Happy Feet

05.12.11

 

מילים רבות נכתבו לגבי הבחירה הרת הגורל בנעלי הכלה המתאימות, אבל נדמה שדווקא נעלי החתן, שחשיבותן זהה למקבילה הנשית, קופחו ולא קיבלו את תשומת הלב הראויה. אז נכון, עולם נעלי הכלה הוא עולם הרבה יותר מגוון ומעניין למראה, מה שיוצר באופן מיידי את ההתעסקות הנלהבת בנושא, ועם זאת, כדאי להשקיע מאמץ דומה גם בבחירת הנעליים המתאימות שיאפשרו לך לקרוע את רחבת הריקודים.

 

 

מראה מראה שעל הקיר, היכן אמצא את הנעליים היפות בעיר?

אז קודם כל, נתחיל בסוגייה החשובה ביותר שצריך להוריד מהפרק - לקראת יום האירוע חשוב שאתה, החתן היקר, תצטייד בנעליים חדשות, ללא שום ויכוח. בשלב הזה אתה בוודאי תוהה לעצמך מדוע דרושה ההוצאה המיותרת הזו, כשיש זוג נעליים אלגנטיות בארון שממתינות לשרת אותך נאמנה גם ביום האירוע? ובכן, חתן אורבני, להבדיל מאיתנו הנשים ששומרות על הנעליים משל היו קודש הקודשים, אתם לרוב מנהלים מערכת יחסים אדישה עם עולם ההנעלה, ולכן הנעליים האלגנטיות הטובות שלך בוודאי כבר הספיקו לדהות ולאבד מקסמן המקורי.

 

 

 

ועכשיו, כשחשיבותן של הנעליים החדשות אינה מוטלת בספק, אפשר להתפנות ולבדוק אילו אפשרויות עומדות כעת בפנייך: אז כמובן שיש את נעלי החליפה הקלאסיות, אלה עם החוטם המרובע או המחודד, הן עשויות עור אמיתי או דמוי עור, נסגרות בשריכה וצבען בדרך כלל חום או שחור. נעליים כאלה יתאימו לחתן שלא מחפש בהכרח חידושים או הפתעות אלא מעדיף ללכת בתלם ולשדר רשמיות ואלגנטיות. נעליים מהסוג הזה אפשר למצוא כמעט בכל רשת אופנה מסחרית בכלל ובחנויות חליפות גברים בפרט.

 

 

 

מי שמחפש נעל סגורה אך אופנתית ומיוחדת, יכול לנסות את מזלו בקרב אחד ממעצבי הנעליים המוכשרים של ארצנו (כמו למשל עודד ארמה ויונתן רז פריד). אז נכון, שוק מעצבי נעלי הגברים נמצא עדיין בניצניו, ולכן אם לא מצאתם את הנעל החלומית והאדג'ית עליה חלמתם (או חלמתן), אל ייאוש! הרי בשביל מה קיים אתר Etsy אם לא כדי לאתר וואן פיס שלא יהיה לאף אחד אחר? כמובן שאם בחרתם לבצע הזמנה אונליין, מומלץ לעשות זאת מספיק זמן מראש כדי שתוכלו להחזירן או לבדוק אפשרויות אחרות במידה ולא יתאימו.

 

 

נוחות היא שם המשחק

כמה פעמים שיננתן לבת הזוג האהובה את המנטרה 'את הכי יפה כשנוח לך'? אז מסתבר שהססמה הזו תקפה גם (ובעיקר) בעולם נעלי הגברים, ולכן חשוב בראש ובראשונה לרכוש נעליים שהן נוחות. עם הגעתכם למדידה, אל תסתפקו במדידת נעל אחת בלבד, אלא התהלכו בחנות וודאו שאין פגם או בעיה שמונעת מכם לצעוד בחופשיות. כמובן שחשוב לקנות נעליים במידה המתאימה, אך גם ברוחב המתאים, שכן נעליים מסויימות, במיוחד עם החוטם המחודד, נוטות להיות צרות מן הרגיל ובהתאם לכך גם פחות נוחות.

 

 

כדי לרכך את העור ולהתרגל למגע הנעליים, אחרי הרכישה מומלץ לנעול אותן מספר פעמים בבית - כך לא תסיימו את יום האירוע עם יבלות ופצעים. במידה והנעליים שרכשתם אינן מתאימות לריקודים, קחו איתכם זוג מוכר מהבית לחלק השני של האירוע (כמו למשל נעלי הספייר שלכם מתחילת הפוסט). הרי אין סיבה שתרקדו את ריקוד התרנגולות ערב שלם באשמת כפות הרגליים הכואבות.

 

 

חשבו מחוץ לקופסא

למרות שהבחירה בנעליים אלגנטיות וכהות היא הבחירה הפופולרית ביותר, היא ממש לא היחידה. לאחרונה יותר ויותר חתנים בוחרים מראש בנעליים קלילות ומעט פחות רשמיות, כמו מוקסינים, אולסטארס ואפילו כפכפים. אז נכון, צריך להפעיל כאן שיקול דעת, מן הסתם אם שכרתם טוקסידו - השילוב שלו עם הכפכפים עשוי להיות מעט קשה לעיכול. לעומת זאת, אם מדובר בחתונת בריכה מדליקה באור יום, שבה קוד הלבוש הוא קז'ואל יותר, מדוע לא לחרוג מהשגרה?

 

 

 

ופרט אחרון לסיום... כזה שתמיד שוכחים...

אם ישנן מדבקות על סוליות הנעליים, כדאי שתמהרו להסיר אותם לפני היום עצמו. במהלך האירוע סביר להניח שחבריכם יניפו אתכם על הכסאות ולכן הדבר האחרון שתרצו הוא שמדבקת "תוצרת סין" תהיה גלויה לכל.

 

 

 

אז חתנים אורבניים יקרים, זכרו להיות אתם, אפילו בפרטים הקטנים. ועכשיו ספרו לנו - מהן הנעליים האידיאליות שלכם?

 

◈◈◈

 

 The images are taken from:  I am staggered, Furious photographers blog, Perfect bound, Snippet & ink, Ruffled, The knotty bride, Wedding chicks, Whimisical wonderland weddings, Forget me knot weddings, Rock n roll bride

מאת:כלות אורבניות