כך תבחרו את הרב שהכי מתאים לכן

13.07.23

בהנחה שאתן הולכות על טקס חתונה דתי, בחירת הרב המתאים לניהול הטקס היא מעט שונה משאר הבחירות שאתן עושות לקראת הביג דיי שלכן. כאן לרוב יש פחות אפשרות להתרשם מעמוד אינסטגרם או לקבל השראה בפינטרסט. כולנו רוצות טקס חופה שיהיה פשוט מושלם עבורנו, אבל לא תמיד יודעות מה לשאול את הרב כדי לבחור את האחד שיהיה הכי מדויק לנו.

 

אז כמובן שכאן החלטנו להיכנס לתמונה, ולרכז עבורכן את כל השאלות החשובות עבור הרב ומה שחשוב לדעת על טקס החופה. בהמשך הכתבה תפגשו כמה מהרבנים המומלצים בקבוצה הסודית, אותם תוכלו להכיר קצת יותר מקרוב. מוכנות? התחלנו. 

 

2 אנדריי אברמוב

(צילום: אנדריי אברמוב)

 

שאלות בנוגע לדברים החשובים לכן בטקס: חשוב לבדוק מראש עם הרב המועמד לניהול הטקס לגבי תוספות או שינויים שאינם חלק מהטקס המסורתי. אם אתן מעוניינות להקריא ברכות אישיות, להעניק טבעת או לוותר על כיסוי לכתפיים - כל אלה דברים שחשוב לשאול מראש ולבדוק אם עוברים מבחינתו כחלק מהטקס. 

 

שאלות לוגיסטיות: שאלו את הרב אם השירות כרוך מבחינתו בתשלום, אם יש צורך בתשלום על נסיעות, והאם יש שיחה מקדימה לפני החופה. חשוב לבדוק עם הרב מתי הוא מגיע לטקס ואם זהו הטקס היחידי בניהולו באותו היום.

 

בנוסף, כדאי לשאול את הרב איך נראה כל תהליך הרישום מול הרבנות. אם אתן מעוניינות להירשם דרך צהר, חשוב לבדוק את הרב שהדבר אפשרי מבחינתו. כיום יש רבנים המסייעים בכל תהליך הרישום, כולל נושא הטבילות במקווה והדרכות הכלה. שווה לבדוק אם הרב שאתן מתעניינות בשירותיו אם הוא עושה זאת, מה שיקל מאוד על התהליך. 

 

שאלות על הרב: האם הטקס בניהולו כולל משהו מיוחד כמו נגינה, סיפור הזוג או תקיעה בשופר? יש רבנים שיוכלו לשלוח לכן סרטוני וידאו של חופות בניהולם, שווה ממש לבקש לראות סרטון שכזה.

 

חשוב לוודא מראש: ודאו שיש כוס יין מוכנה עבור הטקס (בדרך כלל ידאגו לכן לכך מטעם גן האירועים).

  15 8

(צילום: יוניק פוטוגרפי)

 

וכדי להקל עליכן עוד על שלב בחירת הרב, אספנו כמה מהרבנים המומלצים בקבוצה הסודית שלנו, ושאלנו אותם את כל השאלות הכי חשובות: 

 

הרב יצחק כהן

הרב אוראל בן ארוש

הרב חנן שוקרון

הרב צוריאל יבין

הרב נריה כהן

הרב אליעזר ברוד

 

הרב יצחק כהן 

איך נראית חופה בה אתה מנהל את הטקס? 

המוטו שלי הוא "חופה שלא תשכח". חתונה היא אירוע של פעם בחיים, והיא יריית הפתיחה של האירוע המרגש והמאושר. לכן חשוב לא לזלזל אלא לתת חשיבות ל"שואו" שפותח את הערב. חשוב להיפגש ולראות שיש כימיה בין הזוג לרב ולתכנן יחד את טקס החופה: מלוגיסטיקה של כניסת הזוג, העמדת האורחים בחופה או בהקראת שבע הברכות ועד לסגנון החופה, כולל שיתוף הקהל בטקס עם שירי חופה קצרים.

 

ישנה גם אפשרות להקראת סיפור ההכרות של הזוג, משולב בחריזה ובהומור. החופה שאני מעביר קצרה, קלילה ומדוייקת, מלווה בחוש הומור (להפגת מתחים) כדי להשאיר את הקהל בעניינים ולשתף אותו בכל הטקס החופה.

 

מה אתה אוהב במיוחד בניהול טקסי חתונה?

בכל פעם שזוג פונה אלי ובוחר בי להשתתף באירוע המאושר בחייו - אני ממש מתרגש. זה אף פעם לא מובן מאליו. זהו יום חשוב, בו מושקע המון בכל פרט, ולכן אני מקפיד להעניק תחושה זורמת, רגועה ולא מעיקה, תוך כדי שילוב של חופה כ"דת משה וישראל", לפי ההלכה. בסיום הטקס, כשאני יורד מהבמה ומקבל פידבקים על טקס החופה, אני מרגיש שהצלחתי לחבר עולמות. זה מבחינתי סוד האושר וההצלחה.

 

4 5 1 1

 

יש עוד פרטים שחשוב לדעת?

אני רב מאושר לעריכת חופה בכל הארץ, וכן בארגון צוהר. אני מתחייב לערוך חופה אחת בלבד בערב, ולהגיע לאולם כארבעים דקות לפני שעת החופה כדי לוודא שהכל מאורגן ומוכן. כיומיים לפני החופה אני יוצר קשר עם הזוג לשיחת סיכום וריענון של מה צריך להכין לחופה, כמו מסמכים, טבעות, טלית ועוד.

 

איך נראה התהליך מול הזוגות עוד לפני החופה?

כשזוג יוצר איתי קשר ומתעניין בטקס החופה ישנה אפשרות לשיחה משותפת (אפשר גם בזום), בה אני מציג את האפשרויות לטקס החופה כמו נסחים / תוספת שירה / סיפור הכרות ועוד. בשיחה אנו בונים יחד את החופה לפי רצון הזוג, בתוספת הניסיון שלי. זוגות רבים חוששים מהמפגש עם מוסד הרבנות ומהתעסקות בטופסולגיה, לכן אני מציע עזרה בכל עניין פתיחת התיק. אני המקשר בין הזוג לרבנות בהעברות המסמכים הנדרשים ועד לשלב סגירת התיק והמצאת תעודת נישואין. אני זמין תמיד לכל שאלה, התייעצות או בקשה.

  

ליצירת קשר עם הרב יצחק כהן: 

טל': 050-645-7459⁩

 

5 5 1 1

 

הרב אוראל בן ארוש 

כמה מילים עליך ועל החופות בהן אתה מנהל את הטקס:

אני רב צעיר ומביא את הוייב הזה לחופה קלילה, כיפית וצעירה, ברוח אחרת. כמובן שאי אפשר לוותר על הטאצ' המרגש וגם על אווירה קצת מצחיקה. חשוב לספר כמה מילים על החתן והכלה ועל הזוגיות, מה שמוסיף הרבה לפן האישי והמיוחד של החופה.

 

מה אתה אוהב במיוחד בניהול טקסי חתונה?

אני הכי אוהב לחוות את החופה ביחד עם בני הזוג. מהכניסה הסופר מרגשת לחופה ועד להענקת הטבעת, כולל החיוכים והצחוקים לאורך הדרך. כשחווים את החופה ולא רק מעבירים אותה, נהנים בכל ערב מחדש.

 

יש עוד פרטים שחשוב לך שהזוגות ידעו?

חשוב לי שזוגות ידעו שגם בטקס החופה וגם בכל ההתנהלות - הם המחליטים הבלעדיים על צורת הטקס. לכל זוג יש את הבקשות, הרצונות והחלומות שלו, ועליהם לעולם לא נוותר.

 

איך נראה התהליך מול הזוגות עוד לפני החופה?

עבדתי רבות על יצירת התהליך הכי נוח שיכול להיות מול הזוג. מעזרה וסיוע ברישום לנישואין בצורה הכי קלה שיש, דרך הדרכת כלה בזום, ועד הכוונה למקווה שהכי מתאים לכלה. אני תמיד רוצה שכל המסגרת תהיה שלמה, נוחה ונעימה לזוגות שלי. כיום אני מאושר גם ברבנות וגם בצוהר, אבל תמיד ממליץ להתייעץ איתי גם לפני הרישום, כדי לעשות את זה בצורה יותר נוחה וקלה.

 

ליצירת קשר עם הרב אוראל בן ארוש: 

טל': 054-8425226

אינסטגרם: קליק 

 

1687937332797 1

 

רבנים 2

 

הרב חנן שוקרון 

כמה מילים עליך ועל החופות בהן אתה מנהל את הטקס:

אני חנן, בן 31. נשוי להדס ואבא לחמישה ילדים מתוקים. שירתתי כסמל בחטיבת בגולני ומשרת במילואים. החופה שלכם היא הרגע הגדול של החתונה, ללא ספק - הסיבה לשמה התכנסנו. לכן אנחנו רוצים שיהיה מרגש, שמח, עם נגיעות אישיות ובעיקר: אנרגיות טובות. דרך המלך בעיניי היא למצוא את האיזון הנכון כדי שהחופה תהיה אישית אבל לא מביכה, מלאת שמחה אבל לא מפדחת, קלילה - אבל לא נמהרת. 

 

אחת הביקורות שריגשו אותי: "הרב חיבר את הקהל. הוא מדבר בשפה ברורה ומונגשת לקהל שלא מורגל בטקסים דתיים, ברציפות והמון חיוך!". זה אני. מאמין שכדי לשתף את האורחים בטקס החופה, החופה צריכה להיות מרגשת מכובדת, ויחד עם זאת - קצרה וזורמת. קלילות וקדושה משולבות.  

 

תמונה של WhatsApp 2023 06 14 בשעה 22.49.25 1

 

מה אתה אוהב במיוחד בניהול טקסי חתונה?

כל זוג עם הרצונות שלו, אבל בראייה שלי, אם אין איזה 'זמר חופה' או מסוק שמנחית את הכלה, חופה טובה לא עוברת את ה-15 דקות. יחד עם זאת, חופה קצרצרה ומתוקתקת מדי עלולה לבטא זלזול בקדושה של המעמד, ותחושה לא אישית עבורכם.

 

יש עוד פרטים שחשוב לדעת?

כל זוג הוא עולם מלא, ולכם תהיה את "החופה שלכם". ברור, אבל נציין בכל זאת: מתוך כבוד ליום המיוחד בחייכם, אני מדייק בזמנים ומגיע חצי שעה לפני הזמן, וכמובן עורך רק את החופה שלכם באותו ערב. בסיום החופה (למעוניינים), אני משלב תקיעת שופר אחת, שמעלה את התפילות ברגעים הללו ששערי שמיים נפתחים.

 

איך נראה התהליך מול הזוגות עוד לפני החופה?

לפני החתונה נפגשים בביתי יחד עם אישתי (המהממת כמובן) כדי להכיר אחד את השני ולשזור את הסיפור והערכים שלכם בטקס, ולהתאים את החופה לפי האופי והסגנון שלכם. לדוגמה, יש שרוצים להיכנס עם ההורים לחופה וזוג שבוחר להיכנס רק יחד. יש כלה שרוצה להקריא מכתב לחתן, ויש חתן שמבקש להזכיר את קרוביו שנפטרו או להבדיל את החבר שהכיר ביניכם. ועוד ועוד... יש אפשרות להיפגש עם הדס אישתי להדרכת כלות במפגש אחד, מלא השראה ורוחניות. יש אפשרות להירשם בכל מקום שתחפצו בו, בין אם בצהר או ברבנות. ממליץ להירשם דרכי ברבנות פתח תקווה ואז הכל מתנהל דרך הווצאפ, להקל עליכם במקסימום.

 

ליצירת קשר עם הרב חנן שוקרון: 

טל': 0543982345 
אינסטגרם: קליק

 רבנים 4

 

 

 

הרב צוריאל יבין 

איך נראית חופה בה אתה מנהל את הטקס? 

טקס החופה שלי תמיד יהיה קצר, קליל, צעיר, שיוויוני ומרגש, מתובל בהומר איכותי. כמרצה וחזן במשך שנים, חשוב לי לרתק את הקהל אל החתן והכלה, כדי שכל האורחים יהנו ויהיו חלק מהחוויה בחופה. הקול הייחודי שלי, בשילוב עם הנסיון בדיבור מול קהל, יוצרים לדעתי את התוצאה המושלמת: טקס מהפנט, שכולם קשובים אליו ונוטלים בו חלק.

 

מה אתה אוהב במיוחד בניהול טקסי חתונה?

רגע השיא מבחינתי הוא הרגע שהחתן והכלה צועדים יחד לחופה, לצלילי השיר שמתנגן ברקע. לא משנה בכמה חופות כבר הייתי, אני מתרגש עד דמעות בכל פעם מחדש. הזכות הזאת להפוך עוד זוג בישראל לבעל ואישה ולהיות חלק ברגע הכי גדול בחייהם ממלא אותי בכל פעם מחדש.

 

IMG 20230705 WA0032 1

 

יש עוד פרטים שחשוב לדעת?

רגע החופה הוא הרגע החשוב והמיוחד בחייכם, ולכן טקס החופה שלי תמיד יהיה מותאם אישית לרצון הזוג. לבחירתכם: נוסח הטקס מזרחי-ספרדי או אירופאי קלאסי. מרגש, מצחיק או שניהם יחד. אוכל לספר את סיפורם האישי של הזוג במהלך הטקס, או לשלב משפטים באנגלית במידת הצורך. יש אפשרות לחופה בשילוב קלידן, או תקיעת שופר במידת הצורך.

 

איך נראה התהליך מול הזוגות עוד לפני החופה?

תמיד אפשר להפגש במציאות או בזום להתאמת החופה אישית. ישנה אפשרות שכל הרישום ברבנות יעשה דרכי, והכי חשוב - אני זמין לכל שאלה ולכל מה שצריך לפני ואחרי החופה. 

  

ליצירת קשר עם הרב צוריאל יבין:

טל': 053-437-5500 

 

רבנים 1

 

 

הרב נריה כהן

איך נראית חופה בה אתה מנהל את הטקס? 

קלילות, שמחה, אנרגטיות והומור, כך אני רואה את החופות שאני עורך. אני משתף את הקהל, מה שגורם להם להיות עם החתן והכלה לאורך כל הטקס ופחות להתעסק בדיבורים ובבופה. כמו כן, אני רואה ערך בזמינות שלי לפני החופה ואחרי החופה לכל שאלה. חשוב לי ליצור קשר עמוק ואישי עם החתן והכלה. חשוב לי להכנס לליבם ושהם ירגישו פתוחים ובטוחים מולי. זה הופך את חווית החופה לעוצמתית, שמחה, רגועה ופחות מלחיצה.

 

רבנים 3

 

מה אתה אוהב במיוחד בניהול טקסי חתונה?

אני נהנה ושמח להיות חלק משמעותי בתוך הערב המיוחד שבו איש ואישה הופכים לאחד. ברגעי השמחה, כשהלבבות פתוחים, אני מרגיש את החיבור העמוק לעם המיוחד שלנו.

 

איך נראה התהליך מול הזוגות עוד לפני החופה?

לכל זוג יש את החלום הקסום שלו ואני כאן לרשותכם כדי להפוך דמיון למציאות, לקראת החופה אני נפגש עם הזוג בביתי - כדי להתחבר אליהם ולרקום יחד את החלום המדויק שלהם.

  

ליצירת קשר עם הרב נריה כהן: 054-5334390

 

WhatsApp Image 2023 06 25 at 09.52.17

 

 

  

הרב אליעזר ברוד

איך נראית חופה בה אתה מנהל את הטקס? 

אני מכהן שנים רבות כרב היישוב כרמי יוסף, וכן כמרצה בפורומים שונים. מתוקף תפקידי, חיתנתי במשך השנים זוגות רבים, מכל גווני האוכלוסיה. לחתן זוג מבחינתי זה לא רק נתינת שרות, אלא שליחות. הטקס שאני עורך הוא קצר, קליל ובאווירה שמחה. אני מגיע ברכבי הפרטי, עורך חופה אחת בלבד בערב, ומגיע כארבעים דקות לפני זמן החופה לוודא שהכל מסודר ולהשרות אווירה רגועה לזוג.

 

מה אתה אוהב במיוחד בניהול טקסי חתונה?

המפגש עם הרבנות גורם ללא מעט זוגות לחששות ולפחדים אם הכל יילך חלק וטוב. אני רואה שליחות בליווי הזוגות לכל אורך הדרך. עזרה וליווי ברישום ברבנות, לצד תכנון מפורט על כל פרט מהטקס עצמו, על מנת שיהיה אישי, מרגש, שמח ועונה על ציפיות בני הזוג. גם לאחר החתונה אני מלווה את הזוג עד לקבלת תעודת הנישואין. כמובן שאני נגיש עבורם בכל דבר שירצו במהלך חייהם.

 

איך נראה התהליך מול הזוגות עוד לפני החופה?

עם פניית הזוג אלי, אני קובע איתם פגישה בשעות שנוחות להם כדי ללוות אותם לכל אורך הדרך. חשוב לי מאוד להכיר אותם, ושהם יכירו אותי. לשמוע את סיפורם האישי, ולראות ביחד איתם מה מתאים ורצוי שאזכיר בחופה.

אני משתדל מאוד שכל ההכנות לחתונה, וכמובן התהליך עצמו, יהיו מתוך רוגע ושמחה. משתדל למלא את משאלותיהם ובקשותיהם.

 

ליצירת קשר עם הרב אליעזר ברוד:

טל': 054-6687705

 

IMG 20230703 WA0047 1

 

20220102 144110 1

 

 

מאת:כלות אורבניות