כך בחרה מנהלת הקבוצה הסודית את הדי.ג'יי המושלם לחתונה שלה

09.04.23

אנחנו לא צריכות לספר לכן כמה חיכינו לחתונה של אמילי, מנהלת הקבוצה הסודית המהממת שלנו. מהרגע הראשון היה לנו ברור שנזיל קצת (הרבה) דמעות בחופה ונרים לא מעט ברחבה. אבל אפילו אנחנו הופתענו כשמצאנו את עצמנו על הרחבה אול דיי לונג, ונראה שכל האורחים - מבוגרים וצעירים - לא ממש רצו לרדת ממנה לרגע.

 

אז אחרי שהתאוששנו היינו חייבות לשבת עם דיג'יי גיא הוס מאליטה, כדי להבין מה בדיוק היה שם, ולקבל את כל הטיפים המנצחים שהופכים כל חתונה למסיבה מעולה.

 

1

 

2

 

3

 

מה התהליך שאמילי ושלי עברו מרגע הפגישה הראשונה ועד החתונה עצמה? 

 

"השלב הראשון עם כל זוג הוא שיחת אפיון: הזוג משתף את מנהלת המשרד שלנו בטעם המוזיקלי, סוג האירוע והאווירה שהם מחפשים, ומתואמת להם פגישה עם הדיג׳יי שהכי מתאים להם. לאחר מכן הזוג מגיע לפגישת היכרות של שעה במשרד המפונפן של אליטה בתל-אביב, כשחלק גדול מהפגישה אנחנו מנגנים מוזיקה, ממש מתקלטים להם, ועושים להם מיני מסיבה במשרד כדי להמחיש כמה שיותר את האירוע (תכינו את הסטורי פתוח).

 

הפגישה האחרונה של הדיג׳יי עם הזוג נעשית כשבועיים לפני החתונה, שבה אנחנו מיישרים קו מוזיקלי מחדש, נסגרים על שירי חופה, שבירת כוס, שיר סיום וכו׳. בין שתי הפגישות הזוגות תמיד מקבלים מענה ישיר מהדיג׳יי שלהם ויכולים לחפור לו בכל שעה ביום - וזהו! השלב הבא זה להגשים את כל ההכנות שעשינו בחתונה עצמה ולשבור לכולם את הרגליים."

 

אילו דברים מוזיקליים מגניבים אפשר לעשות בחתונה? 

 

"וואו יש המון, כל כלי נגינה בלייב און דיג׳יי הוא מדהים ומוסיף רובד חדש ורענן לאירוע. הייתי ממליץ להתמקד בכלי נגינה שעוד לא ראו הרבה בחתונות, כמו בגלמה - שהוא כלי אוריינטלי מיוחד מאוד שנותן למסיבה ניחוחות יחודיים ובינלאומיים שלא רואים כל יום. שם המשחק הוא לצאת מהקופסה - ככל שתתרחקו מהשטנץ הקבוע של החתונות ככה החתונה שלכם תיהיה יותר זכירה ומעניינת". 

 

 

4

 

5

 

6

 

איך היית ממליץ לכלות שלנו לבחור דיג'יי? מה הפרמטרים החשובים לדעתך? 

 

"דבר ראשון - חיבור חיבור חיבור! גם אם הדיג׳יי הכי טוב בארץ יגיע לנגן לכם בחתונה, אבל אין חיבור איתו - הוא יעשה עבודה פחות מדויקת אליכם ולקהל שלכם. לעומת זאת, אם תיקחו דיג׳יי שהחיבור איתו מדהים, אתם תקבלו דיג׳יי שנותן מעל ומעבר כדי לתת לכם את הטוב ביותר: הוא ישאל אתכם יותר שאלות, הוא ינסה להכיר אתכם יותר, והוא יעשה יותר שיעורי בית לפני החתונה כדי לבוא אליכם עם מקסימום תוצאה.

 

דבר שני - מחיר. ברור לי שמחיר משחק תפקיד מכריע אצל זוגות, אבל חשוב לזכור דבר אחד: 500 או 1,000 ש״ח הבדל לא יעשו אתכם עשירים יותר, אבל יעשו את כל ההבדל בין חתונה שמדברים עליה לעומת חתונה ששוכחים ממנה. חוץ מזה, בתחום הדיג׳ייז המחיר משקף בצורה די טובה את איכות הדיג׳יי, ככה שאם החלטתם ללכת על דיג׳יי במחיר נמוך מהממוצע בשוק - תצפו לקבל מוזיקה נמוכה מהממוצע בשוק. 

 

דבר שלישי ואחרון, ביטחון - אתם רוצים לבחור דיג׳יי שגורם לכם להרגיש בטוחים, שאתם בידיים טובות, ושיש סמכות שמנהלת את הצד המוזיקלי באירוע בלי שתצטרכו לחשוב על זה. תבחרו דיג׳יי שנותן לכם את התחושה הזאת ושמצליח להרגיע אתכם ולתת לכם תחושה שאתם יכולים לשחרר."

 

מה צריך לעשות זוג שיש לו טעם מוזיקלי ספציפי מאוד? 

 

"האמת שהחתונה של אמילי ושלי היא דוגמה קלאסית - אמילי אוהבת הרבה שחורה, היפ-הופ, שנות ה-90 ושנות ה-2000 שאלה סגנונות שהם קצת מחוץ למיינסטרים, ושלי היקר שלנו אוהב כל מה שאחרים לא אוהבים - שלי אוהב להרגיש מיוחד! מה זה מיוחד? מוזיקת עולם לא מוכרת ואקלקטית, מוזיקת היפ-הופ ישנה, וטרייבל טכנו (סגנון טכנו באווירה אפריקאית).

 

בנוסף לכל הכיף הזה, גם אמילי וגם שלי לא רצו להתפשר על הטעם הספציפי שלהם בחתונה, ולכן היינו צריכים למצוא פתרונות יצירתיים לשלב את המוזיקה שלהם באירוע: בגלל שהמוזיקה ששלי אוהב היא איטית ורגועה יותר, הסכמנו שהיא מתאימה יותר לקבלת פנים (והיא עבדה מצויין עם החתונת צהריים שלהם), ואת הטעם המוזיקלי של אמילי הצלחנו לשלב בשלבים היותר מאוחרים של המסיבה - כשנשארנו רק הצעירים והמגניבים. חשוב למצוא איזון בין רצונות הזוג לבין רצונות הקהל, ולעשות תיאום ציפיות איכותי עם הזוג בפגישות של לפני האירוע."

 

7

 

8

 

9

 

איך שילבת מוזיקה שמתאימה גם לקהל האירופאי שנכח בחתונה של אמילי ושלי? 

 

"הדובדבן שבקצפת היה שחצי מהחתונה הם בכלל אירופאים (שלי הגיע אלינו מבלגיה) וזה דרש התאמות מיוחדות לקהל הספציפי הזה, שברובו היה צעירים שנשארו איתנו עד קצה המסיבה, לכן היה חשוב לדעת לשלב מוזיקת מיינסטרים בינלאומית עם שירים שיצליחו להזיז כל אדם בטווח גילאים הזה, לא משנה מאיזו מדינה הוא. מכיוון שבבלגיה מדברים צרפתית, ניסיתי למצוא שירים בצרפתית שהקהל הבלגי יתחבר אליהם, ולא פחות חשוב, שהקהל הישראלי יכיר ויאהב גם כן."

 

מה הטריק שלך לגרום לקהל שלא כ"כ רוקד לרקוד באירועים?

 

"לבוא אליו פ-י-ז-י-ת ולהסתכל עליו במבט כועס. סתם. הכל תלוי מי הקהל שעומד מולי, אבל בגדול צריך ״לחמם״ אותם כמו שאנחנו הדיג׳יז אומרים. מה זה ״לחמם״? זה בעצם אומר שכבר משלב קבלת הפנים אני מתחיל להכניס שירים מעניינים שמושכים את האוזן, ולאט לאט להגביר קצב. ככה אני מושך את הקהל בצורה לא מודעת להתחיל להזיז את הראש בעדינות בזמן שהם עוד שותים קוקטייל בקבלת פנים, וברגע שתישבר הכוס וכולם ירוצו לרחבה, כל האנרגיה שהצטברה אצלם בקבלת פנים תשחרר ברחבת ריקודים והעבודה שלי תיהיה הרבה יותר קלה וזורמת". 

 

10

 

11

 

ספר קצת על אליטה, מה אפשר למצוא אצלכם?

 

"אליטה היא בית לאמנים מוזיקליים. דיג׳יים ונגנים, שהתחברו לקבוצה אחת בגלל איכויות מוזיקליות וערכים דומים שרצינו להוציא החוצה לעולם ביחד כקבוצה, כחברה. כשאליטה הוקמה לפני 5 שנים הייתה לנו מטרה אחת - קראנו לה ״חברת הדיג׳יי/הייטק הראשונה״ והמשמעות של השם היא שרצינו מצד אחד להיות חברת דיג׳יי, אבל לא להתנהל כמו חברת דיג׳יי, אלא כמו חברת הייטק: חדשנות מוזיקלית, סדר, ארגון, שירות לקוחות מצוין ותחושה של משהו מאוד מקצועי.

 

זאת הסיבה שהתפוצצנו ככה בתעשייה ב-5 שנים האחרונות. אפשר למצוא אצלנו כל דבר מוזיקלי: דיג׳יים, נגנים ומפיקים מוזיקלים, והדבר החשוב לנו ביותר הוא איכות של השירות שאנחנו נותנים - אין עיגולי פינות, אין הקטנת ראש, ואין זלזול. סף הרגישות שלנו באליטה לטעויות הוא כלכך גבוה, שאפילו הטעות הקטנה ביותר נחקרת ונבדקת לעומק ואנחנו מיד משפרים ומתקנים. כמו שבסין עשו בקורונה מדיניות של %0 הדבקה, אנחנו עשינו מדיניות של %0 חוות דעת שליליות. ואנחנו נלחמים בכל יום כדי לשמור על הסטנדרט הזה". 

 

12

 

13

 

14

 

15

 

מה מייחד אתכם כדיג'ייז ואמנים? 

 

"אנחנו החברה היחידה שכל הדיג׳יים שלה הם גם מפיקים מוזיקלים. למה זה משנה? כי זה אומר שהרמיקסים שאנחנו מנגנים במסיבות הם לא הרמיקסים שהקהל שמע כבר 500 פעמים בחתונות ואנחנו עובדים עם האמנים הגדולים ביותר במדינה עם יצירת רמיקסים רשמיים עם האמנים: נועה קירל, אליעד, עידן רייכל, רן דנקר, אלין גולן, האחיות כרקוקלי ועוד".

 

לסיום, יש לך טיפ מנצח לבחירת מוזיקה לאירוע?

 

"תבחרו דיג׳יי שאתן סומכות עליו ונותן לכן ביטחון ושקט, שמרגיש כאילו הוא שלוחה של האונה השמאלית שלכן בתחום המוזיקה - ותנו לו להוביל את המסיבה הזאת." 

 

16

 

17

 

18

 

 

 

 

 

מאת:כלות אורבניות