המדריך המלא: תכנון כלכלי חכם לחתונה ולחיים עצמם

25.06.23

כמה פאן ומרגש, אתן והפלאס וואן שלכן החלטתם לאחד כוחות והתחלתם לארגן במרץ את חתונת החלומות. אבל העניין הוא כזה - גם אם אתן גרות יחד עם בן או בת הזוג הרבה לפני החתונה ומנהלות חיים משותפים יחד במשך תקופה, תכנון החתונה והעתיד המשפחתי יכולים להציף שלל עניינים כלכליים-זוגיים חדשים. בין אם מדובר בתקציב החתונה, איחוד חשבונות בנק, התלבטות לגבי חסכונות, רכישות עתידיות משותפות גדולות, מחשבות על המשפחה העתידים שלכן - השיח הכלכלי והזוגי עובר שינוי מהרגע שאמרנו ״איי דו״.

 

הקץ׳ שנלווה לשיח הכלכלי-זוגי הוא כזה: לדבר על זוגיות וכסף יכול להיות טריקי. ואז, ברגע שהנושא הכלכלי עולה על השולחן הזוגי שלכן, זה עלול לגרור שיח שלא בהכרח מיטיב איתכן, ועם בן או בת הזוג. 

זוגיות, כסף וחתונה - איך מדברות על זה

 

אנחנו לא יודעות מה לגביכן, אבל נתקלנו בלא מעט זוגות שאיכשהו הנושא הכלכלי חמק מסדר היום שלהם. זו לא אשמתם, כמובן, אלא זו העובדה שרבות ורבים מאיתנו לא למדו באופן פורמלי על התנהלות כלכלית נכונה. מה שמוביל לכך שלעתים נגיע לחתונה מבלי שהנושא הפיננסי עלה על הפרק בזוגיות שלנו, וכשמדובר בתקופה רוויית הוצאות שכזו - לדבר על כסף יכול להיות מאתגר.

 

1 36 

 

מזדהות? החלטנו לעשות מעשה ולערוך לכן היכרות עם כלי פשוט שעושה את העבודה בשבילכן - רייזאפ, שירות דיגיטלי שעושה סדר בחיים הפיננסיים כזוג, ובכלל, שלומד את ההתנהלות הכלכלית שלכן ושל בן או בת הזוג, מרכז את כל חשבונות הבנק (אישיים ומשותפים) וכרטיסי האשראי במקום אחד, אוסף מידע על ההתנהלות הכלכלית שלכן, ומסדר לפי קטגוריות את ההוצאות החודשיות שלכן. המעקב מעניק היכרות טובה יותר עם מה שמתרחש בהתנהלות הכלכלית בזוגיות, ופותח אפשרויות לחסכונות עתידיים עבור כל מה שתרצו להשקיע בו - וכשמדובר בחתונה ובצעידה לקראת חיים משותפים באופן רשמי, זה סופר חשוב.

 

מה אפשר לעשות כדי לתת בוסט כלכלי לזוגות?

בואו נדבר על הבוטום ליין: חתונה  היא התירוץ המושלם להתחיל לעסוק בעתיד הזוגי-כלכלי שלכן ולתאם ציפיות לגביו. נכון, זה יכול להיות לפעמים מעט לא נוח, לפעמים לא לגמרי ברור לכן ולפלאס וואן איך לגשת לסיפור הזה - ובדיוק בשביל זה, אנחנו ממליצות להיעזר בשירות הייחודי שלהם, שעוזר לעשות סדר בבלאגן. וזה הולך כך:

 

התנהלות כלכלית-זוגית מותאמת אישית

השירות של רייזאפ משתלב ביומיום הזוגי שלכן בקלילות, כשהוא עוקב אחרי כל ההתנהלות הכלכלית המשותפת שלכם.  חשבונות, הוצאות שוטפות, הוצאות מיוחדות, קניות, אוכל (היוש וולט) - השירות עוקב אחרי כל אלו, מחלק לקטגוריות את ההוצאות, ומסכם עבורכן הכל. המעקב המתמיד אחרי כל מה שמתרחש במצב הכלכלי שלכן מאפשר לכן לדעת מה הסטטוס בכל רגע נתון, לקבל טיפים מותאמים מהמומחים של רייזאפ, המלצות לגבי חסכונות, ותחזית לגבי האופן בו יסתיים החודש - ואם זה לא מושלם לקראת תכנון החתונה, ההאנימון, והחיים המשותפים בכלל, מה כן?
3 33

 

 

ספוילר לעתיד (אבל בקטע טוב)

אחד הדברים שרייזאפ מאפשרת זה תכנון כלכלי חודשי. הם מרכזים את כל ההוצאות וההכנסות של חשבונות הבנק וכרטיסי האשראי באזור אחד שמסתנכרן אוטומטית כל הזמן, כך שכבר בתחילת החודש יהיה לגמרי ברור איפה אתן עומדות, כמה כסף אתן צפויות להוציא ומתי כדאי לעצור כדי לסיים את החודש בפלוס. במילים אחרות, ביוש לטבלאות אקסל - והיוש לתזרים אחד שמרכז את כל המידע.

 

כסף פנוי לחיסכון

בכל חודש (הודות למעקב החודשי, כמובן), רייזאפ מעדכנת כמה כסף ״פנוי״ נותר לכן לטובת הפקדה לחיסכון. כך, אם הצלחתן לחסוך יחד סכום מסוים, רייזאפ יעדכן אתכן ויסביר לכם על סוגי חסכונות לטווח ארוך וקצר, ייעץ לכן באיזה סוג של חסכון כדאי לבחור ומה הסכום שמומלץ להפקיד ואפילו יעזור לך להבין כמה כסף כדאי להשאיר בעו״ש.
222

 

פולו אפ על הוצאות החתונה

אחד הדברים המאתגרים שעולים לקראת תכנון החתונה (ובתכלס, כל פרויקט גדול שפוגש אתכן) הוא המעקב אחר ההוצאות. בין אם אתן מתכננות חתונת בזק במשך מספר שבועות, או לוקחות את הזמן ועושות זאת במשך כמה חודשים טובים - ההוצאות מרובות, והמעקב אחריהן יכול להיות סופר קשוח. ההצעה שלנו היא לפתוח באפליקציה קטגוריה ייעודית לארגון החתונה, לבחור את יעד התקציב ממנו לא תרצו לחרוג ולשבץ שם את הוצאות החתונה. בתוך התזרים תוכלו לראות בכל רגע נתון כמה אתן קרובות ליעד אותו הצבתן ולבדוק שאתן לא חורגות מהתקציב, כמה יצא עד עכשיו ומה הסכום שנותר לכן להוציא עד לאירוע. היום שאחרי החתונה הוא הטיימינג בו תרגישו כמה זה היה נחוץ. 

 

התייעצות עם מומחיות ומומחים

אם תרגישו שאתן זקוקות לליווי והדרכה לאורך הדרך, זה לגמרי לג׳יט, כי כסף יכול להיות עניין מבלבל, בעיקר כשהוא משתלב פתאום בזוגיות. מהסיבה הזו בדיוק לרייזאפ יש שלל מומחיות ומומחים פיננסיים שעומדים לשרותכן בצ׳ט, איתם תוכלו להתייעץ אונליין על מגוון נושאים. אגב, עבור חובבות הקהילות בקהל, אנחנו ממליצות לקפוץ לבקר בקהילת הפייסבוק שלהם, שמציעה שלל פתרונות, טיפים ושיח על נושאים פיננסיים שיכולים להיות סופר רלוונטיים עבורכן. 

 

2 32

 

האנימון!

עכשיו, לחלק הפאן - בהנחה ובתכנון שלכן ושל בן או בת הזוג כולל האנימון, רייזאפ יוכלו לסייע לכן להתנהל כלכלית באופן נכון לקראתו. אם בחרתן מטרה משותפת של חסכון לטובת האנימון מפנק וכיפי, תוכלו ליצור חיסכון ייעודי לכך בלחיצת כפתור, שיאפשר לכן לצבור בהדרגה סכום שבסופו של דבר יצטבר לכדי הבאדג׳ט של ירח הדבש שאתן חולמות עליו. אגב, האפשרות הזו רלוונטית, אובייסלי, לכל סוג של חסכון נקודתי שתחפצו בו - החל מהחתונה ועד רכב חדש.

 

בסופו של דבר, כל מה שנוגע לעניינים כלכליים יכול להישמע מעט מרתיע כשאנחנו לא מכירות את הדיטיילז לעומק. השימוש בשירות  מוביל המון זוגות לייצר שינוי משמעותי בהתנהלות הפיננסית ובגישה הכללית לכסף, מה שיוצר שינוי משמעותי לא רק בוייב סביב כסף בזוגיות, אלא ליצירת חסכונות והתנהלות כלכלית נכונה של ממש.

 

עשינו לכן חשק? מצוין! כי ממש בימים אלו רייזאפ מציעים הטבה בלעדית לכלות אורבניות:

 

riseup strip

 

מאת:כלות אורבניות