתונות קטנות, פשוטות, עם מאפייני עיצוב אישיים בדיוק כפי שרואים בבלוגי החתונות מן העבר השני של האוקיינוס.

 

 

 

 

האם את יכולה לשתף אותנו בתמונה אחת, האהובה עלייך במיוחד?

התמונה שהיא "האחת" עבורי היא דווקא תמונה שלי ושל בן זוגי. היא צולמה בטיימר כחלק מפרויקט של שנה בו לקחתי חלק ביחד עם צלמת נוספת מגרמניה. התמונה הזאת ספציפית הוגדרה לנושא ה-"SMILE", וכרגיל הגבר שלצידי היה מחוייך ומוכן מתמיד. זאת בהחלט התמונה האהובה עליי והיא נמצאת על הדסק-טופ שלי. בכל פעם שאני ניגשת למחשב ומביטה בה היא מעוררת בי השראה ומעלה חיוך גדול על פניי.

 

 

תודה לך טלי על פוסט צילום ראשון ומיוחד. ובנוסף, ציפור קטנה לחשה לנו שהתחתנת והיית כלה אורבנית לתפארת. אז אורבניות שלנו, יש למה לצפות! ההפתעות בדרך, אתן יודעות...

 

♠♠♠

 

הפוסט נכתב בשיתוף פעולה תוכני מסחרי. תמונות נוספות ממצלמתה של טלי ניתן לראות באתר האישי שלה ובאתר שלה ב"מתחתנים".

מאת:כלות אורבניות