More Than A Wedding Movie

19.06.12

 

לא ייאמן בכלל איך בשנים המעטות שחלפו מאז החתונות הפרטיות של כל אחת מאיתנו (שנתיים בדיוק, אם להיות ממש דייקניות), הסלידה שלנו מסרטוני חתונה הפכה לאהבת אמת, והיא פורחת ומלבלבת מתמיד. אולי בזכות הכמויות העצומות של השראה על בסיס יומי שאנו שואבות מסרטוני חתונה מרחבי העולם, ואולי דווקא בגלל החיפוש הבלתי פוסק אחר אנשי מקצוע מהתחום והתגליות אשר צצות להן ממש מתחת לאף, כאן לידינו, בארצינו הקטנה ומלאת הכשרונות החבויים.

 

 

היום אנו שמחות להציג בפניכן כשרון נוסף שהעלינו בחכתינו לא מכבר, צלם הוידאו והעורך איגור ברגובסקי אשר עומד מאחורי "VIDITEO". צפייה בסרטוני החתונה שהוא מצלם ועורך, הותירה אותנו פעורות פה ומיד ידענו שמדובר כאן במשהו אחר. איגור, בוגר בצלאל, יוצר סרטי חתונה כאומן אמיתי ומתייחס אליהם בדיוק בצורה הזאת. ככה זה כנראה כשמדובר במישהו שפרויקט הגמר שלו ושל אשתו מתקופת הלימודים הוא לא פחות מזוכה פסטיבל חיפה בתחרות הסרטים הקצרים לשנת 2010! כבוד, בהחלט כבוד!

 

 

בתור בוגר המחלקה לאמנויות המסך (המשלבת אנימציה ווידאו יחדיו), סיפר לנו איגור כי 4 שנות הלימודים באקדמיה העניקו לו את הבסיס האמיתי לחשיבה מעניינת ואחרת שעוזרת לו בכל עבודותיו ובכל הפרויקטים המגוונים בהם הוא לוקח חלק בין היתר בעולם האופנה, עולם המוזיקה ועוד. עם תחילתו של כל פרויקט שכזה הוא מחפש אחר חידוש ויזואלי ורעיוני מעניין שינחה אותו. איגור, אינו אוהב לעבוד על פי שבלונות שמקבעות את היצירתיות ומונעות את משב הרוח הרענן של העשייה, דבר שניכר ביצירותיו.

 

 

כשאיגור בוחר לצלם חתונה הוא עושה זאת באותה האהבה בדיוק, כשהזוגות איתם הוא עובד הם ההשראה האמיתית לעשייה שלו. הוא דואג להיפגש עימם, להבין מה הם אוהבים, לקבל מהם חומרי השראה מדויקים ורק לאחר מכן להיכנס לתהליך העשייה. מבחינתו של איגור, העבודה אל מול הזוגות אינה מסתיימת עד לרגע מסירת התוצר הסופי, סרטון החתונה. היא ממשיכה גם הרבה אחרי כיבוי האורות במקום האירוע, כשהוא בוחר להשאיר את הזוגות מעורבים בדיוק במידה הנכונה גם בעריכה, על מנת שיהיה זה סרט אותנטי שישקף אותם בצורה הטובה והנכונה ביותר.

 

 

את צילומי הוידאו מבצע איגור באמצעות מצלמת Panasonic AF100, מצלמה עם עדשות מתחלפות שמספקת איכות תמונה שמתקבלת בתמונות סטילס. בנוסף, הוא משתדל שלא לעבוד עם תאורה על המצלמה וכך להיטמע טוב יותר באירוע עצמו ולגרום לאנשים להתנהג בטבעיות מבלי להבחין כמעט במצלמה. באופן כללי, הוא דוגל בהתערבות מינימלית בכל מה שקורה ביום החתונה ופשוט מציע לזוגות להנות מעצמם ומן היום הזה. הרגעים שאיגור מצליח לתפוס הם רגעי דוקו אמיתיים שריגשו אותנו עד בלי סוף, ואנו בטוחות שירגשו גם אתכן.

מקוות שכבר צללתן עמוק לתוך הפוסט הזה, ולא פסחתן על אף אחד מהסרטונים הנפלאים שצירפנו כאן. ואם מתחשק לכן לטעום עוד קצת, הטאמבלר של איגור מחכה לכן ממש כאן.


*הפוסט נכתב במסגרת שיתוף פעולה תכני-מסחרי.

מאת:כלות אורבניות
תגיות: