הדיג׳ייז שמפיקים מוזיקה לאמנים בארץ ובעולם

18.04.22

אנחנו תמיד אוהבות לפגוש בדמויות מעולם החתונות שיש בהן אקסטרה-סאמת׳ינג. זה יכול להיות רקע מגניב, ניסיון מגוון, או פשוט וייב נעים וכיפי. במקרה של ERA, צמד הדיג׳ייז, ניתן לסמן וי על כלל הקטגוריות הללו.

 

מאחורי ERA עומדים גילי ואלקנה; דיג׳ייז, מפיקים מוזיקליים, ואשפי מוזיקה שיוצרים שיתופי פעולה עם מיטב האומניות והאמנים בארץ ובעולם. יחד, הם מביאים בכל חתונה בה מנגנים את אלמנט ההפקה שלהם, המאפשר יצירה אינסופית של פלייליסטים חד-פעמיים עבור כל זוג וזוג.

 

אם אתן מחפשות אחר אותו טאץ׳ בגזרת המוזיקה בחתונה שלכן, כזה שיתבטא בפלייליסט שנתפר בדיוק לסגנון ולאישיות שלכן – סטיי טיונד, כי מדובר בדיג׳ייז שימצאו בעיניכן במיוחד. 

 

1

 

2

 

 

מה הרקע המקצועי שלכם?

אלקנה: ״ב-15 השנים האחרונות אני עובד כמפיק ומעבד מוזיקלי בהרכבים האלקטרוניים הבינלאומיים שהקמתי: KARMATEK ו-PURPLE PILL. בנוסף, אני עובד עם אמניות ואמנים בארץ ובחו״ל, מפיק עיבודים ורימיקסים ללהיטים שונים כדי להפיח בהם את אנרגיה חדשה ומרגשת״. 

 

גילי: ״אני מגיע מחיי הלילה, ומנגן במועדונים ודאנס ברים. המוזיקה בעולמות הללו מתחדשת בקצב סופר מהיר, מה ששומר על הארסנל המוזיקלי שלי מעודכן תמידית. בנוסף, אני המפיק הראשי של האירועים העירוניים בעיריית באר שבע, מה שמעניק לי אספקט מקצועי-אופרטיבי המשמש אותי גם כדיג׳יי״. 

 

3

 

 

אילו פרויקטים בולטים יצרתם?

אלקנה: ״ממש לפני חודש הוצאתי רמיקס רשמי למארינה מקסימיליאן לשיר היפהפה ׳מישהו לשמור׳. החיבור הגיע דרך בן זוגה, גיא מנטש, והמשיך בעבודה משותפת עם ההרכב גיא ויהל למופע האלקטרוני החדש שלהם שיעלה בקרוב. 

 

 

קפיצה קטנה בזמן - בשנת 2014 הקמתי עם השותף שלי דאז, עומר ענבר, הרכב אלקטרוני בשם KARMATEK, במסגרתו יצרנו מוזיקה רייבית בסגנון TOMORROWLAND והופענו ברחבי העולם; איביזה, טייוואן, הולנד, ספרד ועוד ועוד. לאחר מספר שנים הקמנו יחד הרכב מוזיקלי נוסף בשם PURPLE PILL, המתמקד בסאונד אלקטרוני מחתרתי ועמוק״. 

 

גילי: ״אחד הדברים שאני הכי אוהב לעשות הוא לערוך מוסיקה. אני יוצר פלייליסטים המיועדים עבור שלל רגעים בחיים ומגוון מצבי רוח, כדי להעצים את החוויה המיוחדת של כל כל המאזינים להם״. 

 

4

 

5

 

 

איפה התחיל החיבור שלכם עם מוזיקה?

גילי: ״הכל התחיל מהבית. אימי הייתה נגנית פסנתר, הרדיו תמיד דלק על תחנה מוזיקלית – המוזיקה הקיפה אותי מכל עבר. כשגדלתי, תמיד חיפשתי את המקום שבו ניתן לעמוד לצד עמדת הדיג׳יי, כדי להתבונן וללמוד. בהמשך, עבדתי ברדיו דרום כעורך מוזיקלי, ולימים כעורך מוזיקה ראשי. כל אלו הובילו אותי לבסוף להיות הדיג׳יי שאני היום״. 

 

אלקנה: ״כבר בגיל 8 ההורים שלי הבחינו בזיק של כשרון מוזיקלי אצלי, ומיד הצמידו לי מורה לפסנתר. דריסת הרגל בעולמות הקלאסיים הובילה לגיל 12, כשהייתי מנגן בהפסקות פעילות בבית הספר. שם, גיליתי את הקסם של ההשפעה שיש למוזיקה שאני יוצר על רגשות של אנשים, שהוא הדלק המניע אותי עד היום״.

 

6

 

7

 

 

כיצד הרקע שלכם משפיע עליכם כדיג׳ייז בחתונות?

גילי: ״העיסוק האינטנסיבי בחיי הלילה, הלמידה המעמיקה מפלייליסטים בתחנות הרדיו, המעקב הצמוד אחרי מצעדים בעולם – כל אלו מעשירים את עולם המוזיקה שלי בחתונות. הם שומרים אותי מעודכן ומעניקים לי השראה למאשאפים ועריכות פאנקיות״. 

 

אלקנה: ״בדיוק כמו שאני יוצר יחד עם אמנים את הרימיקסים והעריכות המדויקות עבורם, כך זה נראה גם ביצירת פלייליסט לחתונות. התוצאה? אף חתונה שלנו לא נשמעת אותו דבר, כשאנו מדגישים את המאפיינים של הזוגות ומשלבים אותם בייחודיות שלנו כדיג׳ייז״.

 

8

 

9

 

 

איך עובד התהליך עם הזוגות?

״הכל מתחיל בדקות הראשונות של המפגש, בהן נוצר החיבור הרגשי והחברי עם הזוגות שלנו. הבסיס החברי מוביל לחיבור עמוק, שמגיע לשיאים מרגשים ומהממים בחתונות. הקשר המיוחד שנרקם עם כל זוג מאפשר לנו ליצור את הפלייליסט המדויק והמגוון ביותר עבורם. 

 

10

 

13

 

אנחנו יוצרים בחתונות שלנו חוויה של מגוון מוזיקלי. כל זוג הוא מיוחד ועומד בפני עצמו, וחשוב לנו ליצור את הרצף המוזיקלי שיתאים בדיוק עבור הזוג והאירוע המסוים שלו. כל שיר נבחר בקפידה, מנוגן בטיימינג המדויק שלו – וכך אנו יוצרים הרמוניה של כיף שתהיה צרובה לעד אצל אלו שחוו את החתונה״. 

 

מה הטאץ׳ הייחודי לכם?

״אנחנו לא רק דיג׳ייז, אלא גם מפיקים מוזיקליים. הרזומה שלנו, הכולל הופעות בחו״ל, פרויקטים בינלאומיים ושיתופי פעולה עם אמנים מובילים בתעשיה, שם אותנו בנישה מוזיקלית משובחת, שתדבר במיוחד לזוגות שמחפשים את המשהו המיוחד הזה, שיהיה רק שלהם, בחתונה״. 

מאת:כלות אורבניות
תגיות: