סטייל אייקוני עם טוויסט עכשווי: הקולקציה של לי פטרה גרבנאו

08.04.24

כשאמנות ואופנה עשויים היטב הם מאפשרים לנו לקחת מסע קטן בזמן, ולחוות מחדש רגעי היסטוריה גדולים עם טוויסט עכשווי. הקולקציה של לי פטרה גרבנאו לאביב-קיץ 2025, עושה בדיוק את זה, ומשתמשת בעידן הג'אז התוסס של שנות ה-20 וה-50 כמקור השראה לשמלות היפהפיות והמוקפדות שלה. 

 

1

 

3

 

4

 

5.2

 

בתקופה שבה מוזיקת הג'אז סחפה את הלבבות עם המון קצב ונשמה, היא השפיעה רבות גם על עולם האופנה, והובילה ליצירת סילואטות חדשות ומרגשות. הקולקציה החדשה של המעצבת, 'All That Jazz', שואבת את ההשראה שלה מאותו עידן יצירתי ומלא בחופש אמנותי, ומשלבת באלגנטיות עיצובים קלאסיים עם פרשנות פרשית וחדשנית. 

 

6

 

8

 

9

 

10

 

התקופה שאחרי מלחמת העולם השניה התאפיינה ברנסנס אופנתי שכלל פלטה עשירה של גוונים משמחים ובדים יוקרתיים. הצלליות היו נשיות במיוחד, ואורח החיים הדינמי השפיע גם בחירת התלבושות לשלל פעילויות יומיומיות.

 

בתקופה ההיא ההוט קוטור הפריזאי פרח ואייקוני האופנה הצרפתיות הותירו חותם שנותר עד היום על עולם הפאשן העולמי. קולקציית 'All That Jazz' היא מעין מחווה לאותן דמויות, עם אלמנטים שמבטאים את הקסם הנצחי שלהן. 

 

13

 

15

 

17

 

18

 

הקולקציה משלבת את האלגנטיות של העולם הישן ההוא עם אדג' עכשווי ויוצרת צלליות קלאסיות עבורכן - המודרן דיי בריידז. בכך משתלבים היטב הרקמות המוקפדת, דוגמאות התחרה המרהיבות והדיטיילים הייחודיים - שהם גם מסימני ההיכר של גרבנאו - המעטרים את השמלות ומוסיפים תחכום עדכני. 

 

20

 

23

 

25

 

26

 

הקולקציה מאפשרת לכן התאים את הלוק בדיוק לסטייל שלכן, עם הינומות ארוכות (מאוד), חצאיות שניתנות להסרה ובגדי גוף מכופתרים שניתן ללבוש מעל השמלה, כך שניתן לשחק בקלילות בין סגנונות שונים ולבחור את הבסט עבורכן. 

 

27

 

28

 

29

 

30

 

כל הג'אז הזה מאפשר לכן לאמץ סטייל אלגנטי ועל זמני עם רפרנסים לתקופות הכי יפות באופנה, ולשלב אותו עם כל המגמות הכי חמות של ימינו. כך שאם אתן אוהבות תפירה עילית משובחת ומדמיינות לחתונה שלכן לוק מרהיב שיישב עליכן באופן מדויק - אנחנו צופות שהקולקציה הזו תהיה בדיוק מה שחיפשתן. 

 

31

 

33

 

36

 

38

 

39

 

40

 

41

 

42

 

43

 

311

 

331

 

קרדיטים:

צילום: אלמוג גבאי

דוגמנית: סופי מצ׳טנר

איפור: דנה דנקנר

שיער: זיו אמסלם

צולם במלון ג׳אפה

 

מאת:כלות אורבניות