מיתוג, הזמנות וכ-ל מה שביניהם

14.09.22

הזמנות מהממות ומיתוג מוצלח הם מסוג האלמנטים שבעינינו יכולים להקפיץ לוק של כל חתונה, ויצירת שפה גרפית שמתחברת לשאר האלמנטים במרחב תמיד הופכת את התמונה הכללית לאקסטרה שיקית. פוסטים שנוגעים להזמנות ומיתוג בקבוצה הסודית שלנו לרוב מעוררים הרבה מאוד עניין ושאלות, מה שהביא אותנו למסקנה אחת ויחידה - אנחנו חייבות לעבור יחד איתכן על כל תהליך עיצוב ההזמנות והמיתוג לחתונה, ולדבר על כל הפרטים שהכי מעניינים אתכן. 

 

החתונה הצפויה של אמילי שלנו הייתה עבורנו תירוץ מושלם לעסוק בנושא, כשהתהליך המדהים שעברה עם המעצבת הדר גביזון מזרחי, הלוא היא גביז הוליד פרינט לייאאוט כה מושלם שבא לנו לעמוד איתו מתחת לחופה. במקום זה, ישבנו עם הדר לשיחה צפופה, ובה דיברנו איתה על כל מה שרצינו לדעת על הזמנות ומיתוג לחתונה, והכי העזנו לשאול: 

 

1

 

באיזה שלב זוגות מגיעים אליך ומתי מומלץ להגיע?

זה משתנה. אפשר ללוות את הזוג עוד משלב הסייב דה דייט, אפילו שנה לפני האירוע, ואז להמשיך במיתוג שכולל הזמנות, תפריטים, מספרי שולחן ועוד אלמנטים שרוצים. ניתן אצלי לבחור מתוך עיצוב קיים ואז התהליך הוא מהיר מאוד, וניתן לבחור בעיצוב חדש מאפס, כמו במקרה של אמילי, שם התהליך יותר ארוך והמטרה היא ליצור לזוג את הזמנת חלומותיהם. אם הולכים רק על הזמנות ללא פריטי עיצוב נוספים ומדובר בעיצוב קיים זה יכול לקחת גם שבוע. אם מדובר בעיצוב מאפס זה יכול להיות חודש או יותר. 

 

מה היתרון בעינייך של מיתוג? באיזה שלב הוא מגיע בתכנון החתונה?

מיתוג הוא אחד האלמנטים בחתונה שבעלות נמוכה יחסית לשאר, והתמורה היא סופר גבוהה. בעולם האינסטגרמי שבו אנחנו חיים המיתוג יוצר ייחוד ומלהיב מאוד את האורחים. אני ממליצה קודם כל לעשות פגישה עם המעצבת של החתונה ולחשוב יחד איתה על הקונספט של האירוע כולו. המיתוג יהיה נגזרת של הקו הכללי, וזה אמור להיות ממש פאן כי יש הרבה מאוד פריטים שאפשר למתג. 

 

2  

איך נראה תהליך יצירת מיתוג מולך, כמו למשל אצל אמילי? 

אם זוגות סוגרים חבילת מיתוג לכל האירוע חשוב לי לדעת מה הקונספט ואת כל הפרטים: אם מתקיים בקיץ או חורף, במקום סגור או פתוח וכו', כדי להתאים כמה שאפשר את המיתוג לקונספט הכללי. במקרה של אמילי בגלל שמדובר בזוג ירושלמי, חשבנו יחד איזה אלמנט ירושלמי נוכל להכניס. אחת האופציות היתה אבן ירושלמית או איור נוף. בסוף, בהתאם לאחת ההשראות, החלטנו ללכת על כיוון שהזכיר לי הדפסים משנות ה-40 וה-50 בבצלאל. בהמשך, אחרי שסיימנו לעצב את ההזמנה פיתחנו את השפה למיתוג שלם לאירוע שכולל תפריטים, מספרי שולחן, שלט כניסה ועיצוב מסגרות לתמונות פולארויד. 

 

3

 

איפה אפשר למצוא השראות?

כמובן שפינטרסט ואינסטגרם (והבלוג שלנו!). ובכלל - אני ממליצה לפתוח את העיניים, כי זה יכול להגיע מכל מקום. יש לי כלה ששלחה לי תפריט שאהבה במלון בפריז, למשל. באוסטרליה יש הרבה מאוד מעצבים שאני עוקבת אחריהם. אני ממליצה על חשבונות האינסטוש של The Lane, Studiovanhart, Anti Bride, Jemandi Design, Wonderland Invites ו-Studio Jorge.

 

אני חושבת שבמיתוג אפשר לגמרי להכניס הרבה מה-DNA של הזוג, משהו אישי שלהם שהאורחים יכולים לראות באירוע. ההמלצה שלי היא לפתוח מוד בורד בפינטרסט ולשמור רעיונות מגניבים ומקוריים שלאו דווקא רואים בכל אירוע, כמו למשל שלט ממותג לבר עם הדרינק שלו והדרינק שלה, לצרף לתפריט פתקון של 'הידעת?' עם עובדות מעניינות על הזוג, בעמדת מארחות בכניסה להוסיף צ׳ייסרים ושלט ממותג של Take a shot and find your spot, בחתונות קטנות אפשר לעשות פתקי הושבה שמיים לאורחים, אפשר להוסיף חבק למפיות עם משפט מגניב, ערכת הנגאובר ממותגת. השמיים הם הגבול. ברגע שהעיצוב והמיתוג עובדים ביחד בצורה הרמונית זה יוצא פשוט קסום ולגמרי לוקח את האירוע לנקסט לבל.

 

מה לגבי הדפסות? איך בוחרים דף איכותי? 

אני ממליצה ללכת פיזית לבית דפוס ולראות את המבחר שקיים, לראות את הדפים בעין ולהרגיש את הטקסטורה. אני ממליצה לבקש גם הדפסת ניסיון, זה לגמרי נהוג, כי כל נייר מקבל את הצבע בצורה שונה. בחו"ל משתמשים הרבה בנייר בייצור ידני, ושואלים אותי הרבה על זה. אני לא נתקלתי במקום בו אפשר לרכוש בארץ אבל יש טריק באמצעותו אפשר לחתוך לבד, אפשר לראות אותו כאן. אני ממליצה להרבה מהכלות על בית דפוס שנקרא נחליאלי בתל אביב, שיש בו מגוון רחב של ניירות וטכניקות הדפסה שכוללות כל מיני הטבעות מיוחדות.

 

4

 

מה ההמלצה שלך בעניין פריטים נוספים שמשדרגים כמו חותמות שעווה, סרטים, פרחי יבשים?

אני ממליצה לכל הכלות לסגור כל מה שאפשר מראש, ואפשר לרכוש הרבה מאוד דברים יפים באליאקספרס.  אפשר לקנות שם מעמדים של מספרי שולחן לאירוע, חותמות שעווה עם הלוגו בהתאם לקובץ שאני מייצרת ושולחת לזוג. אפשר לרכוש שם סרטים יפים ופרחים. אני גם צלמת ועושה צילומי הזמנה עם אקססוריז כמו בדים, פרחים ודברים יפים שאני אוספת. 

 

אני ממש ממליצה לשים לב לאיכות ולפרטים הקטנים. הייתי למשל בחתונה שבה כל פרט היה ממש מושקע ובסוף התפריטים המעוצבים של הלוקיישן הודפסו על נייר מדפסת פשוט. כדאי לחשוב על זה מראש. באופן כללי, גם כשמדובר רק בהזמנה אני ממליצה שלא לדחוק הכל לרגע האחרון. ההזמנות נשארות לנצח, הן מזכרת מושלמת שאפשר לשלב באלבומים ובכלל, לכן שווה להשקיע בהן. 

מאת:כלות אורבניות